Proc je lepsi PR nez SW

Diskuze o oblíbených televizních i knižních (sci-fi) počinech
Uživatelský avatar
Icho Tolot
Přítel lidí
Přítel lidí
Příspěvky: 121
Registrován: 5. duben 2004, 15:45:15
Oblíbená postava:
Oblíbená loď: Haluta V.
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Halut
Kontaktovat uživatele:

Wodka píše:Mladšího Pierce Brossnana
Tak tu máme prvního adepta, kdo bude další? ID mu na dobu natáčení poskytne buněčnou sprchu.
Chaos je rad prirody, poradek je lidsky sen.
ceski
Major
Major
Příspěvky: 297
Registrován: 18. květen 2007, 16:21:35
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

a co dolph lundgren vysoký blonďák.......akorát ta inteligence v těch filmech
No fighting between man and man.

http://www.myspace.com/djceski
Uživatelský avatar
Icho Tolot
Přítel lidí
Přítel lidí
Příspěvky: 121
Registrován: 5. duben 2004, 15:45:15
Oblíbená postava:
Oblíbená loď: Haluta V.
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Halut
Kontaktovat uživatele:

ceski píše:a co dolph lundgren vysoký blonďák.......akorát ta inteligence v těch filmech
Apropo blondak, v popisu postavy ma uvedeny tmave vlasy, ale na kresbach je blondak! :shock: Kdo vi pravdu, mozna Atlan.
Chaos je rad prirody, poradek je lidsky sen.
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

Icho Tolot píše:
ceski píše:a co dolph lundgren vysoký blonďák.......akorát ta inteligence v těch filmech
Apropo blondak, v popisu postavy ma uvedeny tmave vlasy, ale na kresbach je blondak! :shock: Kdo vi pravdu, mozna Atlan.
treba mysli tmave jako plave... a hlavni hrdina nemecke literatury (jestli muzu PR takto nazvat) musi byt blondak. Proc myslis ze arkonidani (zpocatku serie nejvyvynutejsi bytosti - to jeste autori mozna netusili kam se budou ubirat) (ale zas ta degenerace... holt nemci) jsou vysoci blondaci a ne hubeni prikrceni cernousci s kudrlinkama?
ceski
Major
Major
Příspěvky: 297
Registrován: 18. květen 2007, 16:21:35
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Jojo jak se kdysi psalo dojčland yber ales.....ale když nad tím přemýšlím tak Dolph má takový moc agresivní obličej což s tím Perryho moc nekoresponduje ;)
No fighting between man and man.

http://www.myspace.com/djceski
Uživatelský avatar
rauksul
Poručík
Poručík
Příspěvky: 128
Registrován: 30. duben 2007, 16:25:15
Oblíbená postava: Crest da Zoltral
Oblíbená loď: KARRIBO, PRAETORIA
Oblíbený díl: PR 99, Přítel lidstva
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Matriněves 23
Kontaktovat uživatele:

PR x SW????????????(okamžitý nápad)????????????????????

SW mé blastery všech barev - PR má terpopaprskomety, dezintegrátory, konvertorový, tranformační, protipólový a intervalový děla

SW má hyperpohon který funguje když se do něj bouchne francouzákem PR má transit, lineár, metagrav, hypertakt, sextadim...

SW má wookie - PR má haluťany (chudák Cheewiee...)

SW má Sílu a jedie - PR má psioniku a mutanty

SW má sitha Císaře Palpatina - PR měl supermutanta Ribalba Corella (Císeř jde do kolen,mimochodem, proč je to císař, ale vládně impériu? no Perry je administrátor a je na tom stejně;)

SW má Draednaughty A/B/Y/X a bůhví jaký stíhačky - PR má snad 70 druhů křižku a arkonští bohové vědí kolik druhů korvet a stíhaček

SW má Hvězdu smrti(II/eclipse) - PR má PRAETORII (a spórový lodě;-)

SW má Anakina skywalkera/Dartha Vadera PR má Michaela Rhodana/Dantyrena (a nebo Thomase cardifa?)

SW má Yuzuaan Wongy v organických křižnících- PR má Motany v bionických křižnících ;-)

SW má světelný meče - PR má buněčný aktivátory (=odznaky "hrdinů") ?

SW má Republiku(ve který ale zasedají králové, císaři a kdoví kdo ještě) - PR má LSP popřípadě Galaktikum

SW má v čele republiky Nejvyššího kancléře (kterej v případě války či ohrožení ale stejně nic nemůže dělat) - PR má administrátora/rezidenta* (kterej v případě nouze může co chce, jen se za to pak musí zpovídat)

SW má světlou a temnou stranu Síly - PR má kosmokraty, chaotarchy a "třetí cestu"

...???

napadají mě alegorie (vynechávám příbuzenský vztahy...)

Luke skywalker - Perry ?
Owi-Wan-kKenobi - Crest (učitel - IV epizoda)?
Anakin Skywalker/Vader - Michael Rhodan/Dantyren (Thomas Cardif?)?
Leia Organa Solo - Mondra Diamond
Han Solo - eee tak tady mě napadla jen Tipa Riordan:-D
Círař Palpatine - Ribald Corello?
Kyle Katarn - Bully ? (oba si "zkusili" obě strany(aphilie))




*nevíte jestli u rezidenta plotí to samý co u Velkýho administrátora? tedy že v
případě války se menusí ohlížet na rozhodnutí parlamentu? (= stává se v
podstatě diktárorem)
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Uživatelský avatar
Icho Tolot
Přítel lidí
Přítel lidí
Příspěvky: 121
Registrován: 5. duben 2004, 15:45:15
Oblíbená postava:
Oblíbená loď: Haluta V.
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Halut
Kontaktovat uživatele:

rauksul: dobře jsi to rozjel, jen tak dál! :D
Chaos je rad prirody, poradek je lidsky sen.
Uživatelský avatar
rauksul
Poručík
Poručík
Příspěvky: 128
Registrován: 30. duben 2007, 16:25:15
Oblíbená postava: Crest da Zoltral
Oblíbená loď: KARRIBO, PRAETORIA
Oblíbený díl: PR 99, Přítel lidstva
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Matriněves 23
Kontaktovat uživatele:

jen nevím kdo by mohl být v SW atlan... věkem mě napadá mě jen Yoda... starý, moudrý, vlasy mý taký bílý :-) (akorát že Atlan není zelenej a Yoda není tak do větru...;)
A zapoměl jsem na Regenta... to by mohl být Jorus C'Baot... oba bylimocní a nejdřív jakoby hodný a pak zmagořili... :-D (až na to že C'baota mád docelá rád, Regenta ne;-)
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
vlasta
Kadet
Kadet
Příspěvky: 2
Registrován: 1. duben 2007, 13:20:32
Členství v klubu: No
Kontaktovat uživatele:

Proste proto, ze se me vic libi. Skoda ze PR jeste nikdo nenatocil :lol:
dabel
Desátník
Desátník
Příspěvky: 58
Registrován: 13. červenec 2007, 7:40:22

PR je jednoznačně lépe zpracovaný a komplexnější než SW a pokud se někdy natočí tak to bude i nejdelší filmový seriál :lol: Škoda jen, že modelů, stavebnic různých korábů, člunů, robotů.... je pro SW ohromná spousta (stačí jen vlést na internet), ale na PR je jen SOL a Marco Pollo a ještě není k sehnání :(
Bláža
Seržant
Seržant
Příspěvky: 69
Registrován: 6. listopad 2007, 21:05:29
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Ty díla se snad ani nedaj srovnávat PR je dlouhodobě vydávaný sf román s obrovským dobře rozpracovaným dějem,ale SW je pouze několik krátkých epizod které na sebe více či méně přibližně navazují.
Já mám radši PR i když jsem SW sledoval s očima navrch hlavy je to moc pěkně natočený.
Jestli někdo někdy natočí PR tak se bojím,že to pro zapálené čtenáře bude spíše zklamáním.
Stále s hlavou v oblacích
Uživatelský avatar
Atlan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 854
Registrován: 29. březen 2004, 9:39:35
Oblíbená postava: Ronald Tekener
Oblíbená loď: SOL
Oblíbený díl: Moira
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terra, Azory
Kontaktovat uživatele:

Tady bych si dovolil nesouhlasit... SW nejsou jen těch šest filmů... je toho mnohem víc

tisíce komixů (a všechny schvaloval George Lucas), stovky knih a desítky počítačových her... když se to všechno posčítá, tak je to co do rozsáhlosti s PR srovnatelný, možná i větší.


ad Perry Rhodan film... kdyby tohle dodělali, určitě by to zklamáním nebylo viz: http://youtube.com/watch?v=0fQekFq9N98
Deus Vult - chcete podpořit překlad Rena Dharka? můžete zde
Bláža
Seržant
Seržant
Příspěvky: 69
Registrován: 6. listopad 2007, 21:05:29
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Je pravda že SW není jen šest filmů ale ty byly to hlavní co z nich udělalyto co jsou ve spojení s masivní reklamou. Tak se u nás a asi i jinde PR nepropagoval.
Rozhodně je to u nás spíše skryto a kdybych občas na netu něco nehledal tak o tom nic nezjistím na rozdíl od SW kterých bývá při novinkách uváděných na trh plno zpráv a nejen v tisku a tv.
Ty videa na Youtube o těch jsem nevěděl,ale určitě si doplním vzdělání a prohlédnu si je ::slint::
Stále s hlavou v oblacích
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1108
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

dabel píše:ale na PR je jen SOL a Marco Pollo a ještě není k sehnání :(
Neexistuje jen Sol a Marco Pollo, ale i spousta dalsich (Bluesansky lode, spousta dalsich kulovitejch krizniku atd... O PR toho neni vubec malo ;) a sehnat se to da, podle me neni problem....

Ad film Osamely v case - ten teda nevim, jestli nekdy dodelaj, nikde ani zminka.... ale myslim, ze Mission Stardust je fakt bomba :)

A navic mozna ze neni ani konec tomu novymu filmu, ktery se mel natacet.... to by teprve bylo neco...
Uživatelský avatar
Sanyn
Inkognito
Inkognito
Příspěvky: 99
Registrován: 21. listopad 2007, 21:08:59
Oblíbená postava: Perry Rhodan
Oblíbená loď: Stardust
Oblíbený díl: Operace STARDUST
Členství v klubu: Yes
Bydliště: u Magrátky
Kontaktovat uživatele:

Bláža píše:Jestli někdo někdy natočí PR tak se bojím,že to pro zapálené čtenáře bude spíše zklamáním.
Nemusí nutně být. Však například Pán prstenů taky dopadl dobře. Pokud to někdo natočí bude potřeba hodně rozmyslet, zda to bude jedna epizoda, nebo ucelený děj. Bude strašně složité vtěsnat vše do dvou tří hodin. S nadsázkou bych řekl, že co sešítek PR to jedna věta. Podle mne bude pro skalní fandy nejdůležitější výběr herců pro hlavní postavy. :)
Sanyn - Perry Rhodan inkognito
Neříkám tak ani tak, ale na má slova jednou dojde
Obrázek
Uživatelský avatar
rauksul
Poručík
Poručík
Příspěvky: 128
Registrován: 30. duben 2007, 16:25:15
Oblíbená postava: Crest da Zoltral
Oblíbená loď: KARRIBO, PRAETORIA
Oblíbený díl: PR 99, Přítel lidstva
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Matriněves 23
Kontaktovat uživatele:

Já si taky nemyslím že PR je o tolik "objemnější" než SW, k oběma "zákládním sériím" vyšlo plno dalších knížek i komixů, přestože mám pocit, že SW má v tomto ohledu míň knih a víc komiksů... jinak já největší rozdíl vidím v zázemí... Lucas sice vymyslel celkem objemnou historii, ale co naplat SW je pořád hodně pohádkový, taková až moc křiklavý miš maš:-) Naproti tomu Perry je mnohem víc "roztahaný" v čase děje (Perry je nesmrtelný, Luke není:-D ) a co naplat, sw technický (pseudotechnický...) zázemí ne technický (pseudotechnický? ;-) ) zázemí PR nemá... a nevím jak vám, ale mě to v mnoha románech dodává na "uvěřitelnosti" ( v SW mi stačilo, když Žvejkal opravoval hyperpohon hasákem... metohou prásk prásk;-) ale rád mám oboje... ;)
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Uživatelský avatar
Nedor
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 176
Registrován: 2. listopad 2007, 10:24:51
Oblíbená postava: Perry Rhodan
Oblíbená loď: Stardust
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Zliv

Zajmavá diskuse, já mám taky rád oboje, ale myslím si že ze SW udělal fenomén Lukas jen díky tomu, že ukázal lidem v té době tak fantastické triky, že na ten film chodily davy lidí už jen kvůli těm trikům a ne proto že měly rádi sci-fi. Co já vím tak on neměl ani žádné zázemí v literatuře (Perry Rhodan je pravý opak), jemu se prostě líbil scénář a podle toho to natočil. On byl takový průkopník a jak je vidět, tak se mu to povedlo. Dneska už je situace jiná a asi je malá pravděpodobnost, že se ještě někdy stane ze sci-fi filmu takový masový fenomén jako jsou SW. Když se podíváte třeba na Star Trek, tak s toho se stala víceméně taková klubová záležitost jako je PR, ale v mnohem větší míře, protože televize je mnohem masivnější médium než tištěná tvorba. Ale co je nejdůležitější tak samozřejmě to, že PR je pro nás všechny určitě nejlepší a to jestli někdy bude natočen nějaký film, nebo seriál, tak to naši lásku k Perrymu jen prohloubí a vystuží...... ::lovepr::
..Nedor..
Bláža
Seržant
Seržant
Příspěvky: 69
Registrován: 6. listopad 2007, 21:05:29
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Tím zklamáním jsem myslel,že to bude hodně dějově zkrácené protože si osobně ani nedovedu představit,že by to někdo dokázal natočit celé.
Jinak souhlas s tím,že to naši lásku k PR může jen zvětšit.Každý počin v tomto směru potěší ::clap::
Stále s hlavou v oblacích
Uživatelský avatar
Sanyn
Inkognito
Inkognito
Příspěvky: 99
Registrován: 21. listopad 2007, 21:08:59
Oblíbená postava: Perry Rhodan
Oblíbená loď: Stardust
Oblíbený díl: Operace STARDUST
Členství v klubu: Yes
Bydliště: u Magrátky
Kontaktovat uživatele:

hele a co třeba, že by nějaká televize točila namísto s...ček typu Letiště, velmi křehké vztahy, Ulice a další, Perryho Rhodana. Ačkoli, když kouknu na kvalitu výše jmenovaných, bylo by to asi spíše perrymu na škodu. :)


Edit by Wodka: na Ulici, Letiště a VKV mi nešahej 8)
Sanyn - Perry Rhodan inkognito
Neříkám tak ani tak, ale na má slova jednou dojde
Obrázek
Odpovědět