VIECC 2022 (Comic-con Vídeň) - 1.-2.10.2022

Srážení na srazech, akce a cony
Odpovědět
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1108
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

Na klubové stránky jsem přidala článek o vídeňském Comic-conu, na němž byl zastoupen i Perry Rhodan. Čtěte zde: https://rhodan.cz/index.php/2022/10/17/ ... iecc-2022/
Další článek o Vídni s mým přispěním najdete také na stránkách PRFZ: https://www.proc.org/comiccon-in-wien/

Kdo byl letos na FFku, tak si jistě pamatuje, jak jsem vyprávěla, že jsem letos ohledně PR lehce "prozřela". K tomu vedlo pár událostí, na nichž jsem spolupracovala s německou stranou... Do Vídně jsem kvůli PR primárně nejela, ale v Braunschweigu jsem se seznámila s novou rakouskou autorkou Perry Rhodan NEO Marlene von Hagen a domluvily jsme se, že se tam znovu setkáme, když už tam budu. Perry Rhodan zde měl své zastoupení v rámci několika panelů a také v podobě stánku (který byl asi tak malý, že jsem na něj prostě nenarazila, i když jsem prostory conu prošla křížem krážem asi stokrát dokola). Co se panelů týče, tak to byla prostě bída, v hledišti poloprázdno (na fotkách si možná všimnete, že nelžu :-D). Odezva téměř žádná... Trošku jsem doufala, že alespoň v Rakousku by nějací fanoušci mohli být, ale je to nejspíš všude stejné. Z mladší generace PR prostě skoro nikdo nezná. Je to trochu smutné, myslím, že by si PR a lidi kolem něj zasloužili víc, ale asi je někde chyba a jestli to takhle půjde dál, tak to upřímně s PR nevidím dobře ani v Německu :(

Marlene von Hagen je každopádně moc milá, píše první díl nového cyklu NEO, tak jsem se z ní snažila aspoň vytáhnout pár spojlerů :D
Uživatelský avatar
Tyric
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 322
Registrován: 15. září 2004, 17:13:32
Oblíbená postava: Atlan da Gonozal
Oblíbená loď: SOL
Oblíbený díl: 850 - BARDIOC
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terra
Kontaktovat uživatele:

Díky za článek :-)
Thora píše: 20. říjen 2022, 9:33:34 Z mladší generace PR prostě skoro nikdo nezná. Je to trochu smutné, myslím, že by si PR a lidi kolem něj zasloužili víc, ale asi je někde chyba a jestli to takhle půjde dál, tak to upřímně s PR nevidím dobře ani v Německu :(
Je to jednoduché, nejsou schopni vyprodukovat film/seriál/hru, která by zaujala novou krev a přivedla jim nové čtenáře. Bez toho to dneska prostě nejde.
Baf!
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1108
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

Tyricu, tak s tím naprosto souhlasím, prostě něco atraktivního pro mladší generaci. Nechápu, že někdo o takovou rozsáhlou a celkem perspektivní látku nemá zájem... Nebo že by byl problém v redakci/majiteli práv? Poslední hra vyšla v roce 2008, to je 14 let. A vůbec nebyla zlá... Nechce se mi prostě věřit, že by se nikdo o nic nepokusil.
Abych byla upřímná, já o seriál/film úplně nestojím, radši mám ty knížky, ale bez něčeho podobného nám ten Perry opravdu brzo umře...
Uživatelský avatar
Tyric
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 322
Registrován: 15. září 2004, 17:13:32
Oblíbená postava: Atlan da Gonozal
Oblíbená loď: SOL
Oblíbený díl: 850 - BARDIOC
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terra
Kontaktovat uživatele:

Jestli není rozsah série spíš ke škodě - ona je otázka, odkud by se do toho vůbec mělo kousnout, aby to lidi zaujalo. Taky pochybuju, že se PR ujme nějaká streamovací služba, a samotní Němci na nějaký film těžko budou mít peníze.

To už by dávala větší smysl herní série, ale když nevyšlo pokračování té adventury, tak to asi nemělo takový úspěch...
Baf!
Odpovědět