Diskuze rok 2003

Archiv diskuze ze starých klubových stránek z let 2002 až 2008
Pravidla fóra
Toto fórum obsahuje nemoderované příspěvky uživatelů ze starých klubových stránek. Administrátoři ani moderátoři nezodpovídají za obsah těchto příspěvků. Příspěvky byly beze změn naimportovány ze staré diskuze, byly jen strojově ostraněny odkazy na všechny stránky.
Zamčeno
hugis (neregistrovaný)

zdravim bratov cechov. dnes som z hrozou zistil, ze PR prestava vychadzat, zacal som hladat na nete a nasiel som vas! chcel som sa zaregistrovat, mail mi prisiel, stranka mi vypise, ze registracia bola uspesne dokoncena ale ked sa chcem prihlasit dostanem hlasku: \"Potvrďte svou registraci pomocí formuláře. Odkaz jste obdrželi emailem!\" co s tym?

len pre informaciu, u nas na slovensku stoji (teda uz len stal) jeden diel PR 49,- Sk a napriek tomu som si ho kupoval. priemerny rozdiel medzi cenou vydavatela a cenou v stanku je asi 30%. pri prepocitani cez aktualny kurz vy vychadza, ze slovensky distributor si nechaval asi 20,- Sk (skoro 40%) za kazdy vytlacok! mozno by nebolo marne rozmyslat nad elektronickou distribuciou. ja osobne som ochotny platit aj za elektronicku verziu. chcelo by to sa dohodnut s IZ. za prava uz pravdepodobne zaplatili a bola by skoda ich nevyuzit. verim tomu, ze 100 ludi pri cene 20,-Kc im prekladatelov musi zaplatit...
jardak (neregistrovaný)

Cus,mam nakladatelstvi. Sice jsem uz 10 let nic nevydal :)) Ale mam ho, stejne jako zivnostak. Kdyztak se mnou muzete pocitat.
Uživatelský avatar
hauty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1025
Registrován: 31. březen 2004, 20:53:48
Oblíbená postava: Mirona Thetin
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: Cesta do Andromedy
Členství v klubu: Yes
Bydliště: M87

hugis:taky zdravím:-)) hmm tak to je fakt darda takovejch peněz,ale já bych klidně za PR dával i víc,ale bohužel nás tolik asi nebude,za vše mluví ta anketa co jsem sem dal.I když 50 Kč,- je docela reálná suma.Horší je,že ani nevíme kolik dílů IZ vůbec vydává.U Thoregonu to bylo 4000 sešitů a prý se prodala asi půlka ke konci ještě míň.Kolik je(teda bylo) klasiku je už asi ve hvězdách.Nechápu,proč nemohli vytisknout těch posledních 5 dílů.395-Hypernákaza,396-Úkryt v budoucnosti,397-Systém 13 měsíců,398-Konec Dolanů,399-Alarm pro Mléčnou dráhu.5 dílů,5 týdnů snad je přesvědčíme vydat to knižně jenom pro ty co si to zaplatí,nebo kdyby to dali v el.podobě.Já sice vím,jak cyklus M-87 končí,ale těšil jsem se na cyklus Capinn začínající dílem 400-Lidstvo v přítmí.Mezi těmito cykli je totiž 1000 let,kde se stalo plno zajímavích věcí.Třeba umřela při povstání Rhodanova žena Mory a při Genesis zemřeli skoro všichni mutanti.Jo a hlavně se objeví Roi Danton,který na konci M-87 umře.Kurna,chytá mě vztek,já se picnu.
Uživatelský avatar
hauty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1025
Registrován: 31. březen 2004, 20:53:48
Oblíbená postava: Mirona Thetin
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: Cesta do Andromedy
Členství v klubu: Yes
Bydliště: M87

jardak:to zní zajímavě,tak pan nakladatel jo :-))
že by jsme se složili a odkoupili práva od IZ.Kolik to asi může stát???
Uživatelský avatar
iren-ka
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 549
Registrován: 3. duben 2004, 11:58:17
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Berlin,Zatec
Kontaktovat uživatele:

cau lidi, Jandak to je zajimavy, ale myslim, ze nerealny. Ale jsem pro se pokusit domluvit s IT, i kdyz ja se bohuzel nemuzu zucastnit, ale nevim, jestli licence je prenosna, nebo prodejna. a hlavne nemame kontakty na prekladatele
Uživatelský avatar
iren-ka
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 549
Registrován: 3. duben 2004, 11:58:17
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Berlin,Zatec
Kontaktovat uživatele:

Pardon: s IZ:-)))
Uživatelský avatar
hauty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1025
Registrován: 31. březen 2004, 20:53:48
Oblíbená postava: Mirona Thetin
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: Cesta do Andromedy
Členství v klubu: Yes
Bydliště: M87

Milí čtenáři a milovníci žánru sci-fi!
Po sedmi letech jsme bohužel nuceni edici Perry Rhodan ukončit.Děláme to velmi neradi a důvody,které nás k tomu vedou,jsou čistě ekonomické.Hlavní důvod spočívá v tom,že se časopis prodává v příliš malém nákladu.Abychom mohli Perry Rhodana dále vydávat,museli bychom zvýšit cenu výtisku na 35 Kč,což by rychle vedlo k dalšímu snížení prodeje
No já se zblázním,to si dělají prdel.
Levit (neregistrovaný)

Snad se s IZ nějak dá domluvit.Třeba kdyby vydal např. každých 10 dílů v omezeném množství sešitově.Já du sice 6.1.na vojnu ale o všem mně bude informovat můj brácha též velký Rhodnista.Ve všem stojím za Vámi a držím palce.
jardak (neregistrovaný)

Ja si myslim ze vydavat Rhodana tistene je nerealne, ale v elektronicke podobe by to bylo mozne. Prekladatele bychom sehnali. Jde o to zda by se naslo dost lidi co by za moznost cist Rhodana platili a co by IZ chtelo za prava ...
Levit (neregistrovaný)

A nešlo by shánět rovnou německé verze?Nemuseli bysme vůbec s IZ jednat o právech.Stačilo by si např.předplatit něm. verzi na někoho(Hauty) a jak říká Jardak,překladatele bysme sehnali.Co vi na to?
Uživatelský avatar
hauty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1025
Registrován: 31. březen 2004, 20:53:48
Oblíbená postava: Mirona Thetin
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: Cesta do Andromedy
Členství v klubu: Yes
Bydliště: M87

Levit:no taky je to jedna z možností,ale jak se dostat ke starším dílům,aby to navazovalo.V Německu sice vycházejí celé knížky,kde jsou tyto příběhy svázané dohromady,ale jak jsem sám přesvědčil,když jsem dočítal v němčině těch 5 posledních dílů co už nevyjdou,tak se ukázalo,že to je pěkně osekané a není tam všechno.Například ten poslední díl Bestie se probouzí,je tam asi na 2 stránky udělanej jako,že Rhodan vyslíchá zbylé členy posádky co se jim stalo.Je to ve skratce a takové to rozepisování děje jako stou zabíjačkou tam samozřejmě není.A takhle zestručnělí vyšli skoro všechny řady.Takže jak jsem řek 5 posledních dílů PR jsem si v němčině přečet,ale v osekané verzi,ale rád bych je čet i v normálním vydání,ale kde to sehnat.
Knihomol (neregistrovaný)

Když je tu řeč o starších dílech. Může mi někdo říct co to je za e-booky ke stažení na těchto stránkách. Německy neumím ani slovo, ale počtem stránek to vypadá na PR romány (nebo jsou to právě ty osekané verze o kterých psal Hauty?). Chci tím jen říct že pro překlady by přece stačilo sehnat díly už digitalizované v jiném jazyce - pokud někde něco takového vůbec existuje.
Uživatelský avatar
hauty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1025
Registrován: 31. březen 2004, 20:53:48
Oblíbená postava: Mirona Thetin
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: Cesta do Andromedy
Členství v klubu: Yes
Bydliště: M87

Super,ano to jsou ty osekané knížky PR.Např č44 Alarm für die Galaxis(Alarm pro Mléčnou dráhu) je vlastně 10 posledních dílů M87 v té osekané verzi.Vychází to vždy cca.po 10 někdy i míň,ale navazuje to na sebe.č45-Menschheit am Abgrund (Lidstvo u propasti) je vlastně začátek cyklu Cappin.první díl se jmenuje Lidstvo v přítmí.Takže to znamená,že v němčině to máme a ted si to jenom přeložit.Jsem rád,že jsi to našel :-))
Levit (neregistrovaný)

Super,teď je ale otázka jestli na překlad někoho najít nebo to dávat nějaké agentuře.Jedna taková v mym městě je(Strakonice).Ale ať už to uděláte jakkoliv jdu do toho a klidně budu za překlad platit.
Uživatelský avatar
Toxy
Poručík
Poručík
Příspěvky: 131
Registrován: 15. květen 2004, 15:17:25
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Jinými slovy my angličtináři máme zatim smůlu :-(( Kdyby tak šly sehnat anglický překlady, to bych se i pokusil o překlad do češtiny, ale takhle jsem bohužel/bohudík odkázanej na vás. Bohudík proto, že vám věřim :-)), ale bohužel proto, že jsem tak odkázán do dost pasivní role:-((
Uživatelský avatar
Toxy
Poručík
Poručík
Příspěvky: 131
Registrován: 15. květen 2004, 15:17:25
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Jinak ale podpořím jakýkoliv řešení :-))
Nimma
Poručík
Poručík
Příspěvky: 139
Registrován: 29. březen 2004, 20:08:33
Oblíbená postava: Perry Rhodan
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: 43
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Broumov

 Hele, rozumim správně, že radu Thoregonu tvoří šest superinteligencí?
Knihomol (neregistrovaný)

Docela mi dalo fušku najit tyto e-booky, při hledani jsem však narazil i na japonské verze ke stažení, takže bych se moc divil kdyby něco nebylo i v angličtině. Problem spíš je že někde je potřeba heslo pro přístup na stránky, tak jen tuším že tam něco na stažení bude. Možná by šlo kontaktovat fankluby mimo naší republiku a vysvětlit k čemu u nás došlo a snad někdo poradí nebo pomůže zasláním již digitalizovaných knih, momentálně je asi jedno zda v angličtině či němčině. No a pak je otázka, na kolik by nás jeden překlad přišel.
Knihomol (neregistrovaný)

Tak jsem se díval na ceníky překladů. Cena jedné normostrany: 30 řádků po 60-ti znacích, tj. 1.800 znaků na stranu včetně mezer, u profesionální agentury 200 - 300 Kč. Dají se také najít malé firmy, spíše asi osoby které to dělají načerno 100 Kč. - za normostranu a to jsem hledal jen asi 2 minuty, takže možná ještě levněji. Ale i tak PR klasik je obvykle 44 normostran a Thoregon 55 normostran. 4 400 - 5 500 za jeden sešit, to dokupy nedáme - takže to vidím tak maximálně na překlady svépomocí.
Crusher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 211
Registrován: 26. leden 2005, 12:18:14
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Takový malý detail k cenám překladu a schopnosti uhradit jej. Prozatím, opakuji prozatím, je nás aktivních členů, tedy těch, kteří potvrdili registraci, 90. A 90 x 50 Kč je myslím něco kolem 4500 Kč. takže ve financích bych myslím problém neviděl. Pokud opravdu Perryho chceme a bude nás stále víc a víc (trend nových členů je registrovaných do klubu má stálou hodnotu) tak by neměl být problém, časem si zaplatit (kvůli rychlosti překladů) profesionální agenturu. Prozatím ve startu by šlo někoho kdo to bude louskat za 5000 Kč načerno, jak napsal kolega Rhodanista Knihomol. Pokud bude klub registrovaný, zařídí se výběr poplatků za distribuci překladů. Prozatím jediný problém vidím v právech k šíření díla. Nemáme je! A nejsem, to jistě víte, tak citlivý na tuto věc jako iren-ka, ale tohle už by mohlo být vážnější. Tady už by šlo o autorská práva k vydávání, která má v české republice pouze IŽ :-(
Zamčeno