2008_06_09 Zápis z rady

Další oficiální oznámení
Uživatelský avatar
iren-ka
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 549
Registrován: 3. duben 2004, 11:58:17
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Berlin,Zatec
Kontaktovat uživatele:

Toto je Tema pro Radu.Sem muzete psat otazky, navrhy a napady pro Radu.Radi vam na vsechno odpovime. Za Radu predsedkyne

Zapis ze schuze Rady 09062008.doc
------------------------
EDIT by Thora: dotazy a navrhy netykajici se teto schuze rady smerujte prosim sem: viewforum.php?f=42
Zmenen nazev tematu z puvodniho Rada na 2008_06_09 Zápis z rady.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mondra
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

navrhuji, aby před každou VH a zasedáním rady bylo všem připomenuto, že nejde o ničí ambice, že nejde o život, že všem jde o jedno - udělat něco pro klub. A všichni přítomní aby slíbili, že se zdrží urážek, osočování, ironie, sarkasmu, zesměšňování, útoků apod. protože to nemáme zapotřebí. Někdo nezaujatý by dostal roli moderátora a ty co by to porušili, by na pár minut umlčel (devoice, zlý pohled, bazuka - na přostředku nezáleží).

Nebyla by to cenzura. Stejně jako nebylo cenzurou moderování jisté VH. Prostě - když se sejde 20 lidí s 30i názorama, a mluví jeden přes druhého, tak 1) se nikam nedojde 2) otráví se ostatní 3) vypadáme jako tlupa pubošů (omlouvám se těm, co mají -náct a více než 80 - u těchto skupin je to v pořádku).

A teď měla přijít ještě jedna myšlenka, ale už nevím jaká... :-/
Uživatelský avatar
Sanyn
Inkognito
Inkognito
Příspěvky: 99
Registrován: 21. listopad 2007, 21:08:59
Oblíbená postava: Perry Rhodan
Oblíbená loď: Stardust
Oblíbený díl: Operace STARDUST
Členství v klubu: Yes
Bydliště: u Magrátky
Kontaktovat uživatele:

Dovolím si pár postřehů. Berte je ale prosím jako návrhy, nápady a názory mé osoby, bez ambicí cokoli prosazovat pokud k tomu nebude všeobecný souhlas.

Zkusím začít od začátku a někam se třeba doberu.

Tak za prvé si myslím, že napříště by měla být předsedkyně (ať již ženského nebo mužského rodu) zvolena volbou přímou. Tedy měli by rozhodovat členové klubu. Jednou možností je hlasovat přímo o postu předsedkyně a druhou možností je aby se předsedkyní stal ten kdo dostane ve volbách do rady klubu nejvíce hlasů. Stejně tak je to s zástupcem, nebo místopředsedkyní, ať už je to jakkoli nazváno, jen s tím rozdílem, že to bude ten, kdo dostane druhý nejvyšší počet hlasů. Jedinou podmínku bych doporučil aby nebyli předsedkyně a místopředsedkyně z jednoho města, ještě lépa z jednoho kraje. A možná bych šel ještě dál a do stanov bych dal, že tato dvojice musí obsahovat obě pohlaví. Vysvětlil bych to tím, že muž a žena mají na svět trošku odlišný náhled, ne vždy, ne všichni, ale v průměru ano. A to může být ro vedení velice výhodné. Co se týká místa bydliště, tam je to jasné. Totéž bych doporučil pro volbu dalších členů rady, v trojici členů musí být obě pohlaví, a alespoň dva kraje. A možná že i rozdělaní na Moravu a Čechy. (Slezané braňte svá práva :D )

Moc se mi líbí statut výkonného člena.

Co se týká příspěvků. Pokud chceme být klubem mnohočleným a tak trochu bez zodpovědnosti, tak nechť je dál klub bez povinných příspěvků. Osobně bych ale doporučoval, aby se příspěvky zavedli. A pomocí nich by se také dalo rozlišovat, kdo to myslí vážně a kdo se jen prosazuje, kam nemá.
Zavedl bych obecný příspěvek, spíše symbolický, tedy 100,- na rok. Za druhé bych zavedl že předseda a místopředseda dají příspěvek 300,- a ostatní členové rady 200,-. Není to moc navíc, ale je to taková drobná pojistka, aby se do rady nehlásili ti, co to chtějí jen kvůli funkci :-D Co se týká ostatních, tak by to byli jen příznivci. Měli by stejná práva jako dosud, jen by neměli hlasovací právo.

Co se týká účasti radních na radách. Povinnost to není, ale pokud by radní měl dlouhodobě účast menší jak 50% tak by měl stratit mandát automaticky. Počítal bych to od 4 rady od zvolení s tím že ve volebním období smí jedinkrát spadnout pod 50%. Při příštím spadnutí pod 50% bude na dalším jednání rady potvrzena ztráta mandátu, a vyhlášeny dovolby.

Co se týká koncepce stránek, je třeba připravit alespoň dva návrhy, lépe více, a nechat o tom rozhodnout v anketě členy klubu. Trochu mne pobavilo, když rada navrhne koncepci a někdo, z pozice, že drží administraci, oznámí že takhle to nebude. (pokud se pletu, tak to odvolávám) Je třeba aby stránky byli nezávislé na jedinci. Za web by měla být zodpovědná rada, jako kolektivní orgán a zodpovídat se členské základně.

Co se týká zveřejňování či veřejné přístupnosti rad, je mi smutno, když je někdo proti. Nezlobte se, ale Rada je volena základnou a té se zodpovídá. Tedy nejen jak rozhodne, ale i jaké má názory v průběhu rozhodování. Mámli po nějaké době znovu volit, tak chci vědět, jak se chovali ti, které jsem volil minule. A zase, osobně bych šel dál, já bych povolil všem členům účastnit se, s tím, že mluvit (psát) mohou jen na vyzvání předsedajícím. Mohou reagovat radou přímo některému z radních. Dále bych se silně přimlouval za schůze a to ať rady, nebo VH moderované.

A abych nebyl jen šťoura, tak nabízím, že v případě, že by se tato koncepce zamlouvala, vzal bych si na starost stanovy klubu. (mám s tím docela zkušenosti připravoval jsem stanovy již jednoho sdružení).

Děkuji všem, kteří dočetli až sem. A nekamenujte mne, není to útok proti nikomu, je to jen pokus říct svůj názor na to, jak by to mohlo fungovat lépěji a veseleji.

V duši a vesmíru mír přeje všem Sanyn
Sanyn - Perry Rhodan inkognito
Neříkám tak ani tak, ale na má slova jednou dojde
Obrázek
Uživatelský avatar
RastiQ
Praporčík
Praporčík
Příspěvky: 90
Registrován: 2. únor 2008, 14:11:32
Členství v klubu: Yes
Bydliště: STOKA
Kontaktovat uživatele:

nedavam citovat cely text - pisem vijadrenie k nemu:
podla mna je to celkom dobre, len k tym prispevkom - podla mna, ked tak by mali mat prispevky rovnake vsetci, nevidim dovod pre rozdielnost, ak totis niekomu ide len o funkciu (aspon ja o niko neviem), tam mu nebude robit problem tie peniaze zaplatit. inac sa mi velmi paci to s tym ze sa ma zverejnit ze kto co z rady dosihol (nieco v tom zmysle), lebo su aj taky ako ja, ktory velmi kandidatov nepoznaju, a ak chcem volit, tak volim podla toho toho mala co poznam, alebo podla aktivit na fore, co je podla mna na volbu do rady nedostacujuce. dakujem za pozornost.
THE END
P.S.: pripajam sa k Sanynovi - "JE TO LEN MOJ NAZOR" :)
neviem co napisat tak vas wsetkych pozdravujem :) P.S. : citajte perryho rhodana ;)


!..! NEW :) Metallica !..!
Uživatelský avatar
iren-ka
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 549
Registrován: 3. duben 2004, 11:58:17
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Berlin,Zatec
Kontaktovat uživatele:

Jen kratce, pozdeji zodpovim podrobneji, k prispevkum.Nemuzeme urcit povinne prispevky, dostali by jsme se do problemu se zakonem a mohl by na nas skocit financak.Jsme dobrovolna organisace a tak i prispevky jsou dobrovolne.Nemuzeme nikomu urcovat, kolik ma zaplatit.To prozatim.
Mondra
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

Sanyn píše: Jedinou podmínku bych doporučil aby nebyli předsedkyně a místopředsedkyně z jednoho města, ještě lépa z jednoho kraje. A možná bych šel ještě dál a do stanov bych dal, že tato dvojice musí obsahovat obě pohlaví. ... A to může být ro vedení velice výhodné. Co se týká místa bydliště, tam je to jasné. Totéž bych doporučil pro volbu dalších členů rady, v trojici členů musí být obě pohlaví, a alespoň dva kraje. A možná že i rozdělaní na Moravu a Čechy.
Podle mě zbytečné a složité. Byl problém sehnat 6 kandidátů - natož abychom si vybírali dle nějakých kritérií. A navíc - když se radní můžou setkávat osobně, je to lepší. To s tím pohlavím - no comment.
Zavedl bych obecný příspěvek, spíše symbolický, tedy 100,- na rok. ...
Nezavedeme - nejsme výdělečná organizace, museli bychom zavést účto apod a vůbec - slova SFKPR a finance nepoužívej ve stejné větě :)
Co se týká koncepce stránek, je třeba připravit alespoň dva návrhy, lépe více, a nechat o tom rozhodnout v anketě členy klubu. Trochu mne pobavilo, když rada navrhne koncepci a někdo, z pozice, že drží administraci, oznámí že takhle to nebude. (pokud se pletu, tak to odvolávám) Je třeba aby stránky byli nezávislé na jedinci. Za web by měla být zodpovědná rada, jako kolektivní orgán a zodpovídat se členské základně.
Hmm hezké by to bylo...
Co se týká zveřejňování či veřejné přístupnosti rad, je mi smutno, když je někdo proti. Nezlobte se, ale Rada je volena základnou a té se zodpovídá. Tedy nejen jak rozhodne, ale i jaké má názory v průběhu rozhodování. Mámli po nějaké době znovu volit, tak chci vědět, jak se chovali ti, které jsem volil minule. A zase, osobně bych šel dál, já bych povolil všem členům účastnit se, s tím, že mluvit (psát) mohou jen na vyzvání předsedajícím. Mohou reagovat radou přímo některému z radních. Dále bych se silně přimlouval za schůze a to ať rady, nebo VH moderované.
S zveřejňváním rad - proč ukazovat, že se hádají? koho to zajímá? akorát to vzbuzuje emoce. S tím povolením k mluvení - zkusil jsem to, a nakonec to vedlo k tomu, že jsem znechuceně odešel z rady. Byl jsem obviňován z cenzury, k smíchu :)
A abych nebyl jen šťoura, tak nabízím, že v případě, že by se tato koncepce zamlouvala, vzal bych si na starost stanovy klubu. (mám s tím docela zkušenosti připravoval jsem stanovy již jednoho sdružení).
to bych nedělal - my psali stanovy ve 3 lidech, a od té doby jsou to "ostravské stanovy, co jste si s alaskou napsali..." To člověka zamrzí, tudíž do stanov se nežeň.
Uživatelský avatar
Lonaj
Seržant
Seržant
Příspěvky: 84
Registrován: 20. duben 2005, 21:56:19
Členství v klubu: No
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Sanyn: souhlasím s tebou téměř ve všech bodech - příspěvky už byly objasněny (jakmile vybíráš povinně jde po tobě finančák, páč stát musí z něčeho žít :D) no ale dobrovolně to nebyl zatím žádný problém ja přispívám pravidelně na doménu...přiznám se letos jsem jěště nezcvakla :D

S tou přístupností jednání rady - jsem pro aby pro nečleny rady byla možnost jenom čtecí, jenom aby mohli sledovat dění a návrhy. Pak se stává že někdo něco navrhne na foru a dozví se že "to už bylo řešeno na radě" no takhle by měli členi přehled - tedy alespoň ti co mají zájem přehled mít.

A přepracování stanov nečlenem rady, který má zkušenost tak není špatný nápad. Vypracovala by se verze rozeslala členům k připomínkování a bylo by po řečech typu Ostravské stanovy. Pokud tady byl takovej problé nebyl důvod nepředložit svůj vlastní návrh stanov ne ? a vůbec ty návrhy by měly bejt nějakej pátek k nahlídnutí před schválením někde tady na foru. aby se předešlo takovýmu dohadování. Teď jsem se do toho nějak zamotala, končím :D

Souhlasím se Sanynem
žádnej podpis nebude!! :-)
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

Ale Lonaj, na těch stanovách nebylo nic špatného, byly schvalovány VH, každý se k nim mohl vyjádřit, nikdo nic nenapsal (jan Atlan měl faktické připomínky) a pak kdykoli se to hodilo, tak nám bylo předhazováno, že jsme si je napsali my, ostravaci... A sbirat radni z ruznych koutu republiky jen proto, aby nemohli používat tento argument mi přijde nanic, když budou chtít, argument si vždycky najdou. Nejde o to, že jim vadily stanovy, to byla jen záminka. Vadila jim rada, nebo někteří radní, nebo že oni nejsou radní nebo cokoli jiného. Fakt nevím.

TO bychom pak mohli zavést, že v radě musí být nejen radní z různých měst a různého pohlaví, ale i z různých generací, protože stejně staří se přece můžou domluvit a pletichařit, že?
Arweth
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 184
Registrován: 19. červenec 2007, 9:14:03
Členství v klubu: No
Kontaktovat uživatele:

Add diverzifikace kandidatu: Tak to je dost nerealne. Nejsme zaden velkoklub s 50 kandidaty a primarkami jako v USA ;-). Do Rady kandidovalo 6 lidi, jen tezko lze rici, ze musi byt v Rade aspon jedna zena/muz, pokud zaden taky clovek nebude kandidovat. Totez plati pro otazku bydliste a 'narodnostniho' puvodu radnich... ja bych taky treba uvital aspon jednoho slovaka v Rade, kdyz jsme ceskoslovensky klub, ale co nadelam, kdyz zaden nekandiduje... (a ja mam jen 1/4 slovenske krve ;-) PS: nema nekdo z radnich taky trochu slovenske krve? treba dame aspon vitrualne jednoho slovaka dohromady :-D ).

Add volba predsedy/predsedkyne klubu: Muze byt klidne jak Sanyn popisuje, nic proti. Nicmene pravo predsedkyne vybrat si mistopredsedu ma svuj duvod. At uz to komukoli zni jakkoli (z klavesnice prave zvoleneho mistopredsedy, ktery prave nema 2 nejvyssi pocet hlasu), je to proto, ze to ma byt clovek, se kterym bude predseda 'nejuzeji' spolupracovat a pripadne bude predsedu zastupovat. Tedy clovek, ktery by mel byt postojum predsedy blizky. Kdyby hlasovani vyneslo na post mistopredsedy cloveka s opacnymi nazory, Radu by to spise paralyzovalo => a mohlo by to vest az k 'omezeni komunikace' mezi predsedou a mistopredsedou. Jestlize by hlasovani (a je jedno, kterym ze dvou Sanynem navrzenych zpusobu) vyneslo jasneho predsedu, potom ja osobne zastavam nazor, ze neni duvod, aby si tento clovek pak nemohl zvolit svou pravou ruku mezi radnimi sam dle sve vule (a to bez ohledu na to, ze jsem byl nyni vyvolenym ja, minule jsem jim nebyl a nazor jsem nemel jiny a mistopredsedu jsem bez problemu akceptoval. ;-) ). A nakonec, predseda muze sveho mistopredsedu kdykoli nahradit jinym. A nepochybuji, ze tak bude nalozeno i se mnou, pokud by nase komunikace nebo postoje utrpely podstatne skody/zmeny. Mistopredseda neni dozivotni funkce.

Add: 50% kvota ucasti radniho: Zni to zajimave a transparentne. Pokud vim, zatim jsme to nejak neomezovali, nebot k masove neucasti nejakeho radniho na Radach co si pamatuju nedochazelo.

Add verejnost/neverejnost jednani Rady: Rozlisme 2 veci, ktere tu dle mne splyvaji:
1. Zverejnovani logu Rady, ktera probiha s vyloucenim neclenu Rady (s vyjimkou Radou pozvanych hostu).
2. Pritomnost nepozvanych neclenu Rady primo na jednani Rady

Bod 1: Jsem proti. Dle meho soudu ma byt Rada neco jako akcni organ reagujici na nastale situace rychleji nez by trvalo svolani VH a dohadovani se na ni a mozna ani nedohodnuti se na nicem... a prilezitost, sance nebo situace, kterou je nutno akcne resit by mezitim mohla uniknout. Rada prebira zodpovednost a musi se byt schopna rychle dohodnout jak se bude postupovat, kdyz se neco deje. Je jasne, ze ne vzdy se vsichni Radni shodnou, ale jednou odhlasovano Radnimi je platne pro vsechny a jen VH muze rict, ze je to spatne. Rada proste plni funkci rozhodovaciho organu klubu mezi jednotlivymi VH.
V ramci tohoto rozhodovani obcas dochazi samozrejme i v Rade ke stretum. A aby bylo jasno, neni to jen v teto nove zvolene Rade, strety byly i v minule, 'ostravske' Rade. Ale stret 5-ti lidi se da na irc ukocirovat a da se temer vzdy dojit k zaverum a odhlasovat je. Dle meho nazoru neni vubec nutne, aby vsichni videli jak se kdo s kym hadal (naopak, je to kontraproduktivni). Pro cleny je dulezite k cemu se dospelo a ktery Radni pro co hlasoval. Z toho duvodu se porizuje ZAPIS Z JEDNANI RADY, ktery samozrejme verejny je. Na Rade je moderovani nezadouci, kazdy radni ci ucelove pozvany host k resenemu tematu by mel mit prostor vyjevit co ma na srdci. V 5-ti lidech (+ host) to jde. Ale kdyz pri tom dochazi na Rade k vypadum, osocovani, flame diskuzim a jinym 'populisticko-zabavnym' ukazkam spolecenske konverzace, nemelo by se toto stat predmetem k pobaveni clenske zakladny a podkladem k flamewars mezi nekterymi cleny klubu a tudiz by to ani nemelo byt zverejneno.
Zverejnuji se zavery Rady v zapise, ne to jak k nim dospela. Ale chapu, ze clenove klubu chteji vedet, proc ktery Radni hlasoval tak ci onak. To je samozrejme jejich pravo a mohou si to zjistit tak, ze Radnimu napisi e-mail a podle posledniho zapisu z Rady vite, ze kazdy Radni bude mit take sve vlakno na foru. Zde se na nej muzete obracet a diskutovat s nim proc ma takovy postoj a proc hlasoval jak hlasoval a Radni pred vami muze svoje nazory a postoje obhajovat. Kdyz neobhaji, priste ho nevolte. Muzete takto taky ziskat predstavu, zda jej chcete priste volit nebo ne.
Ackoli to nekomu muze fakt vadit, pouziju opet prirovnani (dotcenym se omlouvam). Zasedani vlady naseho statu taky neni verejne a neni to proto, ze by se tam pokazde probiraly tajne veci. Je to proste proto, ze tam maji cas a prostor si vyrikat sve predstavy a navenek pak presentovat jednotne stanovisko. Rada klubu samozrejme neni vlada CR, jiste, ale idea jejiho fungovani by podle me mela byt a zatim byla (aspon co jsem v ni, nevim jak drive) stejna a to, ze navenek se presentuje (nebo by aspon melo) JEDNOTNE STANOVISKO RADY. O tom ukol Rady (vedeni klubu mezi jednotlivymi VH) je, urcovat jednotnou pozici klubu k aktualnim otazkam a resenym problemum. K verejnym diskuzim je urceno irc, forum a pripadne VH. Nikoli Rada, ta je urcena k prijimani akcnich rozhodnuti a neni o uvazovani: 'a bude to v logu vypadat dobre?'.

Bod 2: Ja jsem proti. Byl zde pokus moderovat VH a dopadl obvinenim Wodky z cenzury, prekrucovani jeho zameru a neprimerene tvrdemu kritizovani, coz bylo nakonec jednim z duvodu jeho znechuceneho rezignovani na post Radniho. Moderovani neni v tuto chvili proste pruchozi. Kdyby bylo, jsem ochoten o ucasti 'verejnosti' na jednani Rady aspon znovu zauvazovat. Do te doby ne. Vyzyvam vsechny cleny klubu, kterym jde o tuto vec: Presvecte me na jednanich VH! Odhlasujte, ze je to vase vule, ze chcete moderovanou diskuzi a urcete NESTRANNEHO moderatora. Ukazte, ze to na VH bude fungovat a ja jsem vice nez ochoten znovu zvazit sve stanovisko k moznosti ucasti verejnosti na jednanich Rady ve vztahu k duvodum popsanym popsanym v bode 1.


Edit by Wodka - tady mi někdo mluví z duše :) ::clap::
Primárně pravidelně monitoruju tato fóra/vlákna:
Jako Radní: Nařízení a oznámení, Dotazy a připomínky pro Radu
Jako XO přes cony: Cony a festivaly - příprava materiálů klubu, Cony - Arweth
Jako XO pro komunikaci s MOBOU: Komunikace s Mobou - Arweth

Omlouvám se tímto pokud to někomu činí problém. Pokud píšete do jiného fóra/vlákna a očekáváte/chcete přitom mou reakci, dejte mi prosím vědět na můj e-mail o co a kde jde, když dost rychle nezareaguju. Děkuji za pochopení...
Uživatelský avatar
Sanyn
Inkognito
Inkognito
Příspěvky: 99
Registrován: 21. listopad 2007, 21:08:59
Oblíbená postava: Perry Rhodan
Oblíbená loď: Stardust
Oblíbený díl: Operace STARDUST
Členství v klubu: Yes
Bydliště: u Magrátky
Kontaktovat uživatele:

Jsem rád, že se o těchto věcech diskutuje. Napsal jsem to trochu silněji, právě proto, že jsem doufal, že to vyprovokuje diskuzi. A vzhledem k tomu, že se stalo to co se stalo, jak odvolání, tak poslední rada. Je odle mne nasnadě takové věci probírat.

Pokusím se teď o odpovědi na výhrady. Myslím si, a považuji to za logické, že lidé, kteří jsou ve funkcích, chtějí mít na svou práci co největší klid a aniž bych je podezříval z něčeho nekalého, věřím, že ideální je, ať řadoví členové nestrkaj do ničeho nos :-D. Naopak řadoví členové, alespoň ti aktivní, si nechtějí nechat uniknout co se děje, proč například mám já (jen příklad) být spokojený, že Atlan je na radu klubu přizván a já ne, co když se cítím na to, že mám co říct. Takže jedna z věcí, na které si trvám, je, že jednání rady má být veřejné a neveřejné jen v odůvodněných případech. (až budeme plánovat útoky na mimozemšťany). :)

Co se týká voleb do rady a těch nejvyšších, ano dá se rozumnět, že předsedkyně, chce místopředsedkyni, která je jí názorama co nejblíže. Ale to je právě to, co zakládá pocit těch ostatních, že je někdo odsunuje na druhou kolej. Jak se má cítit ten, kdo získal druhou nejvyšší podporu a pak nemá možnost se podílet na nejužším vedení. příklad na ukázku: kandidáti A-F, A získá 50 hlasů, B 35, C 32, D31, E 5, a F 1. Bylo by v pořádku, aby Ečko bylo místopředsedou? Rozhodně ne.

Co se týká toho rozvrstvení, odkud a pohlaví, tak to by se samozřejmě muselo dopilovat, protože je jasné, že je nespravedlivé, aby do rady postoupil někdo, kdo má jiné bydliště než ostatní radní a přeskočil tak jiného, jen proto, že ten bydlí v Osrtravě :-D Spíše bych se zamyslel, nad tím, že by to chtělo mít přesnou evidenci členů odkud jsou a pak by se mohla část rady volit jako zástupci regionů. Prostě si myslím, že je nesprávné aby byla rada složena z 4 lidí ze Znojma a jednoho z Nového Boru :-D A nakonec, jistě že se nejde až za hrob a když kandidáti nejsou, tak se pravidlo nemůže splnit a jede se bez pravidla.

když jsem mluvil o webu, tak jsem emyslel to, jak budou vypadat, ale koncepci. Pokud vím, jedna koncepce vyšla z VH a druhou má Crusher, který zarazil tu z VH. (doufám, že to nepletu, jsem líný listovat a ověřovat si to). Teprve na známou koncepci by se začalo mluvit o grafice atd. Víc k tomu ani nemusím snad psát.

Chápu to s tím povinným placením, ale tak jako se rozdělují členové na aktivní a pasivní, mohou být rozděleni na platící a neplatící. Asi by se muselo prověřit, zda by mohlo být ve stanovách, že hlas volební mají jen platící a ostatní jen poradní.

a co se týkástanov, tak samozřejmě neplatí, že bych něco napsal a tím byli platné, byl by to koncept, tan by se na spesiálním vlákně projednal a z něj by vzešel paragrafovaný návrh znovu projednal a teprve výsledek by se schválil.

Slovo na konec: funcionáři, nebojte se nás členů, mi vám nechceme ubližovat, ale nechcema, abychom vás zase odvolávali, protože ani nevíme, co děláte. I hádky jsou pro nás důležité, protože tak víme, že máte vizi a za ní bojujete. A pokud se hádáte o blbostech, no tak to chceme vědět ještě spíš, protože pak si na vaše místo zvolíme někoho jiného, konstruktivního.
Sanyn - Perry Rhodan inkognito
Neříkám tak ani tak, ale na má slova jednou dojde
Obrázek
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

Myslím si, a považuji to za logické, že lidé, kteří jsou ve funkcích, chtějí mít na svou práci co největší klid a aniž bych je podezříval z něčeho nekalého, věřím, že ideální je, ať řadoví členové nestrkaj do ničeho nos :-D. Naopak řadoví členové, alespoň ti aktivní, si nechtějí nechat uniknout co se děje, proč například mám já (jen příklad) být spokojený, že Atlan je na radu klubu přizván a já ne, co když se cítím na to, že mám co říct. Takže jedna z věcí, na které si trvám, je, že jednání rady má být veřejné a neveřejné jen v odůvodněných případech. (až budeme plánovat útoky na mimozemšťany). :)
Jde o to, že ty a kdokoli jiný se může vyjádřit na fóru, diskuzi či na kanále IRC. Rada má věci řešit, dohodne si nějaký program, přizve ty, kteří dle názoru rady k tomu mají co říct a jde se na věc. Čím víc lidí, tím větší nepřehlednost. Od hromadného hádání a pozorování chování radních je tu VH.
Co se týká voleb do rady a těch nejvyšších, ano dá se rozumnět, že předsedkyně, chce místopředsedkyni, která je jí názorama co nejblíže. Ale to je právě to, co zakládá pocit těch ostatních, že je někdo odsunuje na druhou kolej. Jak se má cítit ten, kdo získal druhou nejvyšší podporu a pak nemá možnost se podílet na nejužším vedení. příklad na ukázku: kandidáti A-F, A získá 50 hlasů, B 35, C 32, D31, E 5, a F 1. Bylo by v pořádku, aby Ečko bylo místopředsedou? Rozhodně ne.
Proč ne? Zvolený předseda si může zvolit místopředsedu sám. Předseda byl zvolen největším počtem hlasů, tudíž má největší podporu, tudíž mu nejvíc věříme - tudíž snad věříme i jeho rozhodnutí ohledně místopředsedy ne? :)
Co se týká toho rozvrstvení, odkud a pohlaví, tak to by se samozřejmě muselo dopilovat, protože je jasné, že je nespravedlivé, aby do rady postoupil někdo, ... A nakonec, jistě že se nejde až za hrob a když kandidáti nejsou, tak se pravidlo nemůže splnit a jede se bez pravidla.
Záleží na kvalitě schopností kandidáta, ne na kvalitě místa jeho bydliště. Podle tvé koncepce by třeba mě do předchozí rady nezvolili, protože jsem bydlel v Ostravě, ale teď bydlím v Trutnově a tudíž bych vlastně teď mohl - ale co se změnilo? Já zůstal stejný, akorát nemám možnost setkat se s kolegy tak často jak dříve.
Chápu to s tím povinným placením, ale tak jako se rozdělují členové na aktivní a pasivní, mohou být rozděleni na platící a neplatící. Asi by se muselo prověřit, zda by mohlo být ve stanovách, že hlas volební mají jen platící a ostatní jen poradní.
Někdo platí penězi, někdo prací... tohle bych fakt nechal být tak, jak to je. Žádné výhody za peníze.
a co se týkástanov, tak samozřejmě neplatí, že bych něco napsal a tím byli platné, byl by to koncept, tan by se na spesiálním vlákně projednal a z něj by vzešel paragrafovaný návrh znovu projednal a teprve výsledek by se schválil.
Průběh vytváření stanov - já, Arw a Alaska jsme několik večerů (a jeden i u mě doma) strávili jejich vytvářením. Pak jsme je dali na web k dispozici a připomínkám. Pak jsme je na VH bod po bodu procházeli, upravovali apod. Čím je tento systém horší?
Arweth
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 184
Registrován: 19. červenec 2007, 9:14:03
Členství v klubu: No
Kontaktovat uživatele:

Wodka: znacne bych usetril cas, kdybych te jmenoval mluvcim mistopredsedy... ja tady sepisuju odpoved v editoru a kdyz se prihlasim, abych ji vlozil, vidim zes to udelal. A je to i strucnejsi a vystizenjsi nez co jsem naspal ja ;-) timto dekuji.

Sanyn: Tak to jsi spatne pochopil, clenove samozrejme nos strkat nejen ze muzou, dokonce se to ocekava a vita. Jen, dle meho chapani veci, ne na Rade. Jak jsem psal ja i ted Wodka, je zde irc, forum, VH a e-maily radnich a uplne nove vzniknou vlakna kazdeho radniho na foru. Z meho pohledu je to dost prostoru na strkani nosu do cehokoli ;-)

Add Atlan na Rade: Byl zde proto, ze se projednaval jeho navrh na zmenu stanov. Jelikoz navrh pochazi od nej, byl prizvan jako host. Kdyz se bude projednavat navrh nekoho jineho bude tento jako host take prizvan.

Add stanovy: Navrhy na upravu stanov muze samozrejme podavat kdokoli, viz. prave aktualne Atlan. O tom, ze je muze verejne diskutovat na forech neni treba pochybovat.

Ke slovu na zaver: Ma argumentace pochazi z promyslenych idei a zkusenosti z meho zivota (nejen z jinych klubu). Nebojim se vas, jinak bych tady nebyl a nediskutoval. Chcete-li znat me nazory, ptejte se podobne jako Sanyn. A pokud se vam nelibi ma predstava jak by mel klub fungovat, je to jednoduche. Najdete a navrhnete jineho radniho a me odvolejte na VH. Takto ma klub fungovat a takto to budu akceptovat. Vse krome conu (tedy komunikaci s Mobou, post radniho a cerstve mistopredsedy a nebudu se uz ani nabizet, ze napisu dalsi clanek jako je treba ten v Pevnosti...) bez problemu odevzdam a pokud mi to Rada zakaze, nebudu delat ani cony (a potom samozrejme odejdu z klubu, ktery by i radovemu clenu zakazoval delat co ho bavi).
Primárně pravidelně monitoruju tato fóra/vlákna:
Jako Radní: Nařízení a oznámení, Dotazy a připomínky pro Radu
Jako XO přes cony: Cony a festivaly - příprava materiálů klubu, Cony - Arweth
Jako XO pro komunikaci s MOBOU: Komunikace s Mobou - Arweth

Omlouvám se tímto pokud to někomu činí problém. Pokud píšete do jiného fóra/vlákna a očekáváte/chcete přitom mou reakci, dejte mi prosím vědět na můj e-mail o co a kde jde, když dost rychle nezareaguju. Děkuji za pochopení...
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

To Arwe nikdo nechce - kdybys tu nebyl ty, nebylo by koho kritizovat :) Samozřejmě to byl vtip, snad mě jako mluvčího nevyhodíš :)
Uživatelský avatar
RastiQ
Praporčík
Praporčík
Příspěvky: 90
Registrován: 2. únor 2008, 14:11:32
Členství v klubu: Yes
Bydliště: STOKA
Kontaktovat uživatele:

inac k tym financijam: nemoze to byt formou navrhu "navrhujem aby sa zaviedli dobrovolne prispevky..." a zverejnit nijekde cislo uctu, alebo nieco na tky styl, a dat to niekde viditelne na stranku. inac zakony nepoznma, takze ak je to z pravneho hladiska vtakovina tak nic :? . ale proste nieco na ten styl.
neviem co napisat tak vas wsetkych pozdravujem :) P.S. : citajte perryho rhodana ;)


!..! NEW :) Metallica !..!
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1108
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

RastiQ píše:inac k tym financijam: nemoze to byt formou navrhu "navrhujem aby sa zaviedli dobrovolne prispevky..." a zverejnit nijekde cislo uctu, alebo nieco na tky styl, a dat to niekde viditelne na stranku. inac zakony nepoznma, takze ak je to z pravneho hladiska vtakovina tak nic :? . ale proste nieco na ten styl.
Jiz nejakou dobu je zde cislo uctu uverejneno - vice v tomto tematu: viewtopic.php?f=38&t=354

Sem muze kazdy svuj prispevek poslat, jakykoliv....
Uživatelský avatar
RastiQ
Praporčík
Praporčík
Příspěvky: 90
Registrován: 2. únor 2008, 14:11:32
Členství v klubu: Yes
Bydliště: STOKA
Kontaktovat uživatele:

Thora píše:
Jiz nejakou dobu je zde cislo uctu uverejneno - vice v tomto tematu: viewtopic.php?f=38&t=354

Sem muze kazdy svuj prispevek poslat, jakykoliv....

jj aj len ze keby to bolo ako obrazok na hlavnej stranke tak by si to kazdy hned vsimol. a tak sem niekto pride a nie kazdemu sa chce hladat ci tu nahodov nieco neni, a tak by sa mozno aj nejaky host pripojil a mozno by nieco poslal. proste to dat len nejak nech to hned uputa.
neviem co napisat tak vas wsetkych pozdravujem :) P.S. : citajte perryho rhodana ;)


!..! NEW :) Metallica !..!
Uživatelský avatar
alaska
Nositel masky
Nositel masky
Příspěvky: 1071
Registrován: 30. březen 2004, 18:13:31
Oblíbená postava: Alaska Saedelaere
Oblíbená loď: SOL
Členství v klubu: Yes
Bydliště: u Gošunského jezera - Terrania (Říčany)
Kontaktovat uživatele:

Tak, uz jsem se tim vsim co jste tu napsali prolouskal. Ted akorat zvazuju, jak na vas reagovat. vzhledem k tomu ze tady toho bylo receno hodne. S nekteryma vecma souhlasim, s nekteryma ne. Nejsme prece roboti a proto mame kazdy jiny nazor a jine zkusenosti ktere jej podpiraji. Nevim jeslti sice muj nazor na vec ma stale nejakou vahu, ale zkusim vam opodstatnit to, co vim a co si ted pamatuju a co citim...

takze:

co se tyce clenu rady klubu, zverejnovani logu atd...

volba radnich, rpedsedy a mistopredsedy - to, jak si to predstavuju ja, je zakomponovano v aktualnich stanovach klubu. podle me je to tak nejvhodnejsi. radu zvoli klub, tudiz to jsou lide kterym klub veri a v klada do nich sve nadeje. z tohoto uskupeni lidi si rada vybira cloveka, ktery ji bude prezentovat svetu, protoze bude mluvit za ni. mistopredsedu si voli predseda, protoze je to jeho prava ruka a soucasne zastupce, coz je podle me dostatecny duvod proc si ho ma volit sam.

zverejnovani logu - podle me neni potreba, nevim koho to bavi porad cist a navic nektere veci jsou duverne. to bychom mohly rovnou zobrazovat i denni logy z irc, logy mailu z komunikaci mezi cleny a ja nevim co... to co je podstatne, se zapisuje do zapisu z rady a to si lidi prectou, pokud maji nejaky dotaz, tak mame moderni komunikacni prostredky, nebo se pletu? sam osobne jsem nejaky ten patek jako mistopredseda delal zaznamy a pod. a za celou dobu co si pamatuju (pokud se ted mylim, tak se omlouvam) me snad nikdo nepozadal o zaznam celeho jednani at uz vh ci rady a pod...tak proc to nahle zobrazovat?

co se tyce toho odkud kdo je a tak - prijde mi to jako diskriminace... proc ma byt ze ten ma byt odtud a nesmi byt odtut propoze tam uz nekdo je? ja si treba nevybral kde bydlim a nebudu se kvuli toho stehovat nebo se nechavat preoperovavat... to, ze je treba vic radnich na jendom miste, nic nenadelate a podle me je to dokonce lepsi. mohou lepe koordinovat praci, vest jednani osobne, coze je prijemnejsi, rychlejsi a konstruktivnejsi...schvalne mi ukazte nejake vedeni firmy kde kazdy reditel ruzne casti je odnekud jinud a jen se domlouvaji prez chat...(neberte to doslovne, jen jako ukazku...)

co dal? prispevky - tohle je tezke...ja jsem pro aby byly, vyselektovali by se tim lide co maji zajem a tak..( ti co maji a nemaji penize tak si to treba vynahradi praci pro klub, to je fuk..) problem je ale v tom, ze abychom je mohly vybirat, tak by se z nas muselo stat aspon obcanske zdruzeni a musely by se vest ucty a ja nevim co vse...jak mistopredseda jsem to jeste zjistoval a bylo by okolo toho hodne prace a nevim kdo z vas ma tolik casu aby to delal a platit nekomu za to, aby nam to vedl mi prijde mrhani financemi...


tak, co tam bylo dal si ted nevzpominam, ale jestli me napadne, tak to dopisu...


jinak, verte ze pro klub dycham..a to rekl bych docela dlouho a jsem rad ze nejsem sam (at jsou to jiz clenove veterani ci cerstvejsi, nerozlisuju to) proto me docela boli, kdyz si uvedomim kolik prace a casu jsem (a nejen ja) do naseho ditka-klubu investoval a pak sleduju jak se mezi sebou hadate kvuli blbostem a vedete zabomysi valky (at jde o slovickareni, logy, mesto odkud jste a ja nevim co dal)... bohuzel ted nemam moc casu a nestiham poradne svoje veci, tak se do toho nemuzu moc zapojovat a vesmes jen prihlizim... uvedomte si ze okoli se na nas diva..a co vidi? skupinku lidi, ktera ase hada a vzajemne napada a pod...misto toho aby vydeli jednotny klub s jasnymi vysledky snazeni... to je mi hodne lito a obcas k placi...

doufam, ze to napravite a ukazete co je ve vas a ze nas klub se vzchopi a nebude jen belhat na pomezi zivota a smrti

ps: nebudu to po sobe cist, ta se pripadne omlouvam za trosku zamotane a mozna misty zmatene smery, ale takovy uz jsem..
pps: jsou v tom nejaky emoce...ale ja bez nich zit neumim :)

alaska, "nesmrtelny"
Nesmrtelný k nesmrtelným, ostatní k nim...
---------------------
Uživatelský avatar
Atlan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 854
Registrován: 29. březen 2004, 9:39:35
Oblíbená postava: Ronald Tekener
Oblíbená loď: SOL
Oblíbený díl: Moira
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terra, Azory
Kontaktovat uživatele:

jenom taková poznámka: ::fight::

Kdyby zdejší diskutéři (jmenovitě Arweth) věnovali dobu strávenou nad psaním těhlech dlouhých výpotků raději tvorbě přednášek na Cony, bylo by jich brzy tolik, že by to stačilo na uspořádání celosvětový conu :-p
Deus Vult - chcete podpořit překlad Rena Dharka? můžete zde
ANRO
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 209
Registrován: 23. listopad 2007, 20:31:27

Atlan zase niekoho napominas, ze sa vobec ozyva? Vcera si napomenul mna pocas prestavky ze si poviem svoj nazor co ma byt na webe a mame diskutovat tu a teraz sa Ti zase napaci ze svoje nazory pisu tu. Ty si nejaky maly diktator a ked nieco neni podla Teba, tak skaces po byte.
Uživatelský avatar
hauty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1025
Registrován: 31. březen 2004, 20:53:48
Oblíbená postava: Mirona Thetin
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: Cesta do Andromedy
Členství v klubu: Yes
Bydliště: M87

ANRO píše:Atlan zase niekoho napominas, ze sa vobec ozyva? Vcera si napomenul mna pocas prestavky ze si poviem svoj nazor co ma byt na webe a mame diskutovat tu a teraz sa Ti zase napaci ze svoje nazory pisu tu. Ty si nejaky maly diktator a ked nieco neni podla Teba, tak skaces po byte.
ale ja si nemyslim,ze tohle je napomenuti.Atlan jen napsal co si mysli a co ja vim tak te vcera nenapomenul,mozna sis to jen spatne vysvetlil. A Atlan teda rozhodne zadny diktator,byt maly neni,naopak jak uz nekdo prohlasil..Atlan je asi nejuprimnejsi clovek tady!
how
Zamčeno