Diskuze rok 2007

Archiv diskuze ze starých klubových stránek z let 2002 až 2008
Pravidla fóra
Toto fórum obsahuje nemoderované příspěvky uživatelů ze starých klubových stránek. Administrátoři ani moderátoři nezodpovídají za obsah těchto příspěvků. Příspěvky byly beze změn naimportovány ze staré diskuze, byly jen strojově ostraněny odkazy na všechny stránky.
Zamčeno
Jergon
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 170
Registrován: 20. červen 2007, 14:11:38

Ne že by ne - ale má to pár háčků...:-)
Uživatelský avatar
Nedor
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 176
Registrován: 2. listopad 2007, 10:24:51
Oblíbená postava: Perry Rhodan
Oblíbená loď: Stardust
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Zliv

Tak s tou Praetorii máte teda pravdu, není díl jako díl, když má šťávu a je dost času, tak je přelouskanej hned, ale ta Praetoria....... Jsem zvědavej co se teda brzo dozvíme o těch vražednejch vosách, ale to že to jsou Orghové, to není žádné tajemství, co v tom teda asi bude :)
Jergon
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 170
Registrován: 20. červen 2007, 14:11:38

Nedor: No, vy zažranci to samozřejmě znáte, to je mi jasné - chtěl jsem spíš trochu popíchnout mladou krev, co už něco přečetla, ale ještě nemá všecko našprtaný...:-)
Uživatelský avatar
Nedor
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 176
Registrován: 2. listopad 2007, 10:24:51
Oblíbená postava: Perry Rhodan
Oblíbená loď: Stardust
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Zliv

Jergon: Všechno znát nejde, už se toho událo dost a dost, ale když něco nevím tak se stačí podívat do databáze M. a nebo se trochu pohrabat ve sbírce :)
Jergon
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 170
Registrován: 20. červen 2007, 14:11:38

Nedror: Ovšem, taky se rád vrtám třebas v Atlanově databázi. Ale fakt je, že tím se zas člověk ochudí o spoustu zážitků a překvypení ze samotné četby. Třebas na Hvězdný Oceán jsem se tam zatím nemrkal - to plánuju teprv až ho MOBA zruší...
Jergon
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 170
Registrován: 20. červen 2007, 14:11:38

Nedor: A pokud jde o Orghy a zničení Trampu - dá se vlastně říct, že to udělali i neudělali. Ty určitě víš, co tím myslím, ale neprozrazuj to, prosím, těm méně znalým, pokud sem náhodou zavítají...:-)
Uživatelský avatar
Nedor
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 176
Registrován: 2. listopad 2007, 10:24:51
Oblíbená postava: Perry Rhodan
Oblíbená loď: Stardust
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Zliv

Jergon: Ok, já tam na Hvězdný oceán taky ještě nekoukal, to si nechám jako překvapení v sešitovém vydání (teda jestli se dočkáme celé řady), ale třeba Thoregon jsem si tam prošel, aspoň dějově. Když se do něčeho začteš a pak to utípnou, tak to je na prd.
Reska (neregistrovaný)

cus, kdo by mi mohl poslat nejake dily perryho rhodana...mam doma v knizni podobe romany a perryho do 100 dilu,ale kdyz zavreli knihkupectvi na Luzinach a Krizikove, tak netusim kde sehnat dalsi dily aspon v e-podobě...dík za ochotu..mail:patrik.sedo@fctempo.cz
Stanimir (neregistrovaný)

Pokud si chce někdo doplnit sbírku Perryho Rhodana tak ať zajde na ODKLEPNUTO kde ho rozprodávám.
https://--odkaz vymazan--
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

Reska - já bych rád, ale:

Všechny skeny vydaných dílů Perry Rhodana v České a Slovenské republice se stahují z klubového serveru a již nebudou veřejně k dispozici. Klub se distancuje od případného zveřejňování naskenovaných dílů kdekoli mimo stránky klubu a nenese za ně odpovědnost. Toto se děje z důvodu stále nedořešených autorských práv.
K dispozici budou pouze fanouškovské překlady u nás nepublikovaných dílů. Tyto překlady jsou určeny POUZE členům klubu, a to pro vnitřní potřeby klubu. Překlady nesmějí být měněny, kopírovány ani nijak šířeny bez souhlasu autora překladu. V případě porušení tohoto ustanovení se klub distancuje od veškerých následků.

Nemůžu :-/ Ale když dorazíš 8.12.2007 v Prahy na sraz --odkaz vymazan-- a tam se už domluvíme :) To platí i pro ostatní.
Uživatelský avatar
Nedor
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 176
Registrován: 2. listopad 2007, 10:24:51
Oblíbená postava: Perry Rhodan
Oblíbená loď: Stardust
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Zliv

Nevím jak je to z autor. právama,(kolik se za ně platí) ale věřím tomu, že kdyby se našel nějaký komerční subjekt, který by dělal překlady dílů za úplatu, možná by se našlo dost lidí kteří by za sken nějakou částku zaplatili.(Takovej malej překladatelskej business) Já teda určitě :-). Barevná obálka přece není u Perryho to nejdůležitější a vydání jednou za měsíc je dost málo :-(.
Uživatelský avatar
Polinius
Major
Major
Příspěvky: 284
Registrován: 6. červen 2004, 16:31:12
Oblíbená postava: Regent
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Posílám pozdrav z Akiconu.
Pawwlik
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 188
Registrován: 26. leden 2005, 11:23:47
Bydliště: MYSOBI KRALOVSTVI U KLADNA
Kontaktovat uživatele:

Nedor: Pro tvou informaci i informaci ostatnich:

Byl jsem pred casem jmenovan kvuli svym znamostem jako kontaktni osoba s nemeckou redakci. Z tohoto titulu tady myslim mohu lehce nastinit problematiku licenci. Jednani byla motivovana prave tim, zda bychom si mohli zaplatit kluboveho prekladatele a dotazoval jsem se nemecke redakce co bychom jim museli na licencich zaplatit a zda bychom je vubec museli v tomto pripade platit. A PROTO take byly po mem jednani stazeny ze serveru veskere skeny, protoze kdyz si laskave vynasobite pocet dilu krat licencni poplatek uvedeny dole, tak se vam lehce protoci panenky :)

Jednal jsem s Frankem Borschem z redakce (kdyz jsi tu zaregistrovany, asi ti to jmeno neco rika :) ) a tady je doslovne okopirovana cast jeho NEOFICIALNI odpovedi ohledne licencnich poplatku na PREKLADY POPRIPADE VYDAVANI SESITU PR a POUZIVANI ORIGINALNICH ILUSTROVANYCH OBALEK sesitu PR:

"I could picture a fee of 100 Euros for each
novel, and 50 Euros for each cover painting used. And, to keep things
simple, to make that a flat fee, so there are no royalties attached
or limits on how many copies may be sold."

Tedy pro neznale anglictiny prekladam:

Z predchoziho textu vyplynulo ze preklady pro klub, co se tyce licence se musi uctovat nemecke redakci stejne, jako bychom to prodavali. :(

100 Euro za kazdy prelozeny sesit
50 Euro za kazdy pouzity obrazek obalky

A pro zjednoduseni by nam neuctovali zadny pridavny poplatek za pocet rozmnozenin, popripade prodanych kusu.

Tedy je zrejme, ze licencni poplatek se temer vyrovna cene za prelozeni sesitu profesionalnim prekladatelem, takze aby se to vyplatilo muselo by se na to slozit sakra hodne lidi. Proto se vubec nedivte tomu, ze MOBA vychazi se sesity PR financne jen tak-tak.
Ivanjan
Kadet
Kadet
Příspěvky: 4
Registrován: 30. leden 2005, 22:05:54
Členství v klubu: No
Bydliště: Topoľčany, SR

No, som zvedavý, ako teraz zareaguje rada na túto Pawwlikovu správu.
Bol som na dovolenke, tešil som sa, že dovtedy budú nejakú nové preklady a namiesto toho ma čakal šok zo správy o stiahnutí prekladov. Mám všetko, čo doterez bolo vydané, resp. preložené pre členov klubu. Tomu somárovi, čo urobil takú hlúposť by som najradšej hlavu odtrhol. Oznámenie Iren-ky postráda bližšie argumenty - je to prehlásenie rady, bol z toho aj zápis - kde je na stránkach?
Vyzývam preto radu : zvážte riešenia, ako sa dostať z tejto patovej situácie, keď drvivá väčšina členov je od prekladov odstavená. Ono, nie každý má, resp. je schopný robiť aktivity, uvedené v stanovách klubu - preklady, účesť na zrazoch, aktivita na IRC /skúsil som to, ale po dostaní sa na kanál som skončil - nad moje sily, musím sa nechať inštruovať synom, ktorého som aj s kamarátmi priviedol k láske k Perrymu/. Nedovoľte, aby sa z klubu stala malá skupinka, uzavretá do seba - to by bol koniec klubu.
Carlos (neregistrovaný)

Ahoj, chtel jsem se jen zeptat jestli i preklady Rena Dharka se pocitaji do aktivit klubu a prinaseji prijeti mezi Aktivátory :-D
Pawwlik
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 188
Registrován: 26. leden 2005, 11:23:47
Bydliště: MYSOBI KRALOVSTVI U KLADNA
Kontaktovat uživatele:

S timhle bylo vedeni seznameno uz davno. Proto se taky stahovaly skeny atd. Me slo jen o to, aby si vsichni uvedomili, ze toneni jednoducha a levna zalezitost.
West
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 185
Registrován: 2. květen 2007, 1:56:51
Členství v klubu: Yes

tak dáme do hromady 375000 éček a můžeme překládat vesele do čísla 2500!)))
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1108
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

Ivanjan:
jenze podle toho, jak to tady posledni dobou vypada, uz jsme jenom mala uzavrena skupinka.... Kdo z vas se tady snazi neco delat? Vsichni prave chteji jen skeny, ale na oplatku neudelaji nic.... Ja opravdu nevidim problem, proc by nekdo z vas nemohl byt aspon trosku aktivnejsi, vzdyt jak uz tu bylo receno, nemusite prekladat cely romany, staci, kdyz se pridate treba k tymu databaze multiverza... nebo delejte kviz.... cokoliv, ja vidim, ze je tady vsude spousta prace.... a jestli mas problemy s IRC, tak neni nic jednodussiho nez se zeptat, kazdej ti rad poradi...
A jeste jedna vec, nechapu, proc nemuzete prijet na sraz... jestli si myslite, ze se tam zase bude celou dobu jen chlastat, tak jste na omylu, pripravila jsem docela peknej program, kvuli kterymu uz by aspon trosku stalo za to prijet...
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

Ivanjan - co je nepochopitelného na tom, že jsme stáhli skeny z důvovodů autorkých práv? ( --odkaz vymazan--AutZak/Index.htm )

Dále - stále častěji byly jak skeny, tak i překlady šířeny mimo klub, přec P2P sítě, přes různé soukromé weby - a tím se nelegalita naší činnosti ještě prohlubovala. Nejprve jsme se distancovali, a pak přistoupili k omezení přístupu. Mimochodem - stačí si přečíst diskuzi a arguzmentů zjistíš dost, si myslím.

Aktivitou může být i překládání obsahů - má to 2 - 3 odstavce, padne na to hodinka až dně, no a jsi aktiv... pokud neumíš němcky - já taky ne, ale překládám. (btw. děti sice nemám, ale práci ano, a časově náročnou, a přesto si sem tam čas na PR najdu - třeba místo televize. Každý máme nějaké rezervy, nebo ne?)

Toť vše.

Carlos -

za sebe ti povím, že určitě :) Takže máš souhlas minimálně 1/5 rady klubu :) a myslím, že ostatní budou souhlasit, Ren Dhark je hodně blízký PR. Když tak se ozvi RSC, to je náš hlavní Dharkolog, ať nepřekládáte 2 to samé.
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

Btw. Thora má pravdu, program srazu bude zajímavý, nejde nám o to se opít, někteří z nás upřednostňují i intelektuálnější zábavu. Ale abstinenti nejsme (většinou).
Zamčeno