Pokladník / správa příspěvků - Crusher

Zde pokládejte své otázky XO a RK
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1108
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

Pokladník / správa příspěvků - Crusher

Toto je téma, kam můžete psát své dotazy a připomínky týkající se klubových příspěvků a financí.
Výkonným členem pro příspvěky je Crusher.

Pokud hledáte například číslo klubového účtu, je k dispozici zde: viewtopic.php?f=38&t=354.
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

Bude se seznam těch, kdo přispěl, zveřejňovat? Pomohlo by to jak přehledu o přibližném objemu financí, a taky o přibližné částce vhodné pro darování :) A navíc - příklady táhnout
Crusher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 211
Registrován: 26. leden 2005, 12:18:14
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Wodka píše:Bude se seznam těch, kdo přispěl, zveřejňovat? Pomohlo by to jak přehledu o přibližném objemu financí, a taky o přibližné částce vhodné pro darování :) A navíc - příklady táhnout
zverejneni ano, ale urcite ne na otevrenem kanale ... pokud bude zverejneno, bude podmineno prihlasenim a to bud na foru, nebo v klubovych strankach .... uvidime kam umistime seznam ....
s nami nebo bez nas ? ... radeji s nami :-)
Uživatelský avatar
Sanyn
Inkognito
Inkognito
Příspěvky: 99
Registrován: 21. listopad 2007, 21:08:59
Oblíbená postava: Perry Rhodan
Oblíbená loď: Stardust
Oblíbený díl: Operace STARDUST
Členství v klubu: Yes
Bydliště: u Magrátky
Kontaktovat uživatele:

Wodka píše:Bude se seznam těch, kdo přispěl, zveřejňovat? Pomohlo by to jak přehledu o přibližném objemu financí, a taky o přibližné částce vhodné pro darování :) A navíc - příklady táhnout
Osobně se přimlouvám, aby bylo vyvěšeno kdy kdo a kolik přispěl a kdo a kam peníze poslal. Takové malé má dáti, dal.
Já jsem zastáncem povinných příspěvků, a transparentnosti. Ale jsem připraven poslat i dobrovolný příspěvek, ale neudělám to, dokud neuvidím, jak se s klubovými penězi zachází.
Takže prosím co nejdříve.

PS: na stránkách by mělo být obecné info o hospodaření a výroční zpráva klubu. To se tu nikdy nedělalo?

EDIT: aha, juž jsem ji našel

EDIT2: ale hospodaření tam není. Rád bych věděl, nejen kolik bylo vybráno, ale kolik bylo na počátku roku, kolik bylo vydáno a kolik zbylo na konci roku. A poznámka nakonec. Výroční zprávu musí schválit VH a ne rada. Ta se právě touto zprávou zpovídá svým členům.
Sanyn - Perry Rhodan inkognito
Neříkám tak ani tak, ale na má slova jednou dojde
Obrázek
Crusher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 211
Registrován: 26. leden 2005, 12:18:14
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Sanyn píše:Osobně se přimlouvám, aby bylo vyvěšeno kdy kdo a kolik přispěl a kdo a kam peníze poslal. Takové malé má dáti, dal.
Já jsem zastáncem povinných příspěvků, a transparentnosti. Ale jsem připraven poslat i dobrovolný příspěvek, ale neudělám to, dokud neuvidím, jak se s klubovými penězi zachází.
Takže prosím co nejdříve.
Nejsme klub ktery ma prispevky povinne ... z jednoho prosteho duvodu, museli bychom byt registrovanou organizaci a vest ucetnictvi. Coz v pripade klubu neni zadouci.
V tuto chvili jsou "klubove penize" ... on klub zadne penize nema ... to souvisi s tim co je napsano vyse ... ulozeny na uctu u ING. Tento ucet spravuju ja. Ted hned se na nej nepodivam, protoze nenosim prhlasovaci udaje sebou, jsou ulozeny doma.
A co se tyka kdo dal kolik ... toto bylo vzdy uvedeno na uvodni strance kluboveho webu. Nerikam vsak ze to tam nutne musi opet byt.
Jak se s nimi zachazi ... tak ze se z techto penez platila vzdy domena a neco se platilo obcas za hosting. Preci jen bylo na serveru i s FTP adresarem nekolik GB dat.
Sanyn píše:EDIT2: ale hospodaření tam není. Rád bych věděl, nejen kolik bylo vybráno, ale kolik bylo na počátku roku, kolik bylo vydáno a kolik zbylo na konci roku. A poznámka nakonec. Výroční zprávu musí schválit VH a ne rada. Ta se právě touto zprávou zpovídá svým členům.
MUSI schvalit souvisi opet s tim .. ze nemame oficialne prispevky ... tudiz neni duvod drazdit tygra bosou nohou ...
s nami nebo bez nas ? ... radeji s nami :-)
Uživatelský avatar
Sanyn
Inkognito
Inkognito
Příspěvky: 99
Registrován: 21. listopad 2007, 21:08:59
Oblíbená postava: Perry Rhodan
Oblíbená loď: Stardust
Oblíbený díl: Operace STARDUST
Členství v klubu: Yes
Bydliště: u Magrátky
Kontaktovat uživatele:

Uběhly dva měsíce a na účet se nikdo stále nepodíval. Nebo podíval, ale nám ostatním nedal vědět.

Pochopte, že peníze jsou citlivá záležitost a minimálně příjmy a výdaje by se měli někde objevovat. Já jsem připraven klubu peníze poskytnout. Ale rozhodně to neudělám, dokud nebudu vědět, jak klub, potažmo pokladník, s penězi zachází.
Sanyn - Perry Rhodan inkognito
Neříkám tak ani tak, ale na má slova jednou dojde
Obrázek
ceski
Major
Major
Příspěvky: 297
Registrován: 18. květen 2007, 16:21:35
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Sanyn píše:Uběhly dva měsíce a na účet se nikdo stále nepodíval. Nebo podíval, ale nám ostatním nedal vědět.

Pochopte, že peníze jsou citlivá záležitost a minimálně příjmy a výdaje by se měli někde objevovat. Já jsem připraven klubu peníze poskytnout. Ale rozhodně to neudělám, dokud nebudu vědět, jak klub, potažmo pokladník, s penězi zachází.
počkal bych na VH, až co se vyřeší a pak bych chtěl vědět info ;)
No fighting between man and man.

http://www.myspace.com/djceski
Uživatelský avatar
Atlan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 854
Registrován: 29. březen 2004, 9:39:35
Oblíbená postava: Ronald Tekener
Oblíbená loď: SOL
Oblíbený díl: Moira
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terra, Azory
Kontaktovat uživatele:

Připojuji se k Sanynovu dotazu.

Ve výroční zprávě se píše, že na klubovém účtu je 1508.60 Kč. Ale nikdo už neví, kolik byly příjmy a kolik výdaje, případně stav konta na začátku roku.

Tímto tě, Crushere, prosím o podrobné vyúčtování příjmů a výdajů. Pokud se ti to nechce psát sem, můžeš to poslat mejlem.

Děkuji.
Deus Vult - chcete podpořit překlad Rena Dharka? můžete zde
Crusher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 211
Registrován: 26. leden 2005, 12:18:14
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Po presunu "uctu" na ING ucet, pri nulovem zustatku predchozim, nemohl byt jiny pocatecni zustatek nez 0. Vse co je uvedeno ve VZ je plusovy prirustek uctu. Tudiz vklady a uroky. Poplatek za vedeni uctu neni zadny.
Dostatecne podrobne ?
s nami nebo bez nas ? ... radeji s nami :-)
Uživatelský avatar
Sanyn
Inkognito
Inkognito
Příspěvky: 99
Registrován: 21. listopad 2007, 21:08:59
Oblíbená postava: Perry Rhodan
Oblíbená loď: Stardust
Oblíbený díl: Operace STARDUST
Členství v klubu: Yes
Bydliště: u Magrátky
Kontaktovat uživatele:

Crusher píše:Po presunu "uctu" na ING ucet, pri nulovem zustatku predchozim, nemohl byt jiny pocatecni zustatek nez 0. Vse co je uvedeno ve VZ je plusovy prirustek uctu. Tudiz vklady a uroky. Poplatek za vedeni uctu neni zadny.
Dostatecne podrobne ?
To zní velmi dobře, co je ING účet?
Sanyn - Perry Rhodan inkognito
Neříkám tak ani tak, ale na má slova jednou dojde
Obrázek
Uživatelský avatar
hauty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1025
Registrován: 31. březen 2004, 20:53:48
Oblíbená postava: Mirona Thetin
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: Cesta do Andromedy
Členství v klubu: Yes
Bydliště: M87

mno ja otazku mam... jakto ze byla 0 ? V posledni VZ je ze "Provoz klubových stránek je
financován z dobrovolných příspěvků členu klubu. Ty za rok 2007 činily 550 kč."

to tech 550,- bylo na ty stranky? A to z minuleho roku 2006 nezbylo nic? Kolik teda stal provoz stranek?
Crusher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 211
Registrován: 26. leden 2005, 12:18:14
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Sanyn píše:To zní velmi dobře, co je ING účet?
Neco jako M-bank, je s tim rozdilem, ze prostredky z uctu se daji prevadet pouze na predem definovane transakcni ucty. Penize na ucet mohou prijit odkudkoli, ale ven pouze na predem definovane. Neni to standardni ucet jako v jinych bankach. Urokova mira na tomto uctu je pres 3%.
Pouzivame to u nas doma jako sporici ucet predtim nez treba na konci roku posilame penize na stavebni sporeni. Za rok je na castce 40 000 urok pres 3% a nasledne po odeslani penez na stavebni sporeni jsou tyto uroceny dal na uctu stavebni sporitelny a je pripsana navic statni podpora.
Tohle nam vymyslela nase poradkyne, nejak do toho nevrtam. Urcitym nedopatrenim nam vznikly dva ucty a tak jsou penize "klubu" vedeny na druhem (prazdnem, nevyuzitem) uctu. A z 1500,- je 1508,-. Pricemz jeste nebyly pripsany uroky z 31.12.2008.
s nami nebo bez nas ? ... radeji s nami :-)
Uživatelský avatar
Sanyn
Inkognito
Inkognito
Příspěvky: 99
Registrován: 21. listopad 2007, 21:08:59
Oblíbená postava: Perry Rhodan
Oblíbená loď: Stardust
Oblíbený díl: Operace STARDUST
Členství v klubu: Yes
Bydliště: u Magrátky
Kontaktovat uživatele:

Tomu rozumím, ale přijde mi to děsivý, že mohu posílat peníze jen na předem dané místo a teprve odtud je vybrat či tak něco.
Otázkou je, zda by se nemělo hledat jiné řešení.
Osobně bych byl pro transparentní účet, jak ho nabízí eKonto u RB ale mám pocit, že tam to není bez poplatků.
Jako druhou variantu bych viděl mBank a na fóru zveřejňovat pravidelně výpisy. (samozřejmě v sekci, kam mohou jen aktivní členové.
Sanyn - Perry Rhodan inkognito
Neříkám tak ani tak, ale na má slova jednou dojde
Obrázek
Crusher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 211
Registrován: 26. leden 2005, 12:18:14
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

hauty píše:mno ja otazku mam... jakto ze byla 0 ? V posledni VZ je ze "Provoz klubových stránek je
financován z dobrovolných příspěvků členu klubu. Ty za rok 2007 činily 550 kč."

to tech 550,- bylo na ty stranky? A to z minuleho roku 2006 nezbylo nic? Kolik teda stal provoz stranek?
550,- se ti zda za provoz domeny a hosting na jeden rok hodne ?
Ja osobne (protoze ty penize na uctu jsou) hodlam navrhnout na VH na provoz serveru u sanyna 1200,- na rok (coz ovsem ani zdaleka nepokryva naklady). Zeptej se jej sam, kolik asi tak stoji hosting typu, ktery potrebuje rhodanovsky server se vsemi jeho pripadnymi subdomenami.
s nami nebo bez nas ? ... radeji s nami :-)
Uživatelský avatar
hauty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1025
Registrován: 31. březen 2004, 20:53:48
Oblíbená postava: Mirona Thetin
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: Cesta do Andromedy
Členství v klubu: Yes
Bydliště: M87

jako ja to nechapu o cem mluvis..jakych 1200,- ? u sanyna to je zadara...
Crusher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 211
Registrován: 26. leden 2005, 12:18:14
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Sanyn píše:Tomu rozumím, ale přijde mi to děsivý, že mohu posílat peníze jen na předem dané místo a teprve odtud je vybrat či tak něco.
Otázkou je, zda by se nemělo hledat jiné řešení.
Osobně bych byl pro transparentní účet, jak ho nabízí eKonto u RB ale mám pocit, že tam to není bez poplatků.
Jako druhou variantu bych viděl mBank a na fóru zveřejňovat pravidelně výpisy. (samozřejmě v sekci, kam mohou jen aktivní členové.
Otazkou je nakolik casto je potreba "posilat" prostredky mimo ucet. Ja mam svuj ucet u GE Money Bank a veskere bezhotovsotni operace mam zdarma (vcetne vyberu z bankomatu). Takze jako jeden z transakcnich uctu na ING je nastaven muj ucet u GE a tak jakekoli "kejkle" s posilanim penez jsou vlastne uplne zdarma.
s nami nebo bez nas ? ... radeji s nami :-)
Crusher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 211
Registrován: 26. leden 2005, 12:18:14
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

hauty píše:jako ja to nechapu o cem mluvis..jakych 1200,- ? u sanyna to je zadara...
Nevim co resis ty, ja jsem nenapsal ze po nas sanyn neco chce, ja napsal ze navrhnu aby na to neco dostal. Nic sloziteho v tom nehledej.
s nami nebo bez nas ? ... radeji s nami :-)
Uživatelský avatar
hauty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1025
Registrován: 31. březen 2004, 20:53:48
Oblíbená postava: Mirona Thetin
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: Cesta do Andromedy
Členství v klubu: Yes
Bydliště: M87

s tech penez co se posila a co se nastradaji se ma financovat propagace PR.... server neni treba platit.... jak propagovat je otazka druha... to zalezi na penezich, ktere se vyberou..takze napady sem :))
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1108
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

Crusher píše: Nevim co resis ty, ja jsem nenapsal ze po nas sanyn neco chce, ja napsal ze navrhnu aby na to neco dostal. Nic sloziteho v tom nehledej.
Tohle tema jsme probirali uz nekolikrat a Sanyn opravdu zadne penize nechce...
Crusher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 211
Registrován: 26. leden 2005, 12:18:14
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

hauty píše:s tech penez co se posila a co se nastradaji se ma financovat propagace PR.... server neni treba platit.... jak propagovat je otazka druha... to zalezi na penezich, ktere se vyberou..takze napady sem :))
To si potom pletes vlakno. Sem tyhle veci nepatri. Napady se pisi jinam :-D
s nami nebo bez nas ? ... radeji s nami :-)
Odpovědět