Diskuze rok 2005

Archiv diskuze ze starých klubových stránek z let 2002 až 2008
Pravidla fóra
Toto fórum obsahuje nemoderované příspěvky uživatelů ze starých klubových stránek. Administrátoři ani moderátoři nezodpovídají za obsah těchto příspěvků. Příspěvky byly beze změn naimportovány ze staré diskuze, byly jen strojově ostraněny odkazy na všechny stránky.
Zamčeno
Darkmoor
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 31
Registrován: 26. leden 2005, 19:15:04
Členství v klubu: No
Kontaktovat uživatele:

Myslím, že navrhovaná anketa by byla velice přínosná, aspoň by byl trochu přehled kolik by nás mělo zájem do toho jít a kolik by bylo zhruba k dispozici financí.
Uživatelský avatar
Fido
Poručík
Poručík
Příspěvky: 127
Registrován: 26. leden 2005, 14:18:03
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Ja osobne se taky hlasim k prispivani na preklady. Tezko rict kolik ale nejaka ta stovka mesicne by to byt mohla.
Myslim, ze anketa by mohla ukazat, kolik lidi by melo zajem a podle toho se daji delat aspon predbezne propocty. Osobne si myslim, ze kdyz projevi ochotu se podilet tretina clenu, je to hodne optimisticky odhad. Spis to bude min.
Uživatelský avatar
Fido
Poručík
Poručík
Příspěvky: 127
Registrován: 26. leden 2005, 14:18:03
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Jinak moc casto se sem neprihlasuju protoze vetsinu prispevku si prectu v mailu. Obcas bych i neco odpovedel ale pak si uvedomim, ze tady nejsem na pandore a mailem se odpovidat neda a nez se dostanu k tomu abych se prihlasil tak na to zapomenu.
shotgun
Desátník
Desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 26. leden 2005, 18:28:37
Členství v klubu: No
Bydliště: Prešov

co sa tyka hry:
som vas teraz uplne nepochopil ... vydel niekto zvas webovu hru ? lebo ked ste tam nenasli nic tak to ste mali asi vypnute monitory ked ste sa pozerali alebo co ... asi spravim nejaky demac dek bude cas a potom vam to necham pozriet lebo zme sa ocividne nepochopili ...
shotgun
Desátník
Desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 26. leden 2005, 18:28:37
Členství v klubu: No
Bydliště: Prešov

co sa tyka hry:
som vas teraz uplne nepochopil ... vydel niekto z vas webovu hru ? lebo ked ste tam nenasli nic co sa hier tyka tak to ste mali asi vypnute monitory alebo co ... asi spravim nejaky demac dek bude cas a potom vam to necham pozriet lebo sme sa ocividne nepochopili ...
shotgun
Desátník
Desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 26. leden 2005, 18:28:37
Členství v klubu: No
Bydliště: Prešov

co sa tyka prekladov:
no takze tu anketu by ste si mali spravit ... a co sa tyka prispievania ... no ja zatial neviem lebo som prave docital len 43 diel a kedze chcem precitat vsetky co tu mate tak mam este stale co robit ... stiham max 2 diely denne (aj to nie vzdy) takze este na rok (ked nie dlhsie) mam postarane o zabavu ... ale rozhodne chcem aby toho bolo este viac takze nieco prispiet by som mohol ...
Pokornymyslitel (neregistrovaný)

Kedy bude anketa?
Uživatelský avatar
rsc
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 80
Registrován: 28. červen 2004, 11:05:38
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Exapolis
Kontaktovat uživatele:

re: Shotguntu stránku jsem si prohlédl důkladněji než minule (tamější obsah mě přecijen vůbec neláká), ale stále nenacházím nic, co by vypadalo jako hra. Uznávám, že občas bývám dosti slepý (nosím brýle (i když na dálku, takže když sedím u počítače, tak leží buďto vedle něj na reproduktoru, nebo vedle v pokoji před akvárkem) a monitor občas opravdu vypínám), takže bych chtěl požádat, jestli by jsi nemohl popsat, jak se k té hře (nebo co máš na mysli) dá proklikat, případně jestli by jsi sem nedal přímý odkaz...
k anketě: dát pár stovek měsíčně za dobré čtení mi přijde jako dobrý nápad. Už teď stejně utrácím převážně za knížky :)
skopovy
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 30
Registrován: 26. leden 2005, 14:46:44

Prosim Radu o vyjadreni k ankete. Dekuji
Waxo
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 22
Registrován: 26. leden 2005, 19:37:20
Členství v klubu: No
Bydliště: Praha

Anketa je supr napad,ale jsem trochu skepticky protože se sice vyberou nejaké prostredky pro provoz klubu(coz je dobre)ale necekejme od toho zazraky.Dival jsem se na seznam clenu (doporucuji) a zjistil jsem ze 246clenu klubu se prihlasilo naposledy v roce 2003 a nemnozi o rok drive.S takovou clenskou zakladnou...nevim nevim
Crusher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 211
Registrován: 26. leden 2005, 12:18:14
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

A proto ona avizovana anketa ... Ano ... ziju pratele ... jen mam tolik prace ... ze nevim kam drive skocit ... ale pokusim se onu anketu nejak stvorit :-)C.
Waxo
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 22
Registrován: 26. leden 2005, 19:37:20
Členství v klubu: No
Bydliště: Praha

Ahoj Crushere posilal jsem ti sice mail kam bych mel poslat nejake many,protoze jsem se vy.... na clenske prispevky ale mohlo by se to hodit jinym clenum tak mohl bys/te nekdo dat vedet kam? Dekuji
sab
Desátník
Desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 27. leden 2005, 9:48:20
Členství v klubu: Yes

Zdravím všechny,
 
rád bych zde přednesl několik úvah, jako příspěvek do diskuse "překlady":
 
- spousta lidí tady za těch pár let předvedla, že když je člověk pro něco fanda, nekouká na čas ani na peníze a snaží se nějakým způsobem zapojit pro dobro věci. Všichni, kdo překládají, si zaslouží obdiv už jen proto, že si to sami přečtou v originále a de facto to překládají jen pro ostatní.
 
- v dobách největší slávy PR z produkce  nakladatelství IŽ přišlo dvouměsíční počtení cca na 370 Kč. Pravda, měli jsme v ruce vytištěné knížky. Pak už jen ubývalo množství a narůstala cena. Nicméně jsme byli ochotni platit a platili bychom do mrtva dál, kdyby bylo za co.
 
- padlo tu několik úvah co se týče cen překladů. Navzájem se velmi lišily a nevyplynulo z nich, kolik by pravděpodobně stál díl s ohledem na tzv. množstevní slevu, dlouhodobou zakázku a jak se těm všem věcem říká. Pokud by se cena dostala řekněme někam k 5000,- Kč za díl a platících věrných by bylo střízlivým odhadem 150, dostáváme se k částce cca 35 Kč za díl. To je cena na které skončil náš Ivo Ž. Tehdy byla akceptována. Je na úvaze každého z nás, jak moc mu vadí elektronická forma, při níž náklady na tisk musí hradit sám.
 
na závěr:
 
vzhledem k výše uvedenému je jasné že jakoukoli formou podpořím snahy o překlad, protože je to zatím jako celek to nejlepší počtení, nehledě na to, že  bych fakt chtěl vědět jak to nakonec dopadne.
 
Doufám, že jsem nenudil a pevně věřím, že to klapne. Anketa by měla říct víc.
 
Mějte se všichni fajn.
 
ps. pokuste se ignorovat pravopisné chyby, děkuji :-)
Uživatelský avatar
Fido
Poručík
Poručík
Příspěvky: 127
Registrován: 26. leden 2005, 14:18:03
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Co se me tyka, je elektronicka forma naopak vyhodou.
shotgun
Desátník
Desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 26. leden 2005, 18:28:37
Členství v klubu: No
Bydliště: Prešov

no podla mna elektronicka forma nieje zase az tak strasna osobne mam elektronicke formi radsej ako printove media ... iked i papier ma vyhodu :)) podla mojho odhadu sa jeden diel da vytlacit za 35 sk ... takze ten kto si ho tlacit bude sa moc nepreplati ...
mam otazku:aky teztovy editor pouzit aby som si diel v klude precital ? wo worde je dost rozhadzany pouzivam (97) ... dikes
Ander (neregistrovaný)

ak si chcete pohodlne elektronickú knihu prečítať, používajte na to napríklad Palma. Ja som si ho kôli Perrymu v i-aukcii kúpil za 1500.- Sk, jedná sa o PalmVx, knihy formátu doc prevádzam pomocou DocReaderu do formátu pdb, vždy aspoň 10 dielov naraz, majú asi 600-700 kilov a mám nielen Perryho vždy pri sebe. Doporučujem, je to super a lacnejšie ako ho tlačiť! 
Pawwlik
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 188
Registrován: 26. leden 2005, 11:23:47
Bydliště: MYSOBI KRALOVSTVI U KLADNA
Kontaktovat uživatele:

Zkousel jsem ruzne Palmy a PocketPC, a protoze ctu hodne v noci, hledal jsem nejaky, co dokaze ztlumit displej tak, aby v uplne tme nebolely oci. To umi maloktery barevny. Treba s Palm Tungstenem T3 jsem myslel ze se me uskvari oci uz asi po ctvrt hodine. Nakonec jsem objevil Palm Zire 7.1, ktery spolecne s utilitkou BlOff dokaze tak zatlumit displej, ze cteni v uplne tme je naprosto lahodne :) Navic na HiRes displeji jsou pismenka jak vytistena na laserove tiskarne... To jen jako poznamka pro ty, co maji podobne problemy...
Uživatelský avatar
benet
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 167
Registrován: 30. březen 2004, 7:20:39
Bydliště: Plasy
Kontaktovat uživatele:

pochybuju, ze by o tom nekdo na tomto foru nevedel... ale ...
Huygens - přistání online
online vysilani z NASA pres internet
Tak co, myslite, ze tam najdou Thoru s Crestem? (kdyz na nasem mesici se to nepovedlo...)

A vite o tom, ze jeden ze Saturnovych mesicu se jmenuje Thetis?
Uživatelský avatar
Fido
Poručík
Poručík
Příspěvky: 127
Registrován: 26. leden 2005, 14:18:03
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Ja to ctu primo na telefonu. Mam tam hromadu knizek ale PR jsem jeste do pdb neprevadel. Zatim nebyl cas.
shotgun
Desátník
Desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 26. leden 2005, 18:28:37
Členství v klubu: No
Bydliště: Prešov

no vydite toto je diskuzia co ma chytila za srdce ...
takze ako stymi telefonami co kde kolko za kolko komu atd. :)
prosim poucte nas nezmalych ... oki ?
Zamčeno