Červen 2008

Novinky ze světa PR a klubu

Moderátor: Thora

Zamčeno
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1052
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

::clap:: 3. číslo novinek je tady ::clap::
Terranova3.jpg
Terranova3.jpg (132.39 KiB) Zobrazeno 2739 x
Novinky z Perryversa:

1. Začátkem tohoto měsíce opustila redakci Miriam Hofheinz.
S redakcí Perryho Rhodana začala spolupracovat již v únoru 2001 a stala se tak nejmladší členkou týmu. Pracovala hlavně jako asistentka a v oblasti marketingu a multimédiií, ale byla známa i pro svou ochutu a komunikaci s fanoušky. Účastnila se různých výstav, knižních veletrhů a dělala tiskové konference a rozhovory. Od prvního června ji nahradí Björn Berenz. Je to nadšený fanoušek sci-fi, vedle Perryho Rhodana mu učarovaly např. Hvězdné války nebo Star Trek. Jeho nejoblíbenějším hrdinou je Reginlad Bull, který ho zaujal hlavně svou lidskostí.

2. Nový cyklus Eastside
Nové paperbackové vydání znovu představí již známé příběhy z ranných dob dobrodružství Perryho Rhodana. V celkem třech svazcích budou shrnuty díly z cyklu Druhé impérium od 150 do 177. Oživí tak znovu honbu za buněčnými aktivátory, Červouny a Kovobylky, tajemství Oldtimerů a samozřejmě první setkání s Bluesany. Obsah původních románů byl lehce pozměněn, aby na sebe v knihách logicky navazoval. Titulní obrázky nakreslil Dirk Schulz.
 • Svazek 1 – Kovobylky (obsahuje díly 150-160)
  Svazek 2 – Vládci molkexu (obsahuje díly 161-167)
  Svazek 3 – Boj proti Bluesanům (obsahuje díly 168-177)
Vychází v říjnu 2008.
06-Eastside.jpg
06-Eastside.jpg (85.53 KiB) Zobrazeno 2740 x
3. Perry - Action bude mít druhou sérii!
Redaktor Klaus N. Frick měl příležitost debatovat 2. června 2008 s Christianem Montillonem, autorem série PR. Sesterská řada Perry Rhodan Action je vlastně jeho dílem a tudíž on sám potvrdil, že určitě plánuje další sérii této nové akční řady! Důvodem je hlavně spousta pozitivních emailů a dopisy od čtenářů, které dostává, stejně tak i velice vysoký počet předplatitelů. Nic konkrétního však sdělit ještě nemohl, ale přislíbil, že nás o všem včas informuje a prozradil, že bude opět autorem dějové linie.

4. Jako každý měsíc měli (nejen) němečtí fanoušci možnost na oficiálním fóru vyzpovídat Marca A. Herrena, kterému právě vyšel jeho první román ze světa PR – Lazarus Tod ze série Perry Action.

5. Rico vyjde až v červenci 2008
U FanPro vyjde nový román ze série Atlan nazvaný Rico. Původně měl vyjít již v červnu, jeho autor Arndt Ellmer však nestihl uzávěrku včas. FanPro však nelenilo a ukázalo světlu alespoň obálku, kterou má na svědomí opět Arndt Drechsler. Ten se v Atlanově světě mezitím již velice dobře zabydlel, kreslí obálky nejen ke všem svazkům vydáným u FanPro, ale i aktuální obálky dílů vycházejících u nakladatelství Moewig.

6. Hlas Perrymu Rhodanovi v rozhlasových hrách podle románů Perry Rhodan Action propůjčí herec, autor divadelních her, televizní a filmový producent, muzikant a malíř Sebastian Rüger. Fanoušci z toho mají obrovskou radost, pan Rüger se totiž dokonce přihlásil i na oficiální fórum a rád se pustí do hovoru s fanoušky série.

7. Perry Rhodan se 6. června objevil ve vysílání německé televizní stanice ARTE. Stalo se tak v pořadu věnovanému tématu vesmírných hrdinů. Bylo zde představeno hudební dílko Spyce – A Trip Through the Universe, které bylo napsáno právě na motivy série.

8. 21. a 22. června 2008 se v Norimberku konal turnaj karetní hry (SKS) Perry Rhodan. Pro účastníky bylo připraveno mnoho cen, například promokartičky, které se nedají nikde jinde sehnat. Turnaj pořádaly fankluby Arge Festak a Between the Stars na počest Bernharda Flierla, jednoho z hráčů této karetní hry.

9. Od Centauri k Ohnivému prachu
SFC Universum vydává již devátý svazek obsahů dílů Atlanových dobrodružství. Tento svazek zahrnuje soubor obsahů cyklů Centauri, Obsidian, Lord soudce, Temnohvězda, Intrasvět a Onivý prach, které sepsal Michael Thiesen. Kniha obsahuje nejen 182 stran nejen o samotných románech, ale i mapy dějišť jednotlivých cyklů. Stojí 7 euro a lze ho objednat přímo u fanklubu.

10. Pohled na svazek Perry Rhodan 2450 – román Evolux od Roberta Feldhoffa
1. srpna 2008 vyjde malý jubilejní svazek s čislem 2450. Již tradičně patří padesátkové díly k obratům nebo vrcholům každého cyklu. A ani díl 2450 nebude výjimkou. Román od Roberta Feldhoffa by měl být delší, srovnatelný s jubilejními svazky předešlých cyklů. Pod názvem Evolux představí šéfautor Perryho Rhodana nové místo děje.

Hlavními postavami románu by měli být Perry Rhodan, Mondra Diamond, Gucky, Icho Tolot a ostatní členové posádky JULESE VERNA.

Cover má na svědomý jak jinak než Dirk Schulz, který ho zpracoval podle návrhu Roberta Feldhoffa. Po dlouhé době bude tento díl obsahovat také přílohu – pravděpodobně plakát JULESE VERNA od Andrease Weiße.


11. Již téměř rok od svazku 2400 vychází ke každému dílu také nahrávka v podobě rozhlasové hry. Pro velký úspěch u fanoušků budou tyto audioverze vycházet dále i od dílu 2450! Každý, kdo měl předplacen už minulý cyklus, dostane zdarma jako poděkování nahrávku dílu 2450 a to dokonce již týden před vydáním knižní podoby. Noví předplatitelé si pak jako dárek mohou vybrat jednu z audionahrávek Atlanových dobrodružství v čase. 50 audiorománů vyjde na 149,90 euro, objednat je můžete na http://www.perry-rhodan-shop.de. Vedle čtyřech hlavních mluvčích se plánují přibrat další hostující herci.

12. Pohled do Atlanovy minulosti aneb vyšel druhý sběratelský svazek "Jahrmillionen-Chronik"
"Jahrmillionen-Chronik" je projekt fanklubu Universum, tyto svazku podávají přehled o událostech a epizodách z Perryversa tak, jak je nikde jinde nemůžete najít. Druhý díl "Jahrmillionen-Chronik" se zaobírá minulostí Krystalického prince Atlana. Podtitul svazku zní "Larsaf III a Traversan" a zahrnuje období od roku 8020 př. Kr. až do 19. června 1971, tedy od smrti Orbanaschola III. až do startu STARDUSTU. Sběratelský svazek stojí 11 euro a můžete si ho objednat přímo u SFC Universum.

13. 21. a 22. června 2008 se konal v německém Kolíně ColonialCon. Rainer Castor zde informoval o sérii Atlan a cyklu Akonané, Achim Mehnert a švýcarský autor Marc A. Herren povídali o Perry Rhodan - Action a zástupce FanPro referoval o aktuálním vývoji knižní série Atlan. Dalším bodem na programu bylo například uctění památky zesnulého autora Ernsta Vlceka. Rainer Castor, Uwe Anton, Wim Vandermann a Klaus N. Frick mluvili o aktuální situaci v sérii Perry Rhodan. I přesto, že se fanoušci vehementně snažili získat informace o dalším ději, autoři toho bohužel moc neprozradili. Dále byl představen také nová románová série "Rudé impérium". Kai Hirdt z Alligator Farm popisoval aktuální dění kolem PERRY-komiksu.

14. Karl Nagel, spoluzakladatel Alligator Farm, opouští komixové nakladatelství, ale předává vedení dalším spolupracovníkům, takže komix Perry - Unser Mann im All bude vycházet i nadále.

15. V polovině července 2008 vychází již třetí audiokniha Atlanových Dobrodružství v čase s názvem Karavana zázraků.
06-Romany.jpg
06-Romany.jpg (91.67 KiB) Zobrazeno 2738 x
16. Oslavenci:
 • 5. června 2369 se narodil Sinclair Marout Kennon, specialista USO a přítel Ronalda Tekenera.
  8. června oslavil své narozeniny Perry Rhodan. Bylo by mu 72 let.
  10. června 2304 se narodila Mory Abro-Rhodanová, druhá žena Perryho Rhodana a matka Michaela a Suzan Rhodanových.
  12. června by oslavil své narozeniny Michael Freyt, bývalý pilot US Space Force a zástupce Perryho Rhodana.
  14. června měl narozeniny Ronald Tekener.
17. V Německu byly vydány tyto díly aktuálního cyklu Negasféra:
 • 6. června 2008 – PR 2442 - Arndt Ellmer - Základna v Chaosu
  13. června 2008 – PR 2443 - Christian Montillon – EŠERův plán
  20. června 2008 – PR 2444 – Michael Marcus Thurner – Před rozhodující bitvou
  27. června 2008 – PR 2445 – Horst Hoffman – Plod chaosu
Více informací a obsah na http://atlan.rhodan.cz


18. V nové sesterské řadě Perry Rhodan Action vyšly celkem 2 svazky:
 • 13. června 2008 – PRA 6 – H.G. Francis - Regenten der Energie
  27. června 2008 – PRA 7 – Timothy Stahl - Aufstand der Grall

19. V 5. obnoveném vydaní vyšly následující díly z cyklu Síťochodci:
 • PR 1340 - Arndt Ellmer - Ephemeridské sny
  PR 1341 - Robert Feldhoff - Špión z Kumai
  PR 1342 - H.G. Francis - Smrt z nekonečna
  PR 1343 - K.H. Scheer - Tygr královský
20. Co dále vyšlo:
 • ATLAN - Dobrodružství SOL - svazky 99 až 106 jako e-booky.
  Perry Rhodan – 6. obnovené vydání – svazky 261 až 268 jako e-booky.
  Aktuální díly cyklu Negasféra jako rozhlasové hry (Hörbuch) i jako e-booky.
06-Sesity.jpg
06-Sesity.jpg (123.44 KiB) Zobrazeno 2737 x

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Novinky z našich luhů a hájů:


1. Aktuální díl vydaný nakladatelstvím Moba:
 • PR 2232 – Leo Lukas – Znovuzrození
2. Nejnovější díly:
 • Uwe Anton – Krystaly z Di’akiru – díl 2.: Přistání na Di’akiru
  PR 1680 – Ernst Vlcek – Moira
06-Vyslo u nas.jpg
06-Vyslo u nas.jpg (136.88 KiB) Zobrazeno 2735 x
3. 4. 6. 2008 a 9. 6. 2008 se konaly schůze klubové Rady, které vyvolaly velice bouřlivou diskusi jak mezi samotnými radními, tak i mezi členy.

4. 13. června 2008 se konala schůze Valné hromady. Hlavními tématy, která se probírala, byla koncepce nových klubových stránek, jejichž nová verze by měla fungovat již do konce června. Dále byly jmenovány a obsazeny funkce nově vzniklých Výkonných členů. Hlasování o zveřejňování logů z jednání Rady bylo přesunuto na fórum, aby se do něj mohlo zapojit více členů.

5. Bylo ustanoveno 12 funkcí Výkonných členů pro různé klubové aktivity. Jejich jednotlivé funkce a témata pro dotazy a také téma pro dotazy Radě najdete zde na fóru: viewforum.php?f=42.

6. Již po druhé se konala akce „Klubová trička“. Členové měli možnost objednat si tričko s logem klubu, popřípadě se siluetou Perryho Rhodana.

7. Po dlouhém čekání bylo potvrzeno, že nová počítačová hra Perry Rhodan – The Adventure vyjde pravděpodobně 31. 7. 2008 i u nás. Stát bude 899 Kč. Již nyní je možné si ji v několika e-shopech předobjednat. Diskusi o hře a další informace o předobjednávkách a recenzích najdete v tomto tématu na fóru viewtopic.php?f=2&t=287, nebo na stránkách o hře na http://thora.mysteria.cz/game/index.php.
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1052
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

Další červnové události ze světa:

21. V polovině června vyšla již také francouzská a italská verze adventury na motivy série Perry Rhodan. V Itálii pod názvem Perry Rhodan - Il mito di Illochim, ve Francii pak jako Perry Rhodan - Le Mythe Des Illochim. Pokud by se o tyto verze někdo zajímal a chtěl získat více informací ve francouzštině nebo italštině, může navštívit i oficiální stránky v příslušné řeči.
Adresy: http://www.perry-rhodan-game.de/index.php?lang=fr nebo http://www.perry-rhodan-game.de/index.php?lang=it.


22. 19. června 2008 by zakladateli série Perry Rhodan Karlu Herbertu Scheerovi bylo právě 80 let. K tomuto výročí vydal německý fanklub Terranischen Clubs Eden jubilejní svazek. Narozeninová kniha nese název ve stylu sci-fi klasiky: »CODE 80: Neunzehn-Sechs-Null-Acht«. Obsahuje 226 stran a vypadá velice profesionálně, včetně barevné titulní strany.

Najdete zde různé příspěvky, které se zabývají K.H. Scheerem, například i od autora série Horsta Hoffmana. Kniha obsahuje i životopis K.H. Scheera. Dalé obsahuje také výňatky z různých fanzinů, ve kterých K.H. Scheer působil.

Kniha je k dostání za 9 euro, objednat si jí můžete na stránkách klubu: http://www.terranischer-club-eden.com.
CODE 80.jpg
CODE 80.jpg (17.7 KiB) Zobrazeno 2683 x
Zamčeno