Diskuze rok 2005

Archiv diskuze ze starých klubových stránek z let 2002 až 2008
Pravidla fóra
Toto fórum obsahuje nemoderované příspěvky uživatelů ze starých klubových stránek. Administrátoři ani moderátoři nezodpovídají za obsah těchto příspěvků. Příspěvky byly beze změn naimportovány ze staré diskuze, byly jen strojově ostraněny odkazy na všechny stránky.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Atlan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 854
Registrován: 29. březen 2004, 9:39:35
Oblíbená postava: Ronald Tekener
Oblíbená loď: SOL
Oblíbený díl: Moira
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terra, Azory
Kontaktovat uživatele:

happy frelling new year ;)
shotgun
Desátník
Desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 26. leden 2005, 18:28:37
Členství v klubu: No
Bydliště: Prešov

aby som sa pripojil i ja:prajem vsetkym ekonomicky zameranym ludom stastne nove uctovne obdobie ... vela ziskov a velke danove ulavy ...
shotgun
Desátník
Desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 26. leden 2005, 18:28:37
Členství v klubu: No
Bydliště: Prešov

aby som sa pripojil i ja:prajem vsetkym ekonomicky zameranym ludom stastne nove uctovne obdobie ... vela ziskov a velke danove ulavy ...
Hope x (neregistrovaný)

Ahoj lidi je to tu fakt dobrý, jen kdyby můj bratr Danton pořád nevisel na těchdle stránkách a nestahoval furt nějaký díly.
Už totiž chci jít pařit.
Hope x (neregistrovaný)

Čau lidi.
přeju vám hodně nej.. do nového roku, ať vám všechno vychází atd.
Chtěl bych se také zeptat nějakého zkušeného rhodanisty, jaký je rozdíl mezi space jetem a tryskáčem neboli tryskovým letadlem( popisován v PR 336.). Prosím odpovězte!
                                                                R. Danton
Uživatelský avatar
rsc
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 80
Registrován: 28. červen 2004, 11:05:38
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Exapolis
Kontaktovat uživatele:

Také všem přeji vše nejlepší do nového roku
Hlavně jsem se ale přiměl k tomu, abych konečně dodělal překlad 57. dílu Rena Dharka, takže jsem ho před chvílí dal na FTP. Jinak se dá stáhnout i na mých stránkách na --odkaz vymazan--#57
 
Radim (neregistrovaný)

 
Ahoj všem v novém roce,
 
Musím se přiznat, ale série příběhů o Rhodanovi mě velmi uchvátila a to jsem zatím přečetl jen pouhých 120 dílů. Mám otázku co by stálo aby všechny díly co dosud byli napsány vyšli v češtině?
Při čtení tohoto seriálu mě napadla jedna myslím, že zajímavá myšlenka : Bohové jaké známe z našich dějin jsou tzv. všemocní, ale při studii našich celosvětových dějin jsem nenašel kdy byli vymyšleni. Tak mě napadlo, že jsou tu vlastně od počátku lidstva kdy jsme začali inteligentně uvažovat a proto si myslím, že to lidstvo napadlo z jednoho důvodu a to, že se střetli s něčím co si nedokázali vysvětlit, tj. mimozemská inteligence. Vemte si jeden příklad na jedný z milionu slunečních soustav existuje planeta vhodná k vzniku života. Na bilionu existuje život a na bilionmiliontý existuje civilizace která umí cestovat vesmírem. Toto číslo je samozřejmě výsledkem krajní hranice pravděpodobnosti, myslím si, že skutečný číslo bude mnohem nižší a že nás tedy v minulosti někdo navštívil a my jsme si jeho technologii nedokázali rozmně vysvětli a tak vznikli bohové.
Přeji příjemný den
Uživatelský avatar
benet
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 167
Registrován: 30. březen 2004, 7:20:39
Bydliště: Plasy
Kontaktovat uživatele:

Po dlouhych diskuzich na IRC s Atlanem a Codiacem jsme se shodli na tom, ze nemame odsouhlasenyho precedu klubu na cycle 2005 (preceda je volen na 1 _kalendarni_ cycle)... Nebo se svorne pletem?
Uživatelský avatar
benet
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 167
Registrován: 30. březen 2004, 7:20:39
Bydliště: Plasy
Kontaktovat uživatele:

Radim: mno, uz jsme se to pokouseli spocitat, kolik by vysel pouze profesionalni preklad fsech neprelozenych dilu... Tisk techto dilu by pochopitelne vysel vic. A ted se drz: preklad vyjde na castku okolo 10 milionu ... Hezky, co? (preklad 1 normo strany A4 stoji okolo 250,- )

A zajdi nekdy na IRC. Pokecame :)
shotgun
Desátník
Desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 26. leden 2005, 18:28:37
Členství v klubu: No
Bydliště: Prešov

no lidi napadla ma taka haluska ... neskusal niekto spravit hru na motivy peryho ? nieco na sposob tahovej strategie multiuzivatelskej cez web ... vydel som a aj hral som aktyvne pra takych veci abo la to celkom sranda hm ?
.Polinius (neregistrovaný)

Skutečně se se předseda volí na jeden rok tak to je v pravidlech.
 
shotgun
Desátník
Desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 26. leden 2005, 18:28:37
Členství v klubu: No
Bydliště: Prešov

a co na moj predchadzajuci prispevok nikto nezareaguje ? som to myslel vazne ...
Uživatelský avatar
rsc
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 80
Registrován: 28. červen 2004, 11:05:38
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Exapolis
Kontaktovat uživatele:

Shotgun: programoval jsi někdy?
Pawwlik
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 188
Registrován: 26. leden 2005, 11:23:47
Bydliště: MYSOBI KRALOVSTVI U KLADNA
Kontaktovat uživatele:

Benet: V realu by to tolik nebylo. Ten navrh, abychom se slozili jako klub na pravidelne preklady jsem vznasel pred casem ja a byl zamitnut.
Jen pro oziveni pameti jsem se tenkrat spojil s nekterymi profesionalnimi prekladateli, kteri primo Perryho pro IZ delali a vyplynulo z toho, ze pri pravidelnem zajistenem odberu prekladu by se dala usmlouvat cena za jeden dil na zhruba 3 az 4000 Kc, coz vychazi pri 2 dilech mesicne a soucasnem stavu clenske zakladny na asi 8 korun mesicne od kazdeho clena, coz by jiste kazdy z nas rad dal. Bohuzel to narazilo na prekvapive silny odpor a pochybnosti mnoha clenu klubu ohledne autorskych prav a proto jsem pravni stranku uz ani neproveril u profesionalnich pravniku a radeji se na vec vykaslal i kdyz predbezne me bylo sdeleno, ze by to melo byt za splneni urcitych nezbytnych opatreni pravne schudne.
Toto vse uvadim jen pro informaci, v tomto smeru se nic nepodnika a podnikat uz tedy nebude.
skopovy
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 30
Registrován: 26. leden 2005, 14:46:44

Zkusme udelat anketu, kdo by byl ochoten platit a jakou max. mesicni castku. Treba by to cast clenu dala dohromady. Ja jsem ochoten za kazdy dil platit 50,- Kc a rad zaplatim i na rok dopredu. Ti, co by se nepodileli, by meli pristup k prelozenym dilum az po nejake dobe (treba :-)
Waxo
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 22
Registrován: 26. leden 2005, 19:37:20
Členství v klubu: No
Bydliště: Praha

To není spatny napad s tim prispevkem.Aspon bysme My kteri nic nedelaji a jen vyuzivaji mohly trochu prispet do spolecneho guláse.Ja jsem pro.
Stanimir (neregistrovaný)

Plně souhlasím s Waxem alespoň by jsme i my co neumíme překládat mohli trochu pomoci.
shotgun
Desátník
Desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 26. leden 2005, 18:28:37
Členství v klubu: No
Bydliště: Prešov

RE: rsc
pozry si napr. http://--odkaz vymazan-- jedna z mala veci co som robil (robim) ...
Uživatelský avatar
rsc
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 80
Registrován: 28. červen 2004, 11:05:38
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Exapolis
Kontaktovat uživatele:

RE: Shotgun
není mi jasné, jak to souvisí s vytvořením nějaké hry (týkající se Perryho Rhodana)...
Uživatelský avatar
Lonaj
Seržant
Seržant
Příspěvky: 84
Registrován: 20. duben 2005, 21:56:19
Členství v klubu: No
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Já bych taky souhlasila s Waxem a Stanimírem  ( vybíráním příspěvků na překlad ).                Lonaj
Zamčeno