Atlan oslaví 60. narozeniny

Diskuze o nejnovějších cyklech PR, které vychází v Dojčlandu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1108
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

V září roku 1962 spatřila v universu Perryho Rhodana světlo světa nová románová postava: Arkonidan Atlan. V románu Osamělý poutník, který napsal K. H. Scheer, se poprvé objevil bývalý krystalický princ a hvězdný admirál.

Scheer představil zkušeného bojovníka, který má vlastní názory a cíle, což ho nejprve přivedlo do konfliktu s Perrym Rhodanem. Poté se Rhodan a Atlan stanou nejlepšími přáteli a po staletí a tisíciletí bok po boku bojují ve jménu lidstva.

Od té doby si sérii PERRY RHODAN bez Atlana nelze představit. To dokazují četné romány, v nichž se tato postava objevuje a v nichž hraje zásadní roli. Kromě toho existuje i samostatná série ATLAN, minisérie ATLAN a desítky paperbacků ATLAN.

V roce 2022 bude pravděpodobně nejoblíbenější postavě Perryversa šedesát let. Z tohoto důvodu vydá nakladatelství Pabel-Moewig 2. září 2022 speciální svazek PERRY RHODAN s názvem 60 let Atlana.

Speciální vydání sestavila Sabine Kropp. Obsahuje reprint výše zmíněného Atlanova prvního románu, původní synopsi a další články a 16stránkovou barevnou přílohu.
Anotace:

60 let Atlana – speciální výroční číslo!

Vesmírný hrdina s charismatem a tisíciletými zkušenostmi slaví výročí: v září 1962 vyšel první román, v němž Atlan hraje hlavní roli. Od té doby je podobný lidem mimozemšťan nedílnou součástí série PERRY RHODAN – hraje hlavní roli ve stovkách románů a komiksů.

Legendární autor K. H. Scheer položil základ jeho úspěšné cesty románem Osamělý poutník. Základem bylo exposé, které autor interpretoval velmi velkoryse, a obrázky Johnnyho Brucka.

Speciální svazek PERRYHO RHODANA se ohlíží za šedesáti lety v Atlanově společnosti. Věrný reprint první románové brožury i původního exposé vybízí čtenáře k porovnání originálů. Kromě toho jsou zde články o historii postavy a jejím vzniku a také 16stránková barevná příloha, která nabízí klasické i moderní pohledy na Atlana.
Článek z www.rhodan.cz
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Tyric
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 322
Registrován: 15. září 2004, 17:13:32
Oblíbená postava: Atlan da Gonozal
Oblíbená loď: SOL
Oblíbený díl: 850 - BARDIOC
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terra
Kontaktovat uživatele:

Budete to někdo objednávat?
Baf!
Odpovědět