Diskuze rok 2003

Archiv diskuze ze starých klubových stránek z let 2002 až 2008
Pravidla fóra
Toto fórum obsahuje nemoderované příspěvky uživatelů ze starých klubových stránek. Administrátoři ani moderátoři nezodpovídají za obsah těchto příspěvků. Příspěvky byly beze změn naimportovány ze staré diskuze, byly jen strojově ostraněny odkazy na všechny stránky.
Zamčeno
Uživatelský avatar
hauty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1025
Registrován: 31. březen 2004, 20:53:48
Oblíbená postava: Mirona Thetin
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: Cesta do Andromedy
Členství v klubu: Yes
Bydliště: M87

Naprosto souhlasím,s tím co bylo napsáno.Sám jsem se koukal a ceny souhlasí.Ale co se týče normostran,tak opravdu nevím kolik jich PR měl,ale myslete nato,že momentálně máme v němčině pouze řadu SILBERBAND(Stříbrný pás) což je cca. 10 PR dané do jedné knihy v osekané verzi.Ta poslední co jsem čet teda díly 389-399 Alarm pro Mléčnou dráhu má ve wordu cca.722 900 znaků,což je docela hodně.Nevím kolik je to normostran,ale asi hodně.Úplně nejlepší by bylo kontaktovat nějak překladatele co PR překládali.Znají děj,technické termíny atd.,ale jak je kontaktovat,že jo????Toje otázka.
A co se týče autorských práv,no to je opravdu zajímaví problém,ale neporušujem je už tím skenováním.A pochybuju,že ten kdo naskenoval ty Silberbandy k tomu měl nějaké povolení.A to,že si to necháme přeložit,myslím,že to ty lidi zajímat nebude,hlavně,že budou mít kšeft.
No je to pouze můj osobní názor a samozřejmě se podřídím názoru dalším členům "zakladatelům" klubu,myslím tím Crushera a Irenu.
 
Uživatelský avatar
hauty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1025
Registrován: 31. březen 2004, 20:53:48
Oblíbená postava: Mirona Thetin
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: Cesta do Andromedy
Členství v klubu: Yes
Bydliště: M87

Nimma:ano rozumíš tomu správně. Thoregon tvoří 6 národů,kde ke každému náleží jedna superinteligence,teda 6 SI.
Národ            Galaxie                Superinteligence
Tvůrci             Kharaum             Zero(Nula)
Galorňané       Plantagoo           Wechselbal(Podvržené dítě???) 
Baolin-Nda    Šaogenská říše nebes    Zweigkanal der Äole(???)
Nonggové      Gorhoon          Stern von Baikolt(Baikoltská hvězda ??)
Gharrer          Chearth           Nisaaru
Pozemšťané    Mléčná dráha    ID
Tyto superinteligence se usadili na jednom místě  mezi galaxiemi DaGlaush a tý druhý na jméno si nevzpomenu,ale jsou sousedi a tvoří dvojgalaxii.Dojde tam ke kotlotřesení,které usměrní virtuální lod při tzv PULSU.V hyperprostoru pak vznikne místo,kde se SI usadí. 
Uživatelský avatar
iren-ka
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 549
Registrován: 3. duben 2004, 11:58:17
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Berlin,Zatec
Kontaktovat uživatele:

cau lidi. Digitalisovana podoba vetsiny nem. dilu,(vetsinou "Silber Band") je u me k disposici. Ale, jak rekl crusher, problem je s licenci, tu vlastni jen IZ a o dalsi vydani licence pro CR nemecka strana nema zajem. Proto nemuzeme uverejnovat cerne preklady na strankach, jen obsahy.
Muzeme to ale rozesilat napr.mailama clenum klubu. Jde jen o to, kdo to prelozi, nase amaterske oreklady asi neobstoji a na prekladatele nemame penize
Jirka (neregistrovaný)

zdravím všechny příznivce PR. Jsem velice rád, že někdo jako vy vůbec existuje. Iž mě taky pěkně nas...! Pokračování Thoregonu je super už jsem ani nedoufal že se dovím jak pokračuje. Právě jsem dočetl  diskusi a se členským poplatkem souhlasím - Perryho čtu od začátku a rád bych v tom pokračoval. 
Uživatelský avatar
Toxy
Poručík
Poručík
Příspěvky: 131
Registrován: 15. květen 2004, 15:17:25
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

No, s amatérkými překlady by to zas tak zlé být nemuselo, kvalita se zlepší tréningem :-)) Horší to bude s časovou náročností....
Uživatelský avatar
hauty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1025
Registrován: 31. březen 2004, 20:53:48
Oblíbená postava: Mirona Thetin
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: Cesta do Andromedy
Členství v klubu: Yes
Bydliště: M87

Tak jsem přidal nástin toho,nejdůležitějšího co se stalo v posledních 5 dílech.Snad se nám to podaří i přeložit celé tak držte palce.Můžu,ale říct že němčina je divnej jazyk a ke všemu překládat ješě sci.fi plné různých neexistujících názvů.Např. můj předchozí příspěvek kde jsou superinteligence,ani nevím jak je pojmenovat,tak kdyby jste měl někdo lepší nápad na překlad jejich ¨jmen tak se nestydte a řekněteho.
ojen100
Vojín
Vojín
Příspěvky: 17
Registrován: 7. únor 2005, 17:01:41
Členství v klubu: No
Bydliště: Svetlá 28

Mám všechny díly Perryho, které dosud!! u nás vyšly, všechny díly Thoregonu a rovněž komplet RenDharka. Myslím, že členský poplatek by mnohé vyřešil, mohly by se "amaterské překlady" nechat nějakým nadšencem PR učesat i za nižší částku než 100Kč za normostranu. Otázka je s licencí. Před časem jsem měl kontakt na IŽ, když tady byl Robert Feldhoff a vyšlo mně v PR i par fotek. Snad někde ta jména a telefony najdu. A vůbec - už se uvažovalo o výši poplatku? Nevím kdo by dal kolik ale 100Kč týdně by se snad sneslo??? Pak by šlo (snad při 200 zájemcích) i zrychlit tempo!!
Uživatelský avatar
hauty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1025
Registrován: 31. březen 2004, 20:53:48
Oblíbená postava: Mirona Thetin
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: Cesta do Andromedy
Členství v klubu: Yes
Bydliště: M87

no zatím je přihlášeno asi 100 lidí,ale plno jich budou studenti bez příjmu a pro ně to může být hodně peněz.Já jako pracující bych do toho šel,ale mnoho nás asi nebude.Záleží na tom jak kdo PR žere.Já mám samozřejmě taky úplně všechno co vyšlo,takže ho asi žeru hodně:-))
Crusher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 211
Registrován: 26. leden 2005, 12:18:14
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Mám sice pár mezer, způsobených studentským obdobím, ale mám sbírku až na pár dílů kompletní. A dalo by se říct, že jsem také žroutem PR. A v současné době je pro mne 100 odpovídající ohodnocení PR.
Uživatelský avatar
Polinius
Major
Major
Příspěvky: 284
Registrován: 6. červen 2004, 16:31:12
Oblíbená postava: Regent
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Já jsem všechny PR klasik i Thoregony nakupoval po 5 Kč od člověká kterej je kupoval od IZ jako starej papír :-)
A já si myslím že kdýž IŽ jích 4000 vytiskla a 2000 prodala tak se jich musí někde 2000 válet ?
Já si myslím že pokud si to přeložíme MY tak nejenom ušetříme ale vyhnem se i problémům s licencí .
 
Uživatelský avatar
Polinius
Major
Major
Příspěvky: 284
Registrován: 6. červen 2004, 16:31:12
Oblíbená postava: Regent
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Angličtina pokud v USA vychazel Perry déle něž u nás tak by tam někde měl být. (ale problém bude v tom že oni chtěj kolikrát USD)
Uživatelský avatar
Polinius
Major
Major
Příspěvky: 284
Registrován: 6. červen 2004, 16:31:12
Oblíbená postava: Regent
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

A problém sehnat ty díly Pr co nemáme nebude snad problem (bude)
na kazaa jsem jich zatim našel 100 . ale vubec se nechtěj stahovat :-(
mám zatím jeden
Uživatelský avatar
Polinius
Major
Major
Příspěvky: 284
Registrován: 6. červen 2004, 16:31:12
Oblíbená postava: Regent
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

To508 a další člověk s Kolína jako já nebo Miles Kantor to si mužem udělat přímo v Kolíně pobočku našeho klubu :-)
Uživatelský avatar
Polinius
Major
Major
Příspěvky: 284
Registrován: 6. červen 2004, 16:31:12
Oblíbená postava: Regent
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

problem není v mém přípojení ale v jejich připojení :-(
Kazaa
arel (neregistrovaný)

?
Knihomol (neregistrovaný)

Už jsem to psal na Okounu, ale pro jistotu to dávam i sem.
Mrkněte na tyto stánky  německy neumím ale vypadá to že je tu téměř vše co se týká fenoménu PR. Ke stažení se zdá že jsou tu pro členy (pokud to správně chápu) například sešity až po č. 2 158, romány, knihy, řada Atlan, mp3, komixy a spousta dalšího - něco dokonce i v angličtině. Bohužel může neregistrovaný návštěvník bez přihlášení, jen nahlédnout na seznamy co je ke stažení.
Navosever (neregistrovaný)

Byl jsem se podívat na tu stránku a se svou malou znalostí němčiny jsem z toho pochopil,že k registraci je třeba naskenovat něco od Perryho Rhodana a poslat to na nějakou adresu.... Takže to asi nebude nic jednoduchého,hmm-m-a?...
Navosever (neregistrovaný)

Mohl bych se pokusit naskenovat díly 75-93,jestli bych vám tím pomohl..?..
Uživatelský avatar
iren-ka
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 549
Registrován: 3. duben 2004, 11:58:17
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Berlin,Zatec
Kontaktovat uživatele:

Navosever, jo muzes skenova tyhle dily,moc by si nam pomohl a posilej je na adr naseho klubu, nekdo se jich uz ujme, bud ja nebo hauty, diky
Uživatelský avatar
iren-ka
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 549
Registrován: 3. duben 2004, 11:58:17
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Berlin,Zatec
Kontaktovat uživatele:

Navosever, dily 70,75,79 a 86 uz mame
Zamčeno