Diskuze rok 2006

Archiv diskuze ze starých klubových stránek z let 2002 až 2008
Pravidla fóra
Toto fórum obsahuje nemoderované příspěvky uživatelů ze starých klubových stránek. Administrátoři ani moderátoři nezodpovídají za obsah těchto příspěvků. Příspěvky byly beze změn naimportovány ze staré diskuze, byly jen strojově ostraněny odkazy na všechny stránky.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Atlan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 854
Registrován: 29. březen 2004, 9:39:35
Oblíbená postava: Ronald Tekener
Oblíbená loď: SOL
Oblíbený díl: Moira
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terra, Azory
Kontaktovat uživatele:

kdo prošvihl Valnou hromadu, tak necenzurovaný záznam je zde:

--odkaz vymazan--

a aktuální stanovy:
--odkaz vymazan--SFK-Perry_Rhodan.pdf
Uživatelský avatar
iren-ka
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 549
Registrován: 3. duben 2004, 11:58:17
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Berlin,Zatec
Kontaktovat uživatele:

Vsem se omlouvam, ze moji vinou byla Valna hromada a tim i voby do Rady prohlasena za neplatnou. Bude se konat nova schuze zacatkem pristiho roku a termin bude tentokrat vcas oznamen.
Uživatelský avatar
iren-ka
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 549
Registrován: 3. duben 2004, 11:58:17
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Berlin,Zatec
Kontaktovat uživatele:

Navrhuju svolani VH na 14.1.2007
Vyjadrete se k tomu, nebo podejte jiny navrh
Uživatelský avatar
alaska
Nositel masky
Nositel masky
Příspěvky: 1071
Registrován: 30. březen 2004, 18:13:31
Oblíbená postava: Alaska Saedelaere
Oblíbená loď: SOL
Členství v klubu: Yes
Bydliště: u Gošunského jezera - Terrania (Říčany)
Kontaktovat uživatele:

jsem pro 14.1.06
Uživatelský avatar
alaska
Nositel masky
Nositel masky
Příspěvky: 1071
Registrován: 30. březen 2004, 18:13:31
Oblíbená postava: Alaska Saedelaere
Oblíbená loď: SOL
Členství v klubu: Yes
Bydliště: u Gošunského jezera - Terrania (Říčany)
Kontaktovat uživatele:

pardon, 14.1.07
Crusher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 211
Registrován: 26. leden 2005, 12:18:14
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

jsem klidne pro 14.1. 2007

btw: atlane, diky ze jsi opravdu ocenil mou snahu zucastnit se valne hromady, ale mohl jsi rict ze valna hromada je neplatna uz na zacatku, ne az po hodine a pul .... jsou i lide, kteri nemaji toliko volneho casu co ty ..... timto verejne ocenuji tvou snahu setrit cas nas vsech na ukor tve zabavy ..... :-(
Arweth
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 184
Registrován: 19. červenec 2007, 9:14:03
Členství v klubu: No
Kontaktovat uživatele:

hmm... k tomu co rekl Crusher se muzu jen pridat. Rozvinul bych to vsak:

Jsem zamestnany zenaty chlap, ktery ma malo volneho casu a to malo je ochoten venovat praci ve prospech nejake skupiny zajmove blizkych lidi. Pokud o to ale ti lide nestoji, nemam nejmensi problem najit si 10 jinych zajmu, kde o mou pomoc a praci bude snad zajem vetsi.
Nestojim o metaly a poklonkovani, z puberty uz jsem snad vyrostl. Ale kdyz uz projedu za hodinu pul okresu, abych se dostal aspon pred hlasovanim vcas ke kompu a na IRC a tam se odehraje to co mi bylo predvedeno vcera, priznavam, ze to dost narusuje mou ochotu hadat se s ruznymi organizatory ruznych conu a prosazovat zajmy skupiny, ktera si toho snad ani neceni...

A k tem bodum, co tady Atlan nize uvedl:
Ony ty naroky na webmastra jsou sice pekne, ale reknu to takto: pokud Crusherovi nalozite tolik, ze se na to vykasle, je zde nekdo kdo cely web prebere (tak jak ted je) a je ochoten ho dale delat misto nej?
Pokud ano, at verejne vystoupi, ze by to delal lepe -> a pak bude samozrejme celit minimalne me palbe otazek ve stylu proc sve sluzby nenabidl jako pomoc Crusherovi jiz drive.
Pokud ne, maji navrhovatele techto techto bodu take predstavu, jakymi prostredky to realizovat, nebo je to jen takovy "vykrik do tmy"?

Uvedomte si, ze pokud tady nekdo vykrikne: "Dejme Rade navrh at se SFK ucastni EuroConu!" Tak Rada nemuze nic delat s tim navrhem, pokud v klubu nejsou lidi, kteri jsou ochotni pro tento klub a pro danou akci pracovat.

Takze: pokud chcete upravit stanovy, bylo by mile, kdyby od vas prisly Rade konkretni navrhy, jak by mely znit ty ci ony casti stanov!
Pokud chcete upravit web ve smyslu navodu jak se dostat na IRC, za cas straveny neustalym opakovanim vety "to uz tam davno melo byt" uz jste davno mohli webmasterovi poslat prislusne zpracovany text (teba ve wordu i s obrazky) ktery tam uz mohl tedy dat. Webmaster NENI redaktor a web NENI jeho povinnost. Je to web klubu a meli by ho naplnovat clenove klubu. Webmaster se stara o to, aby technicky web fungoval, ne aby na nem byly aktualni clanky, to je povinnost redaktoru. Kolik z vas se prihlasilo (krome me) jako redaktori?
Arweth
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 184
Registrován: 19. červenec 2007, 9:14:03
Členství v klubu: No
Kontaktovat uživatele:

Muj komentar nize uvedenych bodu:

* Konstruktivni je snad navrh na odstraneni moznosti psat do diskuze emaily
-> reseni: probudit webmastera ;-)

* Stanovy na web webmaster dat nemuze bo nejsou hotove
-> reseni: Rada by nyni mela vyhlasit 1 mesic na podavani navrhu jakymkoli clenem na upravy stanov. Navrhy by se mely posilat pisemne libovolnemu clenovi Rady. Pote zasednout a navrhy bud zapracovat do stanov nebo zduvodnit proc ne.

* Dat na web seznam aktivnich clenu nelze, neexistuje klic jak by se meli urcit.
-> reseni: Rada by mela vyhlasit ca 1 mesic na podavani navrhu jak urcit kdo je aktivni clen. Pote by mela zasednout a neskoncit zasedani dokud nebude dosazeno kompromisu (doporucuju neznalym nastudovat jak probiha volba papeze v Sixtinske kapli... je to poucne).

* Kdyz se v klubu nic nedeje, neni proc zasedat a co zverejnit.
-> reseni: zverejnovat aspon kvartalne seznam aktivit, ktere byly rade cleny klubu nahlaseny, ze a kdy se udaly, s reporty atd... pokud ovsam bude nekdo kdo je napise. Rada neni pisarka a nema povinnost informovat cleny o tom co sama nevi. Takze: kdyz se udela con, napiste o tom zpravu a poslete Rade. Kdyz se prelozi za ctvrt roku x sesitku, napiste o tom zpravu Rade. Kdyz se udela sraz, napiste o tom Rade, prilozte par fotek, popr. zpracujte redaktorsky clanek pro web a urgujte vytvoreni prislusne sekce u webmastera. Proste: kdyz neco delate informujte Radu a Rada o tom vsechny budete informovat.

* ohledne vyroku mistopredsedy nemam co dodat, nejsem si vedom co presne rekl, kdy a proc.
-> reseni: vyjadreni doda sam mistopredseda.

* pridat do stanov odvolani
-> reseni: super napad, jeste bymel navrhovatel definovat co jsou povinnosti clena Rady (pokud to neni ve stanovach jasne receno), aby nedoslo k naslednym neshodam. Take by bylo dobre navrhnout mechanizmus odvolani (kdo a kolika hlasy). Teprve nasledne by bylo lze uvazovat o zapracovani tohoto bodu do stanov. Nech si to navrhovatel promysli a sepise to na majl nektereho clena Rady, ktery to pak s ostatnimi cleny Rady probere spolu s ostatnimi navrhy (viz. vyse)

* imlicitne urcit kdo jak a kdy muze navrhovat
-> oooo tak s tim jen souhlasim, sam urcite pres svatky ve svych navrzich uprav stanov tohle neopomenu. Jen doufam, ze nebudu jediny kdo sve navrhy nabidne. Zato "bohuzel" nepochybuju, ze kritiku jakychkoli navrhu bude x, kde x je pocet tech kteri zadne navrhy neposlali.

* davat necenzurovany log z VH
-> v tom nevidim jiny nez technicky problem, i kdyz nevidim moc smysl, nebot co nechci aby bylo videt na zapise VH resim na IRC private kanalu, ze ano... ale budiz, nemam nic proti. Atlan tusim logy delava, bude to tedy jen otazky vytvoreni oddeleni v clenske sekci webu a nahrani prislusneho souboru.

* navod na IRC
-> tohle jsem komentoval vyse. Jestli se v celem klubu nenajde nikdo kdo to je schopen sepsat a poslat webmasterovi treba ve wordu, pak... ehmm, o cem ze je podle vas Rada? To maji jako byt otroci zbytku pasivnich clenu klubu brecicich nad ztracenymi skeny? Svihnete sebou a sepiste to nekdo. Poslete to mi a i kdyz nejsem clen Rady zaridim, aby to na webu do tydne viselo, i kdybych mel webmasterovi stat za zady dokud to neudela.

* udelat posilani novinek, pripadne RSS
-> hahaha tohle me pobavilo. OK, cekam zaplavu ochotnych programatoru PHP (aspon 2), kteri se mi zacnou hlasit do majlu, ze by to byli ochotni pro nas web pomoci spolupracovat a naprogramovat. Dale prosim alespon prihlasky alespon 2 "zpravodaju", kteri budou ochotni novinky aspon obcasne psat. Az budu mit aspon 2+2, pak se zacnu osobne a s potesenim nad aktivitou nasich clenu zabyvat tim jak k realizaci dospet dohodou s webmasterem (ktery je co ja vim pretizeny pracovne i osobne, a na programovani RSS nejspise nema ani pomysleni). A to rikam jako radovy clen klubu, ktery k tomu nema "zadne oficialni pravomoce" krome vlastni ochoty venovat klubu svuj volny cas.

* o vnitrnich smernicich klubu jako radovy clen klubu nevim nic
-> jsou-li potreba, rad bych se neco o tom dozvedel, nejlepe kdyby se mi ozvali navrhovatele techto smernic, popr. nejaky clen Rady. Rad bych se dovedel vic o tom proc jsou treba smernice, kdyz nemame ani Stanovy???
Uživatelský avatar
iren-ka
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 549
Registrován: 3. duben 2004, 11:58:17
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Berlin,Zatec
Kontaktovat uživatele:

Svolavam mimoradnou schuzi rady v co nejkratsim moznem terminu.
Znovu se prehodnoti pravoplatnost schuze VH a tim i vysledky voleb.
Uživatelský avatar
alaska
Nositel masky
Nositel masky
Příspěvky: 1071
Registrován: 30. březen 2004, 18:13:31
Oblíbená postava: Alaska Saedelaere
Oblíbená loď: SOL
Členství v klubu: Yes
Bydliště: u Gošunského jezera - Terrania (Říčany)
Kontaktovat uživatele:

mimoradne konani rady, ve stredu 20.12.06 od 20h na kanale #rada-rhodan, bude neverejna, dostavi se pouze clenove rady
ceski
Major
Major
Příspěvky: 297
Registrován: 18. květen 2007, 16:21:35
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

no toto-...neveřejné jednání...uffff
Uživatelský avatar
rsc
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 80
Registrován: 28. červen 2004, 11:05:38
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Exapolis
Kontaktovat uživatele:

Arweth:
stanovy byly schváleny na valné hromadě před rokem, takže existují, jen nikde není zveřejněna jejich konečná verze. Nyní by asi měla proběhnout jakási \"novelizace\"
----------------------------------------
tím * udelat posilani novinek, pripadne RSS jsem myslel ty novinky, které jsou na stránkách pod menu (což by ohledně programování znamenalo asi to, že by se to kromě přidání do databáze rovnou odeslalo i mailem, případně by se vygeneroval nový RSS soubor), což mi zase tak složité nepřijde. Kdyby to Iren-ka dodatečně nedala i sem do diskuse, tak o valné hromadě ani nevím (a spousta dalších zřejmě také ne), protože mi diskuse chodí mailem a nemám tak důvod chodit na tyto stránky příliš často. I z tohoto důvodu mi ono vyhláčení termínu valné hromady minimálně 7 dní předem připadá vcelku důležité
----------------------------------------
navodu jak se dostat na IRC - vím že je na forum.rhodan.cz, ale nikde jsem na toto fórum nenašel odkaz
----------------------------------------
* Dat na web seznam aktivnich clenu nelze, neexistuje klic jak by se meli urcit.
-> reseni: Rada by mela vyhlasit ca 1 mesic na podavani navrhu jak urcit kdo je aktivni clen. Pote by mela zasednout a neskoncit zasedani dokud nebude dosazeno kompromisu (doporucuju neznalym nastudovat jak probiha volba papeze v Sixtinske kapli... je to poucne).
--
Dnes bylo na IRC řečeno, že seznam aktivních členů existuje, takže jeho zveřejnění by problém být neměl. Kdo je aktivní člen je navíc definováno ve stanovách, jen by to možná chtělo trochu rozepsat ono \"2. aktivně se podílí na práci v klubu\"
Uživatelský avatar
crugeo
Praporčík
Praporčík
Příspěvky: 102
Registrován: 9. květen 2007, 18:27:55
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terra
Kontaktovat uživatele:

Návod na IRC zde:
--odkaz vymazan--
Hasan (neregistrovaný)

Dvě věci.Docela mi vadí dělení členů na aktivnější a ty ostatní.Vím,že se to nyní těm tzv. aktivnějším nebude líbit že napadám jejich vyjímečnost a nadřazenost,ale takové kastování se mi prostě nelíbí.Druhá věc je zmínka o neveřejném zasedání.Co to je za tajnosti,že nemohou vyjít na veřejnost?Že by se vracely doby temna?
Uživatelský avatar
rsc
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 80
Registrován: 28. červen 2004, 11:05:38
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Exapolis
Kontaktovat uživatele:

Hasan: být aktivnějšíl členem může být úplně kdokoliv (stačí se občas přihlásit na tyhle stránky), ale vlastně to nic neznamená (tedy ano - to, že se tu po registraci čas od času přihlásíš).
Na druhou stranu aktivní členové (kdo je aktivní člen je velmi obecně určeno schválenými stanovami klubu) nějaké výhody asi mají...
A tyhle dva termíny si asi plete spousta lidí :)
Uživatelský avatar
alaska
Nositel masky
Nositel masky
Příspěvky: 1071
Registrován: 30. březen 2004, 18:13:31
Oblíbená postava: Alaska Saedelaere
Oblíbená loď: SOL
Členství v klubu: Yes
Bydliště: u Gošunského jezera - Terrania (Říčany)
Kontaktovat uživatele:

Hasan: ne, neboj se, nevraci se zadne doby temna, jen je nutno probrat nekolik dulezitych veci, a o vysledku budete informovani
ceski
Major
Major
Příspěvky: 297
Registrován: 18. květen 2007, 16:21:35
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

uááááá.......čas temných rytířů nadešel.......:D
Uživatelský avatar
kulda
Desátník
Desátník
Příspěvky: 49
Registrován: 11. březen 2006, 20:52:57
Kontaktovat uživatele:

hi ceski :)
West
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 185
Registrován: 2. květen 2007, 1:56:51
Členství v klubu: Yes

Temných rytířů se nebojím!Bojím se jenom Chucka Norise)))Jinak se tu hádáme jako báby na trhu přičemž by jsme se měli dát dohromady a táhnout za jeden provaz! Arwethe hlásím jako zpravodaj do budoucna na rss!Jinak přeju všem klidné Vánoční svátky,bohatou nadílku a šťastný nový rok 2007!
Uživatelský avatar
Lonaj
Seržant
Seržant
Příspěvky: 84
Registrován: 20. duben 2005, 21:56:19
Členství v klubu: No
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Souhlasím s Westem :-) to tahání za provaz a příjemný svátky :-) ) Na VH jsem nebylo bo jsem byla v práci, přečetla jsem si ale log :-)
Se schůzí 14.01.2007 souhlasím :-) a jestli se tam bude volit nová rada tak nominace by mohli dávat i členové takhle přes diskuzní forum ne? ať každej napíše max 7 lidí, který by tam chtěl vidět a nejvíckrát napsaní by měli být nominováni a znich na VH voleno 5 osob do rady. Každej nemá možnost se na určený den dostat na IRC a alespoň takhle se může účastnit.
A pokud se jedná o neveřejný jednání, mě to nevadí, po přečtení logu docela chápu, že když se tam sejde víc lidí a každej tam napíše pár řádků tak by rada mohla trvat do nekonečna. To taky bejvá důvod proč se nakonec nic nevyřeší....po třech hodinách většina lidí odpadne :-) Byla bych pro to aby VH měly stanovenej časovej limit :-) )
A dělení na aktivní a členy ostatní mi taky nevadí - vždyť stát se aktivním není zas tak náročný :-)
Zamčeno