Neetická podpásovka nebo jen eticky přijatelná informace?

Propadlé, zapadlé a vypadlé příspěvky
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

U nás se pořád něco děje. A dneska taky. To bylo tak:

Dne 16.6.2008 jsme se sešli na irc kanále a začali řešit p.s. Arwa z tohoto tématu - viewtopic.php?f=41&t=389 konkrétně informaci: //edit by Arweth: rad bych jen pripomel, ze pokud Vas me zduvodneni presvedci, muzete svuj hlas stale do uzavreni hlasovani (z)menit. ;-).

Dle hautyho se jedná o neetickou podpásovku a největší kravinu co slyšel. Já zastávám názor, že je to v pořádku - není to ani proti pravdilům, ani proti nepsaným zákonům, je to prostě možnost fóra a právo nás všech. Viz.
Můžete samozřejmě psát své názory a postoje k tomuto hlasování, ale v tomto případě Vás žádám aby jste svůj hlas označili například BAREVNĚ
Přečtěte si pozorně log - jen pár řádků - a řekněte mi, co si o tom myslíte. Jde mi o to, jestli můj smysl pro etiku není příliš pokřivený. I když - stejně mu budu důvěřovat i nadále.

Log je zveřejněn se souhlasem Wodky i hautyho, hlavních to aktérů. Pokud by se někomu jeho zveřejnění nelíbilo, prosím o PM, spravíme to :)

hautyho vyhrůžky, že mě utopí v pivě, jsem raději vymazal, abyste nebyli příliš zaujatí :)

hlasování platí 7 dní, můžete měnit hlas.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
stoupa
Seržant
Seržant
Příspěvky: 84
Registrován: 26. leden 2005, 13:02:57
Oblíbená loď: Jules Verne
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Jičín

Preji vsem hezky den. Jen kratke vyjadreni.
Proboha co se to tu deje. Uz mi pripada ze se lidi stekaj jen kuli stekani.. Je to smutne.
A uprimne nak sem se v tom logu stejne nedokazal vyznat o co vlastne jde.
K tematu, muj osobni nazor.
- volna diskuze
- editace clanku par minut (pro opravy preklepu) tak jak to byva.
- POTOM hlasovani - NEMENITELNE

V zivote take neco clovek rekne a vzit to zpatky nemuze. Stujem si za svym nazorem, diskutujme, menme spatne nazory a pak hlasujme dle sveho svedomi.
Pokud jsem pochopil dobre, je mozne editovat vzdy svoje prispevky. A kdo se pak v tom ma vyznat ? Ja sleduji vzdy nove a ne zda nahodou nekdo nekde v threadu neco nezmenil, to pak muzu cist vse z nova a zjistim ze to tak zajimave neni.

Samozrejme - vyjimka sou casti fora kde sou preklady a spol. Tam je editace nutna vzdy. Ale tam to take neni nazor, ale preklad.

Tot vse :)
Mozna je muj nazor spatny, beru to a rad se necham v klidu a bez emoci presvedcit o opaku.
S pozdravem
Honza
Crusher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 211
Registrován: 26. leden 2005, 12:18:14
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

pokud se hauty nebude zlobit ... pridam sem odpoved, kterou jsem mu vcera poslal a myslim (tedy jsem mel ten dojem), ze ji prijal v pohode :-)

Kopiruju vse jak jsem napsal a poslal:
------------------------------


Zdravim vas vsechny,

hauty nezlob se na me, ale chyba je asi jinde. Napred mela byt patrne vedena diskuze o tematu a na foru se meli vyjadrit vsichni k tematu. Nasledne otevrit nove tema, ve kterem by se hlasovalo a v hlavicce hlasovaciho tematu upozornit vsechny, aby si precetli vsechna pro i proti. Tak by to bylo asi nejlepsi.
Ale takhle, jak jsi to udelal, ze jsi otevrel jedno vlakno, do ktereho jsi nahoru napsal svuj nazor a svuj hlas a dalsi se casem zacali pridavat se svymi hlasy. Tak ve chvili kdy nekdo jiny prezentuje svuj nazor a oznami ostatnim, ze pokud si to rozmysli, mohou sve rozhodnuti zmenit, myslim ze to neni v rozporu se zadanim. Vsichni mohou hlasovat do konce hlasovaciho terminu a to vcetne zmeny sveho jiz jednou odeslaneho hlasu.
Vicemene v tom nevidim problem (a to ne z toho duvodu, ze bych byl proti zverejnovani, ale spise proti tve namitce)

Tot muj nazor...


C.
s nami nebo bez nas ? ... radeji s nami :-)
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1108
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

Ja osobne naprosto nechapu, proc se zde zakladaji podobna temata tohoto typu, ktera jeste vice nabouravaji tuto situaci. Podle me si to meli kluci vyridit nekde mezi sebou, fakt mi prijde zbytecny takovyhle - s prominutim blbinky - resit tady...
Taky jsem to autorovi rekla jasne, po ukonceni hlasovani tohle tema mizi v Materialnim propadu.

Edit by Thora (17.6.08 - 13:44): cast prispevku vymazana z duvodu udajneho Off Topic
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

Když něco řešíte vy, je to okay, když se chci zastat kamaráda, je to blbost. Thoro, to že radní o možnosti změny hlasu prohlásil, že to je, cituji: "ta nejvetsi kravina co jsem kdy slysel!!!" - to blbinka není.

Dále už se vyjadřovat nebudu, necháme toto téma dojít do konce, s Materiální propadem samozřejmě souhlasím, ovšem ne ihned po skončení hlasování, chtělo by to tak týden.

Edit by Wodka - Vymazán Off Topic
ceski
Major
Major
Příspěvky: 297
Registrován: 18. květen 2007, 16:21:35
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Souhlasim s Crusherem(nečekaně).
Pokud se v tom výše zmíněém logu objevují narážky na posl. sněmovnu a nemožnost měnit hlas proč ne??? Ale až se odprezentují veškeré názory a připomínky. Analogie poslanecké sněmovny mě nutí uvést příklad. Hlasuje s o něco. Strana A odprezentuje svůj názor a hned na to se volí. Jakmile se v polovině hlasování objeví prezentér strany B a prezentuje svůj postoj. Pak je možné, že doposud hlasující chtějí názor změnit, poněvadž jim byla sdělena fakta jiná. A na to se strana A ohradí že vlastně hlasování již probíhá a nelze svůj názor změnit. Takže jedinečná taktika hlasování asi bude držet oponenty někde za rohem ať je nikdo nevidí a posléze je nechat vyjevit svůj postoj. Hlášky typu "už Vám teče do bot" jsou spíše opačného rázu a naznačují, že strana A si svou věcí není až tak jistá a jen kolem sebe kope, o čemž výše uvedený log svědčí. Nod efacto jestli jste se odčetli až sem tak Vám gratuluji, ale můj názor shrnula již první věta a to "Souhlasím s crusherem."

mír ::fight::
No fighting between man and man.

http://www.myspace.com/djceski
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1108
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

Panove, budete se divit, ale v necem s vami taktez musim souhlasit 8)

A to konkretne s tim, ze obe strany mely v hned v zacatku prednest sva pro a proti, dat je hezky do prvniho prispevku a kazdy by si tam jejich argumenty mohl precist! Precetla bych si je, i kdyz si pevne stojim za svym nazorem...
Myslim, ze by se tak predeslo temto zbytecnym hadkam :(

Ale myslim, ze se z toho do budoucna muzeme poucit, preci jen to bylo vlastne teprve druhe hlasovani tohoto druhu...

-----------

Ano, toto tema bude presunutu do Materialniho odpadu tyden po ukonceni hlasovani, presne tak jsme se vcera dohodli na IRC...
ceski
Major
Major
Příspěvky: 297
Registrován: 18. květen 2007, 16:21:35
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Thora: se zbytečností této hádky souhlasím.....já bych byl klidně pro radikální krok a celé hlasování bych zrušil(samozřejmě s patřičnou omluvou dosavadním hlasujícím a dostatečným zdůvodněním) a nechal bych odprezentovat názory obou stran(více jich není) kde by se mohly objevit i připomínky ostatních členů a až poté udělat opravdové hlasování bez možnosti vkládat příspěvky. Zatrhnout ano/ne
No fighting between man and man.

http://www.myspace.com/djceski
Crusher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 211
Registrován: 26. leden 2005, 12:18:14
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Trosku OT pro odlehceni situace ..... :D

A co kdybychom hlasovali o navrhu hlasovani ktery prezentoval Ceski ?

-----------------------
Opravdu berte tento prispevek pouze jako odlehceni ... nechci tim vyvolavat dalsi diskuzi ... jsem vtipalek od prirody .....
s nami nebo bez nas ? ... radeji s nami :-)
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

No výborně, došli jsme k závěru :) Já bych byl taky pro. Stačí aby přišel ceski, a je tu klid :) Jak to děláš?
A co kdybychom hlasovali o navrhu hlasovani ktery prezentoval Ceski ?
Jak říkám, jsem pro. Kdy a kde a kdo to odstartuje?
Arweth
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 184
Registrován: 19. červenec 2007, 9:14:03
Členství v klubu: No
Kontaktovat uživatele:

Hele vazne uz by se toho mohlo nechat... a vubec, ceski ma pravdu: S omluvou a s poukazem na to, ze se tento nastroj (hlasovani s potrebou sirsi shody na foru) ucime teprve pouzivat zrusit stavajici a pripravit nove forum. Zde bychom hauty a pak ja postupne napsali postoje za stranu PRO a PROTI. Potom teprve odstartovat hlasovani... a zadne zabo-mysi valky nejsou treba.
Timto davam za pravdu i Thore, ze bychom se z toho mohli poucit a dal uz to nepitvat. Jsem pro.
Primárně pravidelně monitoruju tato fóra/vlákna:
Jako Radní: Nařízení a oznámení, Dotazy a připomínky pro Radu
Jako XO přes cony: Cony a festivaly - příprava materiálů klubu, Cony - Arweth
Jako XO pro komunikaci s MOBOU: Komunikace s Mobou - Arweth

Omlouvám se tímto pokud to někomu činí problém. Pokud píšete do jiného fóra/vlákna a očekáváte/chcete přitom mou reakci, dejte mi prosím vědět na můj e-mail o co a kde jde, když dost rychle nezareaguju. Děkuji za pochopení...
ANRO
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 209
Registrován: 23. listopad 2007, 20:31:27

ahojte, neviem ako mozem zahlasovat v tejto ankete, v tej predoslej ma to ani nepustilo ze nemam opravnenie citat tu anketu, ktoru zalozil hauty. Jednoznacne suhlasim si Arwetom, do skoncenia hlasovania sa nazor moze menit, lebo boli malo odprezentovane argumenty a je dobre si vypocut argumenty aj Arwetha a potom hlasovat, takze ak niekto zmenil nazor, tak by mu malo byt umoznene zmenit nazor, ked bolo malo informacii. Ked dokaze Arweth svojimi argumentami presvedcit, tak preco nie, ved aj Hauty ma moznost presvedcit argumentami.
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

ANRO píše:ahojte, neviem ako mozem zahlasovat v tejto ankete, v tej predoslej ma to ani nepustilo ze nemam opravnenie citat tu anketu, ktoru zalozil hauty. Jednoznacne suhlasim si Arwetom, do skoncenia hlasovania sa nazor moze menit, lebo boli malo odprezentovane argumenty a je dobre si vypocut argumenty aj Arwetha a potom hlasovat, takze ak niekto zmenil nazor, tak by mu malo byt umoznene zmenit nazor, ked bolo malo informacii. Ked dokaze Arweth svojimi argumentami presvedcit, tak preco nie, ved aj Hauty ma moznost presvedcit argumentami.
Klikni do kolečka před ANO nebo NE - měl by se v tom kolečku objevit puntík černý - a dej potvrdit volbu.
ANRO
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 209
Registrován: 23. listopad 2007, 20:31:27

Ja pre ano a nie nevidim kolecko a tym padom tam neviem dat puntik. Nerozumiem preco. Ale hlasujem za ano, je to v poriadku, dat moznost sa rozhodnut, ak to tam mozte za mna odhlasovat, tak odhlasujte.
Uživatelský avatar
hauty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1025
Registrován: 31. březen 2004, 20:53:48
Oblíbená postava: Mirona Thetin
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: Cesta do Andromedy
Členství v klubu: Yes
Bydliště: M87

ANRO píše:Ja pre ano a nie nevidim kolecko a tym padom tam neviem dat puntik. Nerozumiem preco. Ale hlasujem za ano, je to v poriadku, dat moznost sa rozhodnut, ak to tam mozte za mna odhlasovat, tak odhlasujte.
ale nikdo prece nerek ze ten kdo hlasuje nema moznost hlasovat,naopak ma na rozhodovani cely tyden.Jakmile se.ale jednou rozhodne hlas by mel byt nemenny...


ja tak porad nechapu o cem je tady vlastne rec...co se tyce hlasovani..ja bral nastaveni tak jak to bylo pri volbach do RADY...bylo jasne receno..napiste jmena a prispevky muze menit pouze predseda...bohuzel nevim jak je to mozne,ze menit je muze kazdy..asi nejaka chyba o ktere jsem nevedel,kdyby ju tak jsem napsal,ze hlasovani je nemenne nebo ho udelal formou ankety bez moznosti zmeny hlasu.

musim se priznat,ze jsem i premyslel o Ceskiho navrhu hlasovat znova,byl by to vstricny krok,ktery by snad doufejme danou situaci uklidnil,ale z jednoho prosteho duvodu jsem to zavrhl..co by si asi pomysleli ostatni clenove?Ze uz jsme se asi uplne pomatli a myslim ze by uz jich nehlasovalo tolik co ted a klub by mohli zavrhnout.Je to mozna jen muj nazor,ale myslim ze trocha pravdy na tom bude.Takze jsem proti jakemu koliv novemu hlasovani a proti meneni hlasu.
Uživatelský avatar
hauty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1025
Registrován: 31. březen 2004, 20:53:48
Oblíbená postava: Mirona Thetin
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: Cesta do Andromedy
Členství v klubu: Yes
Bydliště: M87

jinak podle prave uzavreneho primeri se k tomutu jiz verejne nebudu vyjadrovat :) me nazory jsou zname.
ceski
Major
Major
Příspěvky: 297
Registrován: 18. květen 2007, 16:21:35
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Právě kvůli toho zavrhnutí by byla potřeba jim to vysvětlit, jelikož se jim spíše nelíbí jak se hádáme kvůli slovíčkům a maličkostem a to hlavně kvůli úhlu pohledu na danou věc. (ať jde o logy či awovu poznámku).

Když vemu poznámku, že mají na rozhodování týden a jakmile napíší hlas je to neměnné, tak mě napadá, že bych nikdy nemohl udělat vysokou školu. U písemky jsem měl řekněme hodinu a odpověděl jsem na některé otázky hned. Podle Tvého pohledu, bych je již měnit neměl, ale já třeba ke konci písemky přišel na to že jsem odpověděl špatně a tak jsem odpověd samozřejmě změnil. Jak říkám podle tvého modelu bych nikdy vysokou školu neudělal. A myslím si, že i když se někdo impulzivně rozhodne měl by mít právo na změnu pokud je mu dán čas. Rozdíl by byl, kdyby se hlasovalo stejným stylem jako nad touto diskuzí. Dáš hlas a je.
To je jen můj pohled na věc a jak jsem zmínil výše nové hlasování s vysvětlením pro ty co již hlasovali a nechání nějaké doby na prezentaci pro a proti všem stranám by bylo fér.



no figting between man and man ::fight::
No fighting between man and man.

http://www.myspace.com/djceski
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

ja tak porad nechapu o cem je tady vlastne rec...co se tyce hlasovani..ja bral nastaveni tak jak to bylo pri volbach do RADY...bylo jasne receno..napiste jmena a prispevky muze menit pouze predseda...bohuzel nevim jak je to mozne,ze menit je muze kazdy..asi nejaka chyba o ktere jsem nevedel,kdyby ju tak jsem napsal,ze hlasovani je nemenne nebo ho udelal formou ankety bez moznosti zmeny hlasu.
Jen pár připomínek:

hauty - kde to je, že jsem při volbě do rady nemohl měnit kandidáti během určené doby? Stojí tam jen:
Kandidati: Irena, Arweth, Crusher, hauty, ceski, Thora.
Prosim hlasujte kazdy maximalne 5 jmen.
Muzete hlasovat do nedele 1.6.2008
A i kdyby to bylo zakázáno (kde byli hlasující informováni?) - viz. toto:
hauty píše:Thora
Irena
hauty

upraveno ..spatne jsem precet zadani a netusil ze nemusim davat 5 jmen...diky a omlouvam se..
Nic ve zlém, já to chápu, ale raději pozor na argumenty - teď bych mohl říct - takže přijdeš hlasovat, nepřečteš si pravidla a volíš víc lidí, než chceš - a pak se do volební místnosti vrátíš, vyžádáš si lístek a dvě jména smažeš? A proto - na hlasování se dává určitý čas, pak se hlasy spočítají a je jedno, kolikrát si to člověk měnil, rozhoduje stav na konci.
Uživatelský avatar
hauty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1025
Registrován: 31. březen 2004, 20:53:48
Oblíbená postava: Mirona Thetin
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: Cesta do Andromedy
Členství v klubu: Yes
Bydliště: M87

ano uznavam tohle hlasovani byla moje a jen moje chyba a opravil jsem ho hned jak jsem to zjistil...take jsem se tam omluvil,ale nikdo me na to neupozornoval.A to stim upravovanim bylo receno na VH. Jak jsem napsal jiz se k tomu vyjadrovat nebudu....
how
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

Tak já už k tomu taky nic neřeknu :) Jen douška - čistě hypoteticky - odkud to mohl vědět člověk s hlasovacím právem, který na VH nebyl? Já to nevěděl, ale to nic neznamená, mám děravou hlavu. A navíc se to asi vztahovalo na jen na hlasování o radě.

Líbí se mi, že jsme přeci jen dosáhli jakés takés shody, tudíž toto téma přeci jen k něčemu bylo. Vzhledem k tomu, že mnou zastávaný názor vede, tak bych už mohl zastavit hlasování :lol:

To byl vtip, hlasování skončí až skončí a to až dojde týden času od založení...
Zamčeno