Září 2008

Novinky ze světa PR a klubu

Moderátor: Thora

Zamčeno
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1054
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

::clap:: Máme menší jubileum - novinky už existují půl roku! ::clap::
Terranova6.jpg
Terranova6.jpg (181.6 KiB) Zobrazeno 2552 x
Novinky z Perryversa:

1. 500 aneb Rainer Castor slaví jubileum
Ne, panu Castorovi opravdu není 500 let, jak by se zdálo z titulku :), ale....
.... Jak je známo i českým fanouškům, má Rainer Castor v každém díle Perryho Rhodana na svědomí komentáře na posledních stránkách, dále vyhotovuje různé mapy a nákresy a techniku z Perryversa, a to s neuvěřitelnou přesností a věrohodností.
Ke jménu Rainer Castor se také váže vydávání Atlana a Atlanových hardcoverů. Aktuální svazek - Atlan Hardcover 33, »Der Kreis der Zeit« - vychází v říjnu.
Ale to není všechno: 26. září 2008 v díle 2458 vyšel Raineru Castorovi 500. komentář. Díky komentářům se čtenáři již téměř deset let každý týden dozvídají další důležité informace o ději série.
Jeho jubilejní komentář nese název »500« a nechává čtenáře nahlédnout do pozadí této velice ctěné činnosti.

2. BuchmesseCon 23
18. října 2008 se bude konat již tradiční BuchmesseCon 23. Je to příležitost pro setkání s ostatními fanoušky fantastické literatury během Frankfurtského knižního veletrhu. Svůj program tam samozřejmě bude mít i Perry Rhodan. Vstupné je 8 Euro.

3. WeltenwandererCon v Ravensburgu
Na 11. WeltenwandererCon v Ravensburgu, který konal 27. a 28. září 2008, představilo Between the Stars opět svou karetní hru Perry Rhodan. Oba dny mohli účastníci získávat mnoho informací o hře, pravidlech a také se zúčastnit hry.
Více o Conu se dozvíte zde: http://www.weltenwanderer-con.de/weltenwanderercon.php.
Co jsou to vlastně PR-kartičky, zjistíte zde: http://atlan.rhodan.cz/index.php/Hrac%ED_karty.

4. Věčer s Perrym Rhodanem v Rodgau
V sobotu 27. září se konal v Rodgau literární večer na téma Perry Rhodan. Die Phantastische Gemeinschaft Rodgau e.V. se bude zabývat dějinami, hlavními protagonisty a představí také autory série. Dále také přestaví portréty Alasky Saedelaereho a Atlana a pohled do cyklu Mistři ostrovů.

5. Kathrin Lange je nominována na Cenu Sira Waltera Scotta 2008
Kathrin Lange je fanouškům Perryho Rhodana známa pod pseudonymem Cathrin Hartmann. Pro sérii napsala jeden díl Atlana a také jeden román z minisérie Posbi-Krieg (Válka Posbiů). Známá je však hlavně díky svým historickým románům a její thriller ze středověku, »Das achte Astrolabium«, je nominován na právě zmíněnou cenu. Tato cena se udílí hlavně za obsažně a literárně vynikající historické romány a také pravdivost uváděný dat, jakož i stylistická kritéria.

6. Titus Müller obdržel cenu Sira Waltera Scotta 2008
Německý autor Titus Müller obdržel za svůj román »Das Mysterium« již výše zmiňovanou cenu. Titus Müller napsal také jako hostující autor jeden díl sešitové série Perry Rhodan, konkrétně 2319 - Osadníci z Vulgaty.

7. Problémy s vydáním dílu 2456
Čtenáři z oblastí kolem Kölnu a Bonnu nenašli u svých pravidelných prodejců aktuální díl Perryho Rhodana, svazek 2456. Důvodem byly technické problémy v tiskárně a prodejci tak neobdrželi žádné výtisky. Mezitím již byly znovu dotištěny a po několika dnech měly být dostupné.
Rudé impérium / Silberband 103 / Tanisha Khabir - ilustrace k Perry-Action 13
Rudé impérium / Silberband 103 / Tanisha Khabir - ilustrace k Perry-Action 13
09-Novinky v DE.jpg (96.88 KiB) Zobrazeno 2552 x
8. Rudé impérium je v přípravě
V této době pracují autoři Perryho Rhodana na několika projektech současně. Jeden z nich bude mít premiéru na podzim roku 2008. Jedná se o trilogii románů Das Rote Imperium, která bude vydána u nakladatelství Heyne.
První svazek bude nakladatelství Heyne prezentovat pravděpodobně již v říjnu na Frankfurtském knižním veletrhu.
Již na podzim minulého roku měli autor Wim Vandemaan a šéfredaktor Klaus N. Frick v hlavách nápady na sérii, ve které by znovu hlavní roli hrál Ernst Ellert a Druufové. Tak tedy Wim Vandemaan kontaktoval ještě Michaela Marcuse Thurnera, který přišel s dalšími nápady. V prosinci 2007 pak tento projekt dostal u nakladatelství zelenou.
V únoru se pak všichni i s Christianem Montillonem sešli a dali se do práce. Vytvořili expozé, vymysleli postavy a několik fascinujících detailů Rudého impéria pak vznikalo i mailovou korespondencí.
Během konference autorů na jaře byly doladěny další podrobnosti, v té doby už byly hotové i některé texty a i titulní obálky.
V létě byl pak již hotov celý první román a v těchto dnech je už dávno u nakladatelství Heyne a pravděpodobně i v tiskárně. Michael Marcus Thurner ukazuje v svém románu »Die fossile Stadt« úchvatný pohled do Mnichova 14. století NGL, představí zajímavé postavy a Perrymu Rhodanovi nabídne zajímavý náhled do Rudého impéria. Více se dozvíme v listopadu - oficiálně - nebo v říjnu - neoficiálně - během knižního veletrhu....
Ve fázi dokončování je již také Christian Montillon a jeho »Requiem pro Druufon«. Byl sice lehce ve skluzu, protože má spoustu práce na Perry Rhodan Action, ale jeho román prý bude i přesto skvělý, jako vždy.
A Wim Vandemaan? Jeho román »Die Zukunftsbastion« bude publikován až v roce 2009, ale i tak už je ve své práci autor hodně daleko. Bizarní trhliny v časoprostoru, akce a šokující pohled do lidské kultury - to jsou zatím hlavní témata románu.
Originální německé knihy si můžete přeobjednat již teď na internetu. Jeden díl vyjde na 7,95 Euro.

9. Rudé impérium před startem
Jak již bylo řečeno, v listopadu vyjde první díl trilogie Das Rote Imperium. K této příležitosti zveřejnilo nakladateltsví Heyne online ukázku 39 stran románu »Die Fossile Stadt«, napsaného Michaelem Marcusem Thurnerem. Další pokračování se objeví v rozmezí dvou měsíců.

10. Ukázka z nového Perry Rhodan Action online
19. září vychází první díl cyklu Krystallmond »Die Trümmerwelt« od Franka Borsche. Nové díly budou vycházet pravidelně každé dva týdny. Ukázku z prvního dílu si můžete stáhnout v pdf zde: http://www.perry-action.de/cgi-bin/down ... tion13.pdf

11. Ilustrace k Perry Rhodan Action
Od třináctého dílu, tedy prvního dílu druhé série, Perry-Action se objevila novinka. Stejně jako u klasické řady, bude k některé významné události z konkrétního dílu vydávána ilustrace. Ne však v papírové podobě, ale bude uveřejněna na internetu. 23letý Dominic Beyeler (používající pseudonym D.B. Orange) z Bernu se totiž před několika měsíci dotazoval v redakci, zda-li nebyl zájem o jeho kresby. Ukázal čtyři vlastní ilustrace - Arkonidana, mimozemskou bytost, robota a Perryho Rhodana. Redakci se jeho umění zalíbilo, a proto ho požádali, zda-li by nechtěl dělat ilustrace k Perry-Action. A tak se tedy jeho dílka budou objevovat každých 14 dní při vydání nového dílu online.
Kvůli předělávání oficiálních stránek Perry-Action však bude ilustrace z dílu 13 zveřejněna až po vydání dílu 14.

12. Obálky Eastside jsou již na světě
Cyklus Eastside má sice vyjít až příští měsíc, i tak ale redakce představila celé obálky románů, které má na svědomí Dirk Schulz. Nyní vypadají trochu jinak, než jak byly ukázány původně. Hřbety všech tří románů tvoří dohromady jeden obrázek.
»Hornschrecken«, »Herren des Molkex« a »Kampf gegen die Blues« budou k dostání od října, každý za 9,90 Euro.
09-Eastside.jpg
09-Eastside.jpg (105.73 KiB) Zobrazeno 2551 x
13. Stříbrosvazek 103 - Facetten der Ewigkeit (Fazeta věčnosti)
V září 2008 vychází další Silberband, tedy znovu vydané některé díly v jediném, uceleném svazku. Tentokrát obsahuje díly z cyklu PAN-THAU-RA:
 • 878 - Ernst Vlcek - Impulzy z nicoty
  879 - Ernst Vlcek - Bouře nad Terrou
  880 - Clark Darlton - Protivník v temnotě
  881 - H.G. Ewers - Dědictví Tba
  882 - H.G. Ewers - Ohnisko Mléčné dráhy
  883 - Hans Kneifel - Velká pyramida
  890 - Ernst Vlcek - Oko k hyperprostoru
  891 - Hans Kneifel - Dárek bohů
  892 - Ernst Vlcek - Fazeta věčnosti
14. »Facetten der Ewigkeit« na seznamu bestsellerů!
Sotva vyšel Silberband číslo 103, »Facetten der Ewigkeit«, dostal se na seznam nejprodávanějších knih. Silberband, který dal dohromady Hubert Haensel, zaujímal 22. září 2008 45. místo v prodejnosti.

15. PR-audiohry
Eins A Medien nyní nabízí oba první Silberbandy »Die Dritte Macht« a »Das Mutant-Korps« ke stažení jen za 34,90 Euro. Kromě toho také samostatné audiohry Perry Rhodan 1 až 9 za 26,91 Euro. Nabídka platila jen do 25. září.

16. Figurky Perry Rhodan
Tak, a máte smůlu všichni, kdo jste si ještě neobjednali figurku Perryho Rhodana, protože je už vyprodána! Ale bez Perryho by to nebylo ono, takže se bude vyrábět druhá verze Perryho Rhodana. Dále jsou k dostání figurky Gurrada a Dumfrieho. K dostání jako vždy u HJB.

17. Novinky ze soustavy Stardust
17. října vyjde již sedmý Perry Rhodan Extra! Opět bude obsahovat román, audio CD a barevnou přílohu. Román pochází z pera Huberta Haensela a nese název »Die Stardust-Machine«. Líčí zde úchvatné dobrodružství v novém domově 804 milionů lidí. Vše doplňuje grafická příloha, tentokrát od Swena Papenbrocka, ten na osmi stranách představuje svůj vlastní pohled do nového prostředí a přírody: mimo jiné honbu za krystaly Howalogonia, hlavní město Stardust City a setkání s cizími bytostmi. Nelze opomenout ani novelu »Robotermusik«, kterou napsal speciálně pro Perry Rhodan Extra Leo Lukas. V centru dění se nachází Perry Rhodan a Gucky, kteří se připletou do neobyčejného dobrodružství. Audiopovídku namluvil Josef Tratnik, hudba pochází osobně od Lea Lukase.

18. Narozeniny
 • 11. září – Homer G. Adams, finanční génius
  15. září – Eirene, dcera kosmokratky Gesil a Perryho Rhodana
  21. září – Mondra Diamond, matka Deloriana Rhodana a přítelkyně Perryho Rhodana
  23. září – Raye Corona, tefrodská lékařka
  26. září – Wuriu Sengu, člen Sboru mutantů
19. V Německu byly vydány tyto díly aktuálního cyklu Negasféra:
 • 5. září 2008 – PR 2455 – Uwe Anton – Vítězství morálky
  12. září 2008 – PR 2456 – Arndt Ellmer - Akademie Mikrobestií
  19. září 2008 – PR 2457 – Arndt Ellmer – Dantyrenův návrat
  26. září 2008 – PR 2458 – Leo Lukas – Druhý Dantyren
20. V nové sesterské řadě Perry Rhodan Action vyšly celkem 2 svazky:
 • 5. září 2008 – PRA 12 – Christian Montillon - Die Robotgarde
  18. září 2008 – PRA 13 – Frank Borsch - Die Trümmerwelt
21. V 5. obnoveném vydaní vyšly následující díly z cyklu Tarkan:
 • PR 1354 - Peter Griese - Strangeness šok
  PR 1355 - Arndt Ellmer - Císař se vrací
  PR 1356 - Kurt Mahr - Poselství posledního dne
  PR 1357 - Marianne Sydow - Po holocaustu
22. Co dále vyšlo:
 • ATLAN - Dobrodružství SOL - svazky 125 až 132 jako e-booky.
  Perry Rhodan - 6. obnovené vydání – svazky 286 až 294 jako e-booky.
  Aktuální díly cyklu Negasféra jako rozhlasové hry (Hörbuch) i jako e-booky.
09-Sesity.jpg
09-Sesity.jpg (114.58 KiB) Zobrazeno 2549 x
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Stalo se u nás:

1. Aktuální díl vydaný nakladatelstvím Moba:
 • PR 2235 – Thomas Ziegler – Hra se smrtí
2. Nejnovější díl:
 • Uwe Anton – Krystaly z Di’akiru – díl 4.: Finále pro Di’akir
09-Vyslo u nas.jpg
09-Vyslo u nas.jpg (84.53 KiB) Zobrazeno 2549 x
3. Velké stěhování
V prvních týdnech měsíce září došlo k několika velkým změnám:
- klubové stránky, Databáze Multiversa i fórum se přestěhovaly na jiný server
- došlo k dlouho očekávané proměně klubových stránek, která byla uskutečněna díky Sanynovi. K tomu již není snad z naší strany co dodat, zajímá nás Váš názor, takže se na nové stránky podívejte a užijte si je ;).

4. Schůze Rady
30. září 2008 se bude konat schůze klubové Rady.

5. Valná hromada
Na pátek 3. října 2008 od 20:00 byla svolána Valná hromada klubu. Schůze se bude opět konat na našem klubovém IRC kanálu #perry_rhodan.
Přibližný program:
 • 1. Diskuse na téma Nové stránky
  2. Jmenování nových XO
  3. Vyřešení finančních příspěvků
6. Sraz v listopadu
Připravuje se program na sraz, který se bude konat pravděpodobně 15. listopadu 2008 v Praze.
První kroky nás pravděpodobně zavedou na Petřín, kde, pokud bude hezké počasí, si uděláme procházku a někteří odvážlivci vylezou i na rozhlednu. Pokud nám počasí přát nebude, podíváme se do zrcadlového bludiště, nebo do hvězdárny. Poté navštívíme některý z vesmírných programů v Planetáriu. Večerní program se pak bude týkat Perryho Rhodana, bowlingu a posezení v nějakém pěkném podniku.
Takže se prosím hlaste, ať víme, kolik míst budeme muset rezervovat! Aktuální informace a přihlášky zde: viewtopic.php?f=5&t=425&start=0&st=0&sk=t&sd=a

7. A na závěr jako vždy:
Vydaní Perry Rhodan - The Adventure, bylo opět posunuto, tentokrát na 10. října.
Zamčeno