Zamyšlení nad budoucností (2)

Tady si můžete psát vše, co vás napadne

Moderátor: alaska

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tyric
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 274
Registrován: 15. září 2004, 17:13:32
Oblíbená postava: Atlan da Gonozal
Oblíbená loď: SOL
Oblíbený díl: 850 - BARDIOC
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terra
Kontaktovat uživatele:

No pokud by se podařilo potvrdit jednu z teorií strun, tak by se snad už lidstvo dozvědělo PROČ jsou zákony takový, jaký jsou. Třeba jednou zjistíme, kdo vytvořil zákon, a kam tento zákon směřuje :-)
Uživatelský avatar
alaska
Nositel masky
Nositel masky
Příspěvky: 1012
Registrován: 30. březen 2004, 18:13:31
Oblíbená postava: Alaska Saedelaere
Oblíbená loď: SOL
Členství v klubu: Yes
Bydliště: u Gošunského jezera - Terrania (Říčany)
Kontaktovat uživatele:

vzdavam se....v tomto uz nejsem schopen pokracovat...vyhrali jste.... :wink:
Nesmrtelný k nesmrtelným, ostatní k nim...
---------------------
Uživatelský avatar
ID
Seržant
Seržant
Příspěvky: 65
Registrován: 22. květen 2004, 14:28:18
Oblíbená postava: id
Oblíbená loď: gilgames
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Presov, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

buducnost nie je urcena, buducnost ma len urcitu tendenciu sa nejakym smerom vyvyjat a zalezi od konkretnych okolnosti a entit co do toho vstupia ako sa nakoniec buducnost pravdepodobna zmeni v pritomnost jasnu :lol:

ak chcete nieco konkretne , odskocim pozriet :mrgreen:
vlastny brat estartu
Waxo
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 22
Registrován: 26. leden 2005, 19:37:20
Členství v klubu: No
Bydliště: Praha

Konkretne bych chtel vedet kdo jsme a kam kracime.Nicmene jsem presvedcen,ze paradoxy a nepredvidatelne okolnosti a chovani vedou vzdy ke stejnemu vysledku. 8)
dabel
Desátník
Desátník
Příspěvky: 58
Registrován: 13. červenec 2007, 7:40:22

Je úplně jedno jestli víme nebo ne jak tu budoucnost změníme, už jen to že existujeme ji tváří (neříkám změní), pokud chceme uvažovat o měnění budoucnosti pak si musíme uvědomit, že změna se vztahuje k něčemu konkrétnímu co chceme , nebo ne měnit (ať už ději nebo věci), ale protože budoucnost neznáme, 8) nemůžeme jí měnit. Stáváme se její součástí už od početí.
Bláža
Seržant
Seržant
Příspěvky: 69
Registrován: 6. listopad 2007, 21:05:29
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

dabel píše:Je úplně jedno jestli víme nebo ne jak tu budoucnost změníme, už jen to že existujeme ji tváří (neříkám změní), pokud chceme uvažovat o měnění budoucnosti pak si musíme uvědomit, že změna se vztahuje k něčemu konkrétnímu co chceme , nebo ne měnit (ať už ději nebo věci), ale protože budoucnost neznáme, 8) nemůžeme jí měnit. Stáváme se její součástí už od početí.
Souhlasím.
Každý se svými činy podílí na své a naší budoucnosti ovšem je tovlivněno příliš mnoha postraními vlivy 8)
Stále s hlavou v oblacích
Uživatelský avatar
Sanyn
Inkognito
Inkognito
Příspěvky: 99
Registrován: 21. listopad 2007, 21:08:59
Oblíbená postava: Perry Rhodan
Oblíbená loď: Stardust
Oblíbený díl: Operace STARDUST
Členství v klubu: Yes
Bydliště: u Magrátky
Kontaktovat uživatele:

a není to tak, že budoucnost je dána, ale vede k ní nekonečně mnoho možných cest? A právě naše rozhodnutí jsou rozcestí těch cest.
Sanyn - Perry Rhodan inkognito
Neříkám tak ani tak, ale na má slova jednou dojde
Obrázek
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

Alasko, podle mě v budoucnosti nežijeme. Žijeme minulosti - poněvadž vše co vidíš, cítíš, slyšíš atd. je u minulost. Vidíš jen odraz světla, který k tobě musí doputovat (nehledě na to, že tvoje oko musí informaci předat přes oční nerv do mozku, který nejprve informaci zpracuje, a pak ti ji dá k dispozici), to samé přes prsty - taky to nějakou dobu trvá. To jen tak.
Uživatelský avatar
rauksul
Poručík
Poručík
Příspěvky: 128
Registrován: 30. duben 2007, 16:25:15
Oblíbená postava: Crest da Zoltral
Oblíbená loď: KARRIBO, PRAETORIA
Oblíbený díl: PR 99, Přítel lidstva
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Matriněves 23
Kontaktovat uživatele:

chaos nemá řád, nemůže ho mít, neboť ja definován jako neustále proměnný stav, ale lze, a v přírodě se ani nevyskytuje (snad) jiný, jej determinovat, říká se tomu deterministický chaos:-D v chaosu múžeš předvídat urřitý chování, ale mńikdy ne na 100%. Ano, předpokládalo se, že pokud by byl k dospozici kopmĺetní matamatickoinformační popis univerza, bylo by možné předvídat budoucnost, ale bohužel to tak není. Princip neurčitosti je proti nám:-( na druhou stranu, kdyby byl k dispozici poměrně výkonný počítač(parasyntronika:-) mělo by jít předpovídat určitý "větve" bodoucnosti (např. "zítra půjdu do školy") ale jelikož my jokožto lidé nejsme plně determinističtí (tedy nelze říct že z jednoho určitého stavu (ležím v posteli v pondělí, v 5:55 ráno ospalý) se VŽDY dostanema do jiného stavu (v 5:57 se zvednu a půjdu do školy). Lze na 99% říct, že se pravděpodobně do 6:00 zvednu a půjdu do školy... ) Některý stavy prostě nejsou plně závislé na předchozích stavech (to je jak s tím elektornem co pobíhá okolo jádra a my si jen můžeme tipovat kde je, a když ho najdem jednou na místě A a pak na místě B a pak zas na A tak v B být nemusí...).

A co se týče opakování času (tedy existence univerza)... pokud by to tak bylo, a "náš čas a stav" by byl ÚPLNĚ stejný jako čas a stav který už jednou bylm pak jsou ty dva stavy a časy totožná a jde jen o jedinou existenci (princit totožnosti nerozlišitelného) :-) Tedy tak to funguje, pokud nepřipustíš existenci čehosi nemateriálného (nikoli "jen" nehmotného) a nepoznatelného (nelze komprimovat na informaci) jako je duše nebo SACEF konstanta :-)
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
ANRO
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 209
Registrován: 23. listopad 2007, 20:31:27

Aj podla mna buducnost neni dana a mozeme ju ovplyvnit, sam si vyberem ktore chcem zamestnanie, zenu, ... Su ale javy prirodne ci ine, ktorym vieme uz buducnost vypocitat, napr. vo vesmire sa daju vypocitat drahy komet, kedy co vrazi do coho ked sa vypocitaju drahy, ale ludia nemaju danu buducnost, mozu ju stale ovplyvnovat, alebo ludstvo, staci aby sa dostli nespravny ludia k moci a moze byt 3. svetova.
Odpovědět