Stránka 1 z 2

Zveřejňování LOGů z jednání RADY

Napsal: 14. červen 2008, 1:40:27
od hauty
Hlasování bylo ukončeno
výsledky jsou : ANO 13 NE 9 Nehlasoval 1,zveřejňování LOGů bylo odsouhlaseno většinou.Přesné výsledky a soupis toho kdo a jak hlasoval vydám v úterý 24.6 2008.Díky hauty


Všechny Vás srdečně zdravím,
na VH prošlo hlasování o tom, že návrh na zveřejňování LOGů z jednání RADY by měl být odhlasován dle nových stanov a to podle pravidla "HLASOVÁNÍ S POTŘEBOU ŠIRŠÍ SHODY"
Proto jako navrhovatel a zastánce zveřejnění LOGů vyhlašuji hlasování.
Jestliže souhlasíte s tím , že budou zveřejňována veškerá jednání RADY napište "ANO" v opačném případě, vašeho nesouhlasu "NE" .
Můžete samozřejmě psát své názory a postoje k tomuto hlasování, ale v tomto případě Vás žádám aby jste svůj hlas označili například BAREVNĚ
díky Vám moc hauty

toto hlasování bude ukončeno 22.6.2008 ve 21:00 hod

Re: Zveřejňování LOGů z jednání RADY

Napsal: 14. červen 2008, 1:43:49
od hauty
vzhledem k tomu že jako navrhovatel a zastánce toho,že člověk se nikdy nemá stydět za to co řekne a napíše a že členové,kteří mě zvolili mají právo vědět jak jednám,hlasuji pro ANO
Nemyslím si a neztotožňuji se s myšlenkou některých radních, že od teď si bude každý dávat pozor na to co říká, protože když mi o něco jde jdu do toho s celým srdcem a za svým názorem si stojím i kdyby jsem měl použít tvrdá slova.Věřím,že ti co mě dali svůj hlas právě tohle ocení!
Byl jsem na jednání RADY dokonce nařčen z toho, že budu-li se snažit prosadit zveřejnění LOGů mimo RADU (kde jsem byl přehlasován 3:2) jedná se o provokaci a vyhrožování!Nemyslím si,že je to provokace a vyhrožování jen se snažím prosadit svůj návrh o kterém si myslím, že je smyslu plný a má své zastánce!

Re: Zveřejňování LOGů z jednání RADY

Napsal: 14. červen 2008, 2:02:17
od alaska
NE

proc, jsem popsal v postu rady

Re: Zveřejňování LOGů z jednání RADY

Napsal: 14. červen 2008, 8:21:35
od Atlan
ANO

Re: Zveřejňování LOGů z jednání RADY

Napsal: 14. červen 2008, 9:38:49
od codiac
ANO

Re: Zveřejňování LOGů z jednání RADY

Napsal: 14. červen 2008, 10:03:29
od rsc
ano

Pokud to bude schváleno, tak to podle všeho stejně dopadne jako záznamy jednání poslanecké sněmovny vysílané v noci na ČT, na které snad nikdo se zdravým rozumem nekouká (zavolej věštkyni je zábavnější). Nějaké ty logy už mám, ale ještě jsem se nedostal k tomu, abych si je přečetl (a vzhledem k jejich délce mě to ani nijak neláká). Prostě bych to viděl jako jakousi možnost, kterou by se možná mohl někdo zabývat, ale většině to stejně bude jedno. Ale třeba se mýlím, kdo ví...

Re: Zveřejňování LOGů z jednání RADY

Napsal: 14. červen 2008, 10:50:39
od stoupa
ANO

Re: Zveřejňování LOGů z jednání RADY

Napsal: 14. červen 2008, 13:04:16
od RastiQ
ano

Re: Zveřejňování LOGů z jednání RADY

Napsal: 14. červen 2008, 17:30:57
od Polinius
Ano proč ne.

Re: Zveřejňování LOGů z jednání RADY

Napsal: 15. červen 2008, 9:51:25
od Thora
ANO

Re: Zveřejňování LOGů z jednání RADY

Napsal: 15. červen 2008, 21:39:47
od Jergon
Nevím, co jsou LOGy, a věci okolo správy klubu nejsou moje parketa, ale jako aktivní člen nechci budit zdání, že už mě klub nezajímá - takže nehlasuju, jen se zahlašuju... :)// edit by Atlan: tady se hlasuje... nehlasovací příspěvky (ted od wodky) vymazány
// edit by hauty: Jergon byl informován na PM co jsou to LOGy
//edit by Wodka: žádný příspěvek od wodky tu nebyl, pouze od Wodky. Vidíš ten rozdíl, Atlane? Btw. jen jsem Jergonovi vysvětlil, co je to log.

Re: Zveřejňování LOGů z jednání RADY

Napsal: 15. červen 2008, 23:52:52
od iren-ka
Ne

Re: Zveřejňování LOGů z jednání RADY

Napsal: 16. červen 2008, 6:59:27
od Icho Tolot
Já jsem se za "své" názory nikdy nestyděl a vždy si za nimi stojím, proto říkám ano.

Re: Zveřejňování LOGů z jednání RADY

Napsal: 16. červen 2008, 7:31:06
od Martin Rozhon
Myslím si, že je legitimní právo na přístup k logům Rady. Přesto však hlasuji NE. Jsem přesvědčen, že čas a energii věnovanou tomu, co kdo kdy řekl, napsal a jak to vlastně myslel, můžeme věnovat věcem užitečnějším.

Re: Zveřejňování LOGů z jednání RADY

Napsal: 16. červen 2008, 7:46:47
od jomo
Priznam sa - v podstate je jedno ci su alebo nie k dispozicii logy ale ak si mam vybrat tak si vyberam skor ANO

Re: Zveřejňování LOGů z jednání RADY

Napsal: 16. červen 2008, 9:47:46
od Arweth
NE

Dle mého názoru má být Rada něco jako akční orgán reagující na nastalé situace rychleji než by trvalo svolání VH a dohadovaní se na ní a možná ani nedohodnutí se na ničem... a příležitost, šance nebo situace, kterou je nutno akčně řešit by mezitím mohla uniknout. Rada přebírá zodpovědnost a musí se být schopna rychle dohodnout jak se bude postupovat, když se něco děje. Je jasné, že ne vždy se všichni Radní shodnou, ale jednou odhlasováno Radními je platné pro všechny a jen VH může říct, že je to špatné. Rada prostě plní funkci rozhodovacího orgánu klubu mezi jednotlivými VH.

V rámci tohoto rozhodování občas dochází samozřejmě i v Radě ke střetům. A aby bylo jasno, nebylo to jen v této nově zvolené Radě, střety byly i v minulé, 'ostravské' Radě. Ale střet 5-ti lidí se dá na irc ukočírovat a dá se téměř vždy dojít k závěrům a odhlasovat je. Dle našeho názoru není vůbec nutné, aby všichni viděli jak se kdo s kým hádal, popripade jak rozsahlych vulgarismu je ktery radní schopen pouzivat (naopak, je to kontraproduktivní). Pro členy je důležité k čemu se dospělo a který Radní pro co hlasoval. Z toho důvodu se pořizuje ZÁPIS Z JEDNÁNÍ RADY, který samozřejmě veřejný je. Na Radě je moderování nežádoucí, každý Radní či účelově pozvaný host k řešenému tématu by měl mít prostor neomezeně vyjevit co má na srdci (a když to jinak neumí, tak třeba i vulgárně, s použitím manipulačních technik a slohových paskvilů). V 5-ti lidech (+ host) se to dá ustát. Ale když při tom dochází na Radě k výpadům, osočování, flame diskuzím a jiným 'populisticko-zábavným' ukázkám společenské konverzace, podle mě by se to rozhodně nemělo stát předmětem k pobavení členské základny a podkladem k flamewars mezi některými členy klubu a tudíž by to ani nemělo být zveřejněno.

Zveřejňují se závěry Rady v zápise, ne to jak k nim dospěla. Chápeme samozřejmě, že členové klubu chtějí vědět, proč ten který Radní hlasoval tak ci onak. To je samozřejmě jejich právo a mohou si to zjistit tak, že Radnímu napíší e-mail nebo se jej dotáží na irc/icq/Skype a podle posledního zápisu z Rady víte, že Rada již má také své vlákno na fóru. A tedy také zde se na konkrétního Radního můžete obracet a diskutovat s ním proč má takový postoj a proč hlasoval jak hlasoval a Radní před vámi může svoje názory a postoje obhajovat. Když neobhájí, příště ho nevolte.

Na závěr si neodpustím přirovnání. Zasedání vlády našeho státu taky není veřejné a není to proto, že by se tam pokaždé probíraly tajné věci. Je to prostě proto, že tam mají čas a prostor si vyříkat své představy a navenek pak presentovat jednotné stanovisko. Rada klubu samozřejmě není vláda ČR, jistě, ale idea jejího fungovaní by podle mě měla být a zatím byla stejná a to, že navenek se presentuje (nebo by aspoň mělo) JEDNOTNÉ STANOVISKO RADY. O tom úkol Rady (vedení klubu mezi jednotlivými VH) je, určovat jednotnou pozici klubu k aktuálním otázkám a řešeným problémům. Rada má prostě věci řešit, dohodne si nějaký program, přizve ty, kteří dle názoru Rady k tomu mají co říct a jde se na věc. K veřejným diskuzím je určeno irc, fórum a případně VH. Nikoli Rada, ta je určena k přijímání aktuálních rozhodnutí a není o uvažování: 'a bude to v logu vypadat dobře?'.

PS: I když se vám to může zdát zajímavé (a některým vtipné a jiným účelově vyhovující), zvažte: co myslíte, jak zapůsobí na externí subjekty typu MOBA, kdyz se jejich marketingovému jednateli dostane do ruky nějaký z těch pikantnějších logů Rady ?! Rozhodně to nepřispěje k dobrému obrazu klubu.

PS2: Samozřejmě budu akceptovat výsledky tohoto hlasování a zařídím se podle toho jak to tady dopadne. Opravdu mi nebude činit problém omezit svou účast na 'veřejném' logu Rady na nezbytné minimum, pokud bude log zveřejňován. A dodal bych, že já, na rozdíl od jiných, hrubosti v argumentaci neuznávám a jak jen to jde se jich vyvarovávám. Jednat s těmi se kterými potřebuji můžu i mimo kanál Rady na Skype/ICQ/privatIRC bez monitorování. Nicméně... k čemu pak takový (mono)log z Rady bude, když polemiky díky zveřejňování vyštvete z kanálu Rady? Nebude to víc než zápis z Rady, který už stejně máte...

//edit by Arweth: rad bych jen pripomel, ze pokud Vas me zduvodneni presvedci, muzete svuj hlas stale do uzavreni hlasovani (z)menit. ;-)
//edit by Wodka - souhlasím a podepisuji se pod toto prohlášení

Re: Zveřejňování LOGů z jednání RADY

Napsal: 16. červen 2008, 10:53:28
od Nedor
NE
ať se zveřejňuje VH apod. ale Rada ať se prezentuje jen výsledkem svého jednání, žádný kuchař nemá rád když se mu kouká pod pokličku, ale když je kuchař dobrý a to určují vždycky jen lidé, musí se výsledek dostavit i bez toho aby jsme mu koukali pod prsty kolik čeho se přidává. Důležité je to, aby výsledek chutnal co nejvíce lidem a o to nám všem přece jde. :!:

Re: Zveřejňování LOGů z jednání RADY

Napsal: 16. červen 2008, 10:58:14
od ceski
NE
jde mi o výsledky né o nějaký bulvár......pokud se bude rada na 30ti stánkách hádat a nadávat si je to vcelku jedno, pokud výsledek jednání bude uspokojivý. Po přečtení nedávno zveřejněného logu to ani jinak nejde. Pokud nebude rada mít výsledky bude na VH odvolána a bude se volit rada nová, ale aby někdo seděl a četl si někdy až nechutnou snůšku poznámek. Myslím si že takové detaily nás nikoho nemusí zajímat. Maximálně pokud bude nějaký výsledek, pak se můžeme jednotlivých radních zeptat proč tomu tak je.
::fight:: ::broken::

Re: Zveřejňování LOGů z jednání RADY

Napsal: 17. červen 2008, 18:41:13
od crugeo
Asi by to bylo zajímavé, ale vzhledem k tomu, že 'kecání' na IRC trvá někdy i 3 (slovy tři) hodiny (a tady souhlasím s 'rsc' - moc dlouhé na čtení) a následně je hlavně důležitý výsledek (zde souhlasím s 'Arweth') ke kterému se sice někdy 'bouřlivě' dospělo. Takže jsem proti (čili NE).//edit by Atlan: promazany nehlasovaci prispevky

Re: Zveřejňování LOGů z jednání RADY

Napsal: 17. červen 2008, 21:12:07
od Wodka
NE

Toto ten samý příspěvek, co byl výše. Můj dodatek k Arwově rozkladu byl smazán aniž bych dostal šanci ho připojit ke svému hlasovacímu příspěvku. Takže něco dodám na konci.
Nemyslím si a neztotožňuji se s myšlenkou některých radních, že od teď si bude každý dávat pozor na to co říká, protože když mi o něco jde jdu do toho s celým srdcem a za svým názorem si stojím i kdyby jsem měl použít tvrdá slova.Věřím,že ti co mě dali svůj hlas právě tohle ocení!
Pokud to tak bude, bude to jen dobře.
že člověk se nikdy nemá stydět za to co řekne a napíše
Nechci nic říkat, ale co furt s Atlanem máte s tou stydlivostí? Nemáte jiné argumenty, že záměrně neférově srážíte oponenty? Možná bude dobře, když bude každý vědět, jakým způsobem argumentujete - když vám vysvětlíme, proč by to být nemělo, tak hned - jó vy se stydíte! nebo Kdybyste místo dlouhých odpovědí radějí bla bla bla. Povím ti jedno - nikdo se nestydí, je to o něčem jiném, a většině lidem nedělá problém přečíst víc než 5 řádků - pokud je to o něčem co má hlavu a patu. Občas je příjemné narazit na příspěvek, co má styl, je logicky řazený, gramaticky správný a má smysl a pointu.

Btw. někteří lidé by se za to co a jak řeknou občas stydět měli.

Rád bych další hlasující informoval o následujícím:

Provokace a vyhrožování - v tomto případě bych rád viděl log z dané schůzky, abych se přesvědčil, je li to pravda. Protože dokud to neuvidím, budu si myslet, že se jedná o, doufejme že nechtěné, nepochopení, která se některým lidem stávají. Jako když vás Arw informuje, že můžete změnit svůj hlas zpětně, a hauty to nazve vyzýváním ke změně. Kdo trochu ovládá slovní zásobu, ten pochopí, v čem se významy těch slůvek liší. Proto neberte plamenná slova hautyho úplně vážně. Alespoň co se vyhrožování a provokací týče.

A toto hlasování pokládám za nefér, když v čele příspěvků stojí názor jedné strany, kdežto druhá se z časových důvodů ozvala až později.


//Edit by Atlan: smazan nehlasovaci prispevek od Icho Tolota