Stránka 1 z 1

Perry Rhodan sedmá série

Napsal: 15. leden 2009, 11:14:16
od radimmo
Zdravím všechny, mám dotaz: nedají se někde sehnat díly sedmé série (Cappinové) a případně i pozdějších sérií v češtině. Osobně mám strašně rád právě tyto první série a Thoregon a ostatní už mě tolik nenadchly. Jsem ochoten díly po šesté sérii, klidně i od někoho koupit, jestli je někdo má česky. Boužel neumím anglicky a už vůbec ne německy. Zkoušel jsem udělat nějaký překlad sám pomocí slovníku, ale očividně na to nemám buňky. Takže budu vděčný za každou radu, bo číst prvních šest sérií mě navěky nevydrží.

Re: Perry Rhodan sedmá série

Napsal: 15. leden 2009, 12:21:59
od Atlan
No sehnat se dají, ale bohužel ne tady na fóru. Kdysi tu bývaly, ale pak došlo k určitým problémům a musely se bohužel odstranit. Je to škoda. Kdysi v klubu existovala skupina překladatelů, kteří se snažili zprostředkovat nikdy nevydané (a asi i nevydatelné), leč jejich snahy byly neustále sabotovány (postupně sabotovány, nejdříve byly překlady pro všechny, pak jenom pro aktivní překladatele (a ostatní *aktivy*), teď už nejsou pro nikoho) jinou skupinou (tato druhá skupina nazývá první skupinu hanlivě jako "Spolek"), která se snažila využít potenciál překladatelů pro své, marné snahy. Kdysi existoval i jednoduchý systém, podle kterého měli překladatelé i ostatní skvělý přehled o tom, co je přeloženo, na čem se pracuje a co ještě není. Nicméně i tento systém byl odstraněn. Je to škoda. Navíc to v dohledné době nevypadá, že by se situace nějak změnila.

Takže tvojí jedinou možností je otravovat překladatele, jestli se nad tebou nesmilují a něco ti nepošlou. Kdyby se ti někdo náhodou snažil nějaký překlad prodat, informuj mě prosím tě o tom, chtěl bych takovou socku poznat.

Re: Perry Rhodan sedmá série

Napsal: 15. leden 2009, 12:56:38
od radimmo
To je velká škoda. Rád bych si počet něco novýho. No asi budu muset napsat par mailů nebo PM. Každopádně dík za info. Snad někde seženu nějakýho toho překladatele.

Re: Perry Rhodan sedmá série

Napsal: 15. leden 2009, 18:48:39
od Tyric
No pokud ti bude chybět něco z toho, co jsem dělal já, klidně napiš a obratem ti to pošlu. A pochybuju, že kdokoli z těch co něco překládali, si to bude chtít nechat pro sebe, už kvůli tomu, kolik stojí to prekládání práce...

Re: Perry Rhodan sedmá série

Napsal: 16. leden 2009, 10:30:31
od radimmo
Tak, v tom případě tě moc prosím, kdybys mi to mohl poslat na mail nebo přes nějakou úschovnu (netuším jak je to velký). Mail je gucky@centrum.cz . Nic po šesté sérii nemám, takže cokoliv máš se mi určitě bude hodit.

Re: Perry Rhodan sedmá série

Napsal: 16. leden 2009, 11:55:45
od Wodka
Atlan píše:leč jejich snahy byly neustále sabotovány (postupně sabotovány, nejdříve byly překlady pro všechny, pak jenom pro aktivní překladatele (a ostatní *aktivy*), teď už nejsou pro nikoho) jinou skupinou (tato druhá skupina nazývá první skupinu hanlivě jako "Spolek"), která se snažila využít potenciál překladatelů pro své, marné snahy. Kdysi existoval i jednoduchý systém, podle kterého měli překladatelé i ostatní skvělý přehled o tom, co je přeloženo, na čem se pracuje a co ještě není. Nicméně i tento systém byl odstraněn. Je to škoda. Navíc to v dohledné době nevypadá, že by se situace nějak změnila.

Takže tvojí jedinou možností je otravovat překladatele, jestli se nad tebou nesmilují a něco ti nepošlou. Kdyby se ti někdo náhodou snažil nějaký překlad prodat, informuj mě prosím tě o tom, chtěl bych takovou socku poznat.
"Sabotovala" to VH členů klubu. Takže se nejedná o sabotáž, ale o rozhodnutí většiny. Ten přehledný systém jsi Atlane zrušil sám od sebe, takže si popel syp na svoji hlavu. Na poslední VH bylo odsouhlaseno, že se překlady od klubu nebudou oddělovat - tak proč je nedáte zpět? (snad to nebylo moc dlouhé)

Re: Perry Rhodan sedmá série

Napsal: 16. leden 2009, 21:47:27
od tower
radimmo: Niektoré diely siedmeho cyklu mám aj ja. Napíš mi na atl@zoznam.sk ktoré časti chceš, pošlem ti ich.