Třetí moc /PR 1-49/

Obecně o Perry Rhodanovi
Návštěvník

Jaký máte názor na 1. cyklus PR?
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1108
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

Podle me je Treti moc nejlepsi cyklus.... a vzdycky bude, vyrovna se ji jedine Thoregon. Je to proste klasika nad vsechny. Hodne lidi ma nazor, ze je to hodne primitivni, zastaraly, nuda (to je jako s puvodnim Star Trekem, a ten teda nemam rada. Ale knizka je jina, u ni jde o predstavivost a ja si ty vynalezy z 60. let, o kterych se v PR pise takhle primitivne nepresdtavuju).
Návštěvník

Každý seriál musí nejak začínať a Tretia moc je fakt dobrým začiatkom tak obsiahleho diela akým PR určite je . Vyskytujú sa tam síce určité nazrovnalosti a pár detailov si odporuje diel od dielu ale aj tak to stojí za to. Práve som sa vrhol na druhý cyklus a mus´m povedať ATLAN rulez.
mirai_trunks
Praporčík
Praporčík
Příspěvky: 96
Registrován: 2. duben 2004, 11:45:05
Členství v klubu: No
Bydliště: Terra, 7 years in future

Každý seriál musí nejak zaèína a Tretia moc je fakt dobrým zaèiatkom tak obsiahleho diela akým PR urèite je . Vyskytujú sa tam síce urèité nazrovnalosti a pár detailov si odporuje diel od dielu ale aj tak to stojí za to. Práve som sa vrhol na druhý cyklus a mus´m poveda ATLAN rulez.
a taky login rulez... :wink:
Time is nothing...
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1108
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

No me je to jasny, ty jsi jak Atlan (bracha), ten taky bude navzdycky tvrdit, ze Atlan a Arkon je nejlepsi.... :)
No a ty nesrovnalosti, ty budou vzdy a vsude, zvlast v serialu, ktery pise takove mnozstvi autoru....
mirai_trunks
Praporčík
Praporčík
Příspěvky: 96
Registrován: 2. duben 2004, 11:45:05
Členství v klubu: No
Bydliště: Terra, 7 years in future

A niesú najlepší? Ty ako Arkonidanka by si mala ma podobný názor...
Time is nothing...
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1108
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

To mas pravdu, jako Arkonidanka bych mela mit, ale jako Thora urcite ne.... mozna, ze na to nahlizim trosicku zaujate, prave kvuli Thore a ta si to v Treti moci uzila nejvic.... a Atlan a Arkon je pro me trosicku bolestive tema, at uz jde o Thorinu smrt, nebo o Thomase Cardifa....
A proto teda ani jako Arkonidanka nepovazuji cyklus Atlan a Arkon za lepsi, nez Treti moc....
Uživatelský avatar
iren-ka
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 549
Registrován: 3. duben 2004, 11:58:17
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Berlin,Zatec
Kontaktovat uživatele:

No asi malo kdo vi, ze Perry Rhodan byl napsan jako 49dilnej serial...ale protoze si ho lidi bedem tak kratky doby oblibili...rozhodli se autori napsat nejprve jen dalsich 50 dilu, ale pro velkou oblibenost pokracovali...a to az do dnes
Mondra
nalim.kerut
Kadet
Kadet
Příspěvky: 6
Registrován: 8. září 2004, 11:00:36

Není se co divit. Vždyť Perry Rhodan má všechno co má správná sci-fi mít.
Uživatelský avatar
alaska
Nositel masky
Nositel masky
Příspěvky: 1071
Registrován: 30. březen 2004, 18:13:31
Oblíbená postava: Alaska Saedelaere
Oblíbená loď: SOL
Členství v klubu: Yes
Bydliště: u Gošunského jezera - Terrania (Říčany)
Kontaktovat uživatele:

aaa, konecne nekdo kdo veri v pr....
Nesmrtelný k nesmrtelným, ostatní k nim...
---------------------
nalim.kerut
Kadet
Kadet
Příspěvky: 6
Registrován: 8. září 2004, 11:00:36

A to jsem PR kdysi odlozil jako serial, ktery za nic nestoji. Ale to jsem tenkrat zacal cist od prostredka a nevedel jsem o co jde.
Uživatelský avatar
alaska
Nositel masky
Nositel masky
Příspěvky: 1071
Registrován: 30. březen 2004, 18:13:31
Oblíbená postava: Alaska Saedelaere
Oblíbená loď: SOL
Členství v klubu: Yes
Bydliště: u Gošunského jezera - Terrania (Říčany)
Kontaktovat uživatele:

ja jsem zacal cist PR od THOREGONU, presneji od dilu (tusim ze 1900) pod nazvem THOREGON, na obalce je baolin-nda a jejich bublina a horici barak jednoho veletechnika...precetl jsem ten dil, pak dalsi a dasli, bo me zajimalo, jak to pokracuje a protoze chybely informace, co se delo pred tim, tak jsem zacal cist PR od zacatku....no a ted ho mam precteny (vse co doma mam) asi 4x...

B) PERRY RHODAN RULEZZZZZZZ B)
Nesmrtelný k nesmrtelným, ostatní k nim...
---------------------
Jason Irmitrij
Kadet
Kadet
Příspěvky: 2
Registrován: 13. únor 2008, 11:00:09

No, já ho začal číst od dílu 19 (Nesmrtelný) a myslím, že to byl nejlepší začátek - pěkně mně to navnadilo... a od té doby ho kupuji dodnes, byť s menšími či většími přestávkami (finance :? ). Pak jsem se zpětně dostal na stáncích k několika starším dílům a nedávno (cca 3 týdny zpátky) jsem objevil jednoho Rhodanistu blízko mého bydliště, takže ho pomalu cyklickým způsobem "obírám" (dočasně :lol: - pak zas poctivě vracím) o starší díly... - už jsem takhle prosvištěl alespoň 12-14 dílů (nevím přesně, protože se pořád vracím ke svým vlastním koupeným).

Jinak vás všechny zdravím. Jak jste si určitě všimli 8) , jsem tu nový, takže se asi ještě budu chvilku "rozhlížet", než se do vás pustím... :lol:
Databázi Multiverza už znám delší dobu (mám ji prosvištěnou odshora až dolů, i když bych si netroufal čestně tvrdit, že ji opravdu důkladně znám) a mám ji jako jednu ze 3 záložek domovských stránek (škoda, že jsem po přechodu na nový počítač ztratil veškeré záložky - tam na tom starém byla 2. hned po Seznamu...).

Uff, tak jsem se trošku rozepsal, ale snad to nevadí...
Až se pořádně zorientuji, poznáte, jaký jsem doopravdy psavec (ne nadarmo mám několik vlastních, i když dosud nevydaných, sci-fi a fantasy knih...).
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1108
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

Vitej u nas!
Jsme radi, ze se objevil nekdo dalsi, kdo se chces tady trosku aktivneji zapojit ;)
Pokud budes mit nejake problemy s orientaci, tak se klidne ozvi!
A jeste jedna vec, urcite jsme zvedavi i na tvoje dila, tak pokud bys byl ochoten ukazat nam nejakou vlastni povidku, nebo dokonce celou knihu, existuje zde sekce Klubova tvorba, kde muzes neco publikovat (a nebo se pripojit) ;)

Btw. ted jsem nejakou nahodou vyhrabala prvni dil a reknu vam, ze to je proste klasika nad vsechny a nic ji neprekona!
Uživatelský avatar
RastiQ
Praporčík
Praporčík
Příspěvky: 90
Registrován: 2. únor 2008, 14:11:32
Členství v klubu: Yes
Bydliště: STOKA
Kontaktovat uživatele:

Mno... ak moze vyjadrit svoj nazor aj uplny amater tak mne sa diely 1-49 pacia strasne. ja som 1. diel precital asi pred 6-7 rokmi (50-OSAMĚLÝ POUTNÍK, asi 10x :) ). k ostatnym som sa dostal az prednedavnom, a musim priznat ze je to fakt nieco ?:_")(/-.,&*-+... proste super. ja som dost zatazeny na sci-fi takze nejake teketo veldielo ma proste nadchnut muselo.
neviem co napisat tak vas wsetkych pozdravujem :) P.S. : citajte perryho rhodana ;)


!..! NEW :) Metallica !..!
Uživatelský avatar
hauty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1025
Registrován: 31. březen 2004, 20:53:48
Oblíbená postava: Mirona Thetin
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: Cesta do Andromedy
Členství v klubu: Yes
Bydliště: M87

co k tomu dotat PR je proste super celej :)
prvni dily ty nemaj chybu..jsou nadcasovy tak co ma byt kdy vznikly..
muj nejoblibenejsi jsou Mistri ostrovu a Thoregon...kecam..muj nejoblibenejsi je cely PR ;)
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1108
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

hauty píše:co k tomu dotat PR je proste super celej :)
prvni dily ty nemaj chybu..jsou nadcasovy tak co ma byt kdy vznikly..
muj nejoblibenejsi jsou Mistri ostrovu a Thoregon...kecam..muj nejoblibenejsi je cely PR ;)
A ze ja vim, proc zrovna Mistri ostrovu? :)
Ta dotycna na me zrovna moc asi neplati a ja zase musim rict, ze timhle cykle se fakt asi nikdy neprokousu... :roll:
Uživatelský avatar
Nedor
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 176
Registrován: 2. listopad 2007, 10:24:51
Oblíbená postava: Perry Rhodan
Oblíbená loď: Stardust
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Zliv

Souhlasím,že první ciklus je nejlepší,ostatně jako většina prvních dílů z později vydaných,ale Thoregon začal taky výborně,škoda toho násilného konce od iž :cry:
..Nedor..
Uživatelský avatar
hauty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1025
Registrován: 31. březen 2004, 20:53:48
Oblíbená postava: Mirona Thetin
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: Cesta do Andromedy
Členství v klubu: Yes
Bydliště: M87

Thora: to neni pravda..to neni kvuli ni ;) a kdyby ona je jen postava v knizce a ja mam o hooodne moc radsi jednu,ktera je skutecna ;)

mam to rad jako pribeh..takovej zvlastni a chytlavej...a Thoregon me taky moc mrzi..ale snad se jednou doprelozi ;)
dabel
Desátník
Desátník
Příspěvky: 58
Registrován: 13. červenec 2007, 7:40:22

Já jsem začal číst asi od 40-tého dílu, jak jsem zjistil oč se jedná a jakej je to skvělej seriál tak jsem tenkrát sháněl po Praze až na vydavatelství a tam mi odprodali i předešlé díly, od té doby jsem přečetl vše (aspoň doufám) co u nás o Perrym a jeho přátelích vyšlo. K těm prvním dílům jsem se také už i vrátil, díly 1-49 jsou prostě paráda, vedle nich se mi ohromně líbí i cyklus mistři ostrovů. Hodně těžce jsem nesl přerušené vydávání Thoregonu a později i původní linie seriálu. Opravdu s nadšením jsem se vrhnul na kupování Hvězdného oceánu - jen mě mrzí, že vychází jako měsíčník. Ohromně mi chybí díly mezi těmito řadami jež u nás nevyšly - škoda, pochybuji, že by je dodatečně začali vydávat. :(
Odpovědět