Ren Dhark - klasický cyklus

Taky překládáme :)
Uživatelský avatar
Tyric
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 322
Registrován: 15. září 2004, 17:13:32
Oblíbená postava: Atlan da Gonozal
Oblíbená loď: SOL
Oblíbený díl: 850 - BARDIOC
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terra
Kontaktovat uživatele:

Díky ::clap::
Baf!
Uživatelský avatar
Atlan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 854
Registrován: 29. březen 2004, 9:39:35
Oblíbená postava: Ronald Tekener
Oblíbená loď: SOL
Oblíbený díl: Moira
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terra, Azory
Kontaktovat uživatele:

třináct hotovo
Deus Vult - chcete podpořit překlad Rena Dharka? můžete zde
DonDong
Vojín
Vojín
Příspěvky: 18
Registrován: 24. červen 2019, 16:18:24
Členství v klubu: Yes

Děkujeme, děkujeme. Velmi vřele děkujeme. Obrovská radost.
Uživatelský avatar
Atlan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 854
Registrován: 29. březen 2004, 9:39:35
Oblíbená postava: Ronald Tekener
Oblíbená loď: SOL
Oblíbený díl: Moira
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terra, Azory
Kontaktovat uživatele:

čtrnáct hotovo
(snažím se urychlit korektury....)
Deus Vult - chcete podpořit překlad Rena Dharka? můžete zde
DonDong
Vojín
Vojín
Příspěvky: 18
Registrován: 24. červen 2019, 16:18:24
Členství v klubu: Yes

Chtěl bych ještě jednou moc a moc poděkovat za fantastické překlady. Velmi si toho vážím. Při této příležitosti bych si dovolil zeptat za u dílu č. 15 a č. 16 zastavení překladu na 99,9% je způsobeno nějakou chybu v systému, nebo to je tak schválně z nějakého důvodu. Velmi pěkně děkuji za odpověď a přeji hezký večer.
Uživatelský avatar
Atlan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 854
Registrován: 29. březen 2004, 9:39:35
Oblíbená postava: Ronald Tekener
Oblíbená loď: SOL
Oblíbený díl: Moira
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terra, Azory
Kontaktovat uživatele:

Důvod je jednoduchý, čekám až mi můj vrchní grafik dodělá české covery a vyčistí ilustrace.

Zítra večer budou díly hotové.
Deus Vult - chcete podpořit překlad Rena Dharka? můžete zde
DonDong
Vojín
Vojín
Příspěvky: 18
Registrován: 24. červen 2019, 16:18:24
Členství v klubu: Yes

Děkuji pane Atlane za rychlou a pozitivní odpověď. Moc se těším. Úžasné!!
Uživatelský avatar
Atlan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 854
Registrován: 29. březen 2004, 9:39:35
Oblíbená postava: Ronald Tekener
Oblíbená loď: SOL
Oblíbený díl: Moira
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terra, Azory
Kontaktovat uživatele:

Takže dnes, 11.10.2020, byl po 5684 dnech (neboli 15 letech, 6 měsících a 21 dnech) dokončen překlad Klasického Cyklu Rena Dharka, dílo, které započal můj věrný kamarád a největší znalec RD mezi námi: rsc.

Díly 15 a 16 jsou připraveny ke stažení na standardním místě.

Kód: Vybrat vše

https://ren-dhark.cz/tr

Ale nesmutněte... další dobrodružství Rena Dharka se již překládají. Kdo ještě nečetl, tak byl mezitím přeložen Zvláštní svazek 2.

Bystří pozorovatelé si již samozřejmě všimli, že práce na překladu bezprostředně navazujícího cyklu Drakhon už milimetrovými kroky pokračují. Doufám, že sem slovo "dokončeno" nebudu psát zase za 15 let, ale mnohem dříve :)

Rozloučím se s překladem klasického cyklu závěrečnými slovy Rena Dharka:
Ren Dhark píše: Olane, podívej se na Terru, na Modrou planetu. Není Země překrásným světem. . . takovým, který zas a znovu vybízí, aby se na ni člověk vrátil. . . ?
Deus Vult - chcete podpořit překlad Rena Dharka? můžete zde
Uživatelský avatar
alaska
Nositel masky
Nositel masky
Příspěvky: 1071
Registrován: 30. březen 2004, 18:13:31
Oblíbená postava: Alaska Saedelaere
Oblíbená loď: SOL
Členství v klubu: Yes
Bydliště: u Gošunského jezera - Terrania (Říčany)
Kontaktovat uživatele:

Atlan píše: 11. říjen 2020, 19:25:42 Takže dnes, 11.10.2020, byl po 5684 dnech (neboli 15 letech, 6 měsících a 21 dnech) dokončen překlad Klasického Cyklu Rena Dharka, dílo, které započal můj věrný kamarád a největší znalec RD mezi námi: rsc.
Gratuluji! ::thx::
Nesmrtelný k nesmrtelným, ostatní k nim...
---------------------
Uživatelský avatar
Moss
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 35
Registrován: 9. květen 2007, 9:03:00
Oblíbená postava: Reginald Bull
Oblíbená loď: Gilgameš
Oblíbený díl: Operace STARDUST
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Hluk

Děkuji , ::thx::
PredatorV
Kadet
Kadet
Příspěvky: 5
Registrován: 27. září 2020, 5:29:02
Členství v klubu: Yes

Tohle jsem začal číst ve svých třinácti - tenkrát jsem na školním výletě ve stánku viděl Rodokaps s vesmírnou lodí - a jako fanda sci-fi jsem si to koupil na čtení do autobusu.
Následně mi pár let trvalo sehnat zbývající díly...

Nyní, o strašlivých 27 let později jsem si to díky těmto stránkám a především Atlanovi konečně, konečně dočetl...
A už s nemůžu dočkat pokračování - Drakhonu. ::thx::
DonDong
Vojín
Vojín
Příspěvky: 18
Registrován: 24. červen 2019, 16:18:24
Členství v klubu: Yes

Pro všechny, kteří se nechtějí porcovat relativitou času ve smyslu výrazu - "v dohledné době apod", bla, bla, bla upozorňuji na existenci nejlepšího světového překladače "DeeplPro". Pro svou profesní činnost jsem si koupil licenci, ale je tam možnost na jejich stránkách využívat i volně přístupnou verzi. Překládá rychlosti 10 stránek textu za 20 vteřin. Adresa: www.deepl.com.

Níže je ukázka překladu:
------------------------------------------------

Rückblende:

Margun und Sola, rann es schwerfällig durch Ren Dharks Gehirnwindungen. Er fühlte sich wie betäubt, leer, ausgelaugt. Die beiden größten Genies, die es unter den Saltern je gab...

Hatte nicht Olan es so formuliert?

Und die Salter, waren das nicht die langgesuchten Mysterious...?

Zweifellos, aber so hatte er sie nie finden wollen. So nicht!

Langsam schlossen sich die Hände des breitschultrigen Mannes um die Kapsel aus Unitall, die Olan ihm geschenkt hatte, unmittelbar bevor sie die Welt der Shirs, den Exilplaneten der Mysterious, verlassen hatten. Mit jenem Ringraumer-Unikat, das Margun und Sola vor mehr als tausend Jahren auf dem Planeten Kaso entwickelt hatten. Und Kaso war identisch mit Hope – dem Planeten im Doppelsonnensystem Col, auf dem Menschen von der Erde ein gutes Jahrtausend später nicht nur das halbfertige Raumschiff, sondern auch den Industriedom, ein fast noch überwältigenderes Wunder, entdeckt hatten.

Ganze hundertacht von ihnen, hing Dhark weiter seinen Gedanken an die Mysterious nach, gibt es noch. Keinen mehr und keinen weniger.

So deprimierend klein diese Zahl für eine Spezies sein mochte, die in ihrer Blütezeit nach Milliarden gezählt hatte, Ren Dhark hätte die Zahl vielleicht noch hinnehmen können. Nicht aber die Umstände.

Im Grunde, das wurde ihm von Minute zu Minute bewußter, war jenseits der Sternenbrücke keine einzige seiner hochfliegenden Erwartungen erfüllt worden.

Was hatte er nicht alles unternommen, um den Geheimnisvollen einmal, ein einziges Mal von Angesicht zu Angesicht gegenüberstehen zu können! Kreuz und quer durch die Milchstraße war er ihren Spuren gefolgt, am Ende sogar in die fremde Galaxis hinein, der sie den alten Tel-Namen Drakhon gegeben hatten. Diese Sternenballung, von deren Existenz kein Terraner zuvor etwas geahnt hatte, berührte beinahe den Halo der heimatlichen Milchstraße – zumindest, wenn man es unter kosmischen Gesichtspunkten betrachtete. Und sie hatte sich als die Quelle jener verheerenden Hyperraumstürme entpuppt, die seit kaum rückverfolgbarer Zeit immer wieder über die Welten der Milchstraße hereinbrachen.
-----------------------------------------------------------
PŘEKLAD:

Vzpomínka na minulost:

Margun a Sola, proběhlo Renovi Dharkovi těžce mozkovými závity. Cítil se otupělý, prázdný, vyčerpaný. Dva největší géniové, jací kdy byli mezi Saltery.....

Neřekl to tak Olan?

A Salterovi, nebyli to ti dlouho trpící Tajemní...?

Nepochybně, ale nikdy je nechtěl najít takhle. Takhle ne!

Širokoplecí muž pomalu sevřel ruce kolem kapsle, kterou mu Olan dal těsně předtím, než opustili svět Shirů, vyhnanou planetu Tajemných. S touto jedinečnou prstencovou lodí, kterou Margun a Sola vyvinuli na planetě Kaso před více než tisíci lety. A Kaso bylo totožné s Nadějí - planetou ve dvousolární soustavě Col, kde o dobré tisíciletí později lidé ze Země objevili nejen polodokončenou vesmírnou loď, ale také Průmyslový dóm, téměř ještě ohromující zázrak.

Stále jich existovalo plných sto osm, Dhark se dál oddával myšlenkám na Tajemného. Nic víc, nic míň.

Jakkoli je to pro druh, který se v dobách své největší slávy počítal na miliardy, depresivně málo, Ren Dhark by se s tímto počtem možná dokázal smířit. Ne však okolnosti.

V podstatě si každou minutou uvědomoval, že za Hvězdným mostem se nenaplnilo ani jedno z jeho velkých očekávání.

Co všechno neudělal pro to, aby se s těmi tajemnými mohl alespoň jednou setkat tváří v tvář! Vydal se po jejich stopách napříč Mléčnou dráhou, nakonec i do podivné galaxie, které dali staré telské jméno Drakhon. Toto seskupení hvězd, o jehož existenci žádný Terran dosud nic netušil, se téměř dotýkalo halo domovské Mléčné dráhy - alespoň pokud se na něj člověk díval z kosmického hlediska. A ukázalo se, že je zdrojem ničivých hyperprostorových bouří, které po sotva sledovatelnou dobu s přestávkami pustošily světy Mléčné dráhy.
Uživatelský avatar
Tyric
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 322
Registrován: 15. září 2004, 17:13:32
Oblíbená postava: Atlan da Gonozal
Oblíbená loď: SOL
Oblíbený díl: 850 - BARDIOC
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terra
Kontaktovat uživatele:

Zdravím, DeepL se tu na fóru už nějakou chvíli řeší, určitě je to opravdu zajímavý překladač, který je o hodně lepší než konkurence.

Nicméně mě docela zaráží ono "v dohledné době apod", bla, bla, bla. Nevím, jak to bude chápat Atlan, ale mně to od Tebe připadá jako vyložená drzost! Atlan, který na Renu Dharkovi pracuje, přeložil ve volném čase a bez jakékoli odměny celý klasický cyklus. Ty jsi pro komunitu čtenářů Rena Dharka neudělal absolutně nic, tak netuším, kde se v Tobě bere ta nestydatost naznačovat, že pracuje příliš málo nebo pomalu!
Baf!
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1108
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

DonDong píše: 5. červen 2021, 22:00:52 Pro všechny, kteří se nechtějí porcovat relativitou času ve smyslu výrazu - "v dohledné době apod", bla, bla, bla upozorňuji na existenci nejlepšího světového překladače "DeeplPro". Pro svou profesní činnost jsem si koupil licenci, ale je tam možnost na jejich stránkách využívat i volně přístupnou verzi. Překládá rychlosti 10 stránek textu za 20 vteřin. Adresa: www.deepl.com.
No vidíte, pane DongDongu, tak jste konečně objevil Ameriku - nebo spíš DeepL - a teď už vás nemusí omezovat takoví budižkničemové jako jsme my tady, kteří nemají celé dny co na práci a vy si kvůli nim nemůžete přečíst další díl oblíbeného seriálu... Ještě, že máte zrovna takovou profesi, kdy si ho dokonce můžete koupit, to vám opravdu ze srdce přeji!
Uživatelský avatar
hauty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1025
Registrován: 31. březen 2004, 20:53:48
Oblíbená postava: Mirona Thetin
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: Cesta do Andromedy
Členství v klubu: Yes
Bydliště: M87

DonDong píše: 5. červen 2021, 22:00:52 Pro všechny, kteří se nechtějí porcovat relativitou času ve smyslu výrazu - "v dohledné době apod", bla, bla, bla upozorňuji na existenci nejlepšího světového překladače "DeeplPro". Pro svou profesní činnost jsem si koupil licenci, ale je tam možnost na jejich stránkách využívat i volně přístupnou verzi. Překládá rychlosti 10 stránek textu za 20 vteřin. Adresa: www.deepl.com.

Já myslím, že i my si rádi odpočineme od Vašeho...blablabla, kdy už to bude a jiných forem nátlaku o rychlejší překlad!
Volejte třikrát sláva a tři dny se radujte!!!
Uživatelský avatar
Atlan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 854
Registrován: 29. březen 2004, 9:39:35
Oblíbená postava: Ronald Tekener
Oblíbená loď: SOL
Oblíbený díl: Moira
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terra, Azory
Kontaktovat uživatele:

Ok, tak to jsem rád, že to takhle dopadlo.
Ohledně dalších dílů RD se tedy obracejte na profesionála DongDonga, který vám to profesionální rychlostí přeloží na profesionálním licencovaném nejlepším světovém překladači.

Já už na to seru. Aspoň budu mít čas na jiný věci.
Deus Vult - chcete podpořit překlad Rena Dharka? můžete zde
Uživatelský avatar
bohousimex
Vojín
Vojín
Příspěvky: 14
Registrován: 16. únor 2013, 16:20:32
Oblíbená postava: Gucky
Oblíbená loď: Sol
Oblíbený díl: Operace Stardust
Členství v klubu: Yes

A jsme v hajzlu :-(
Co si nepamatuju, to se nestalo...
Alech
Kadet
Kadet
Příspěvky: 4
Registrován: 8. březen 2011, 20:00:48
Členství v klubu: Yes

Může sem někdo nahodit alespoň linky v němčině, když to takhle špatně dopadlo. Díky
PredatorV
Kadet
Kadet
Příspěvky: 5
Registrován: 27. září 2020, 5:29:02
Členství v klubu: Yes

Atlane, zkus to překousnout...
Já překládám počítačové hry z angličtiny, oficiálně (to jsem ti psal), a takové otravy s translatorama slýchám denně. Přesto si lidé počkají na překlad.

Stejně tak jako normální lidi čekají na tvé dílo a translator nepoužívají...
Uživatelský avatar
Toxy
Poručík
Poručík
Příspěvky: 131
Registrován: 15. květen 2004, 15:17:25
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Milý pane DonDongu, zastavte se někdy, mám tu pěkný klacek, mile rád Vám ho přerazím o tu vaši chytrou hlavu :/

Atlane, kašli na něj na vola, daleko víc nás je za tvoji práci vděčnejch, i když to bohužel nedáváme moc najevo ;)
Tam ta dam da brm brm budli budli cililink
Odpovědět