Komunikace s Mobou (bez XO)

Zde pokládejte své otázky XO a RK
Arweth
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 184
Registrován: 19. červenec 2007, 9:14:03
Členství v klubu: No
Kontaktovat uživatele:

Sokar píše: I přesto si myslím, že není správné na základě jednoho vyjádření (byť od momentálně jediného vydavatele PR u nás) měnit zásadním způsobem (překlady jsou celkem důležitá část) politiku klubu.
A že se to děje právě z toho důvodu dokládají veškeré příspěvky s obsahem typu "ano, věděli jsme to i dřív, vadilo nám to celou dobu, ale až ted se s tím musí něco děat, protože se to MOBĚ nelíbí".
No tady je rozdil, ja si myslim, ze cas na zasadni zmenu byl uz kdyz zacal vychazet Hvezdny ocean. A uz tehdy jsem ji prosazoval. Byl jsem vsak presvedcen, ze to neni v zajmu klubu. Presvedcen ve vzajemnych, kultivovanych diskuzich s ostatnimi radnimi a dalsimi cleny, kteri meli zajem o tom mluvit. Uz tehdy (a asi i drive) jsme meli tu nezadouci nalepku u nemeckeho vydavatele. Dovolim si opravit tvuj dojem, ze az ted se s tim musi neco delat. Dela se s tim neco minimalne od doby co zacal u nas Hvezdny ocean. Kompromisem tehdy bylo stazeni skenu, spokojil jsem se s castecnym uspechem a ustoupil jsem v prekladech. Bohuzel situace se nijak nezmenila a stale mame nalepku jakou mame a znovu jsme narazili, tentokrat u MOBY s inzeratkem. To je pro me novym impulzem, nikoli prvnim, opet tuto problematiku otevrit. Diky tomu, ze tentokrat zde ale kultivovana diskuze temer neexistuje (a bohuzel je to diky novym clenum Rady) tak jsem proste spojil svou dalsi existenci v klubu s tim, ze se tohle bude ted resit. Opravdu Vas nehodlam presvedcovat, ze musite delat co chci ja, pokud na VH odhlasujete, ze to nechcete.
Sokar píše: Toto téma se jmenuje komunikace s MOBOU - možná by nebylo špatné ještě trochu té komunikace provést.
Super, jsem pro, vyborny napad. Navrhni (popripade i formuluj) na co se ji mame zeptat. Opet si to muzeme na VH odhlasovat.
Sokar píše:Třeba to nejde, ale jak shrnuji celou dobu - z mého pohledu nevidím spojitost překladů jak je děláme my s poškozováním ani jména klubu, ani zisku MOBY, ani s ničím dalším. Naopak, vzhledem k absenci jakéhokoliv jiného (třeba multimediálního) materiálu s tematikou PR, vidím konec přkladů jako zásadní utlumení aktivit klubu, které bez logického zdvodnění nevidím jako žádoucí.
Opet odkazuji na to, ze MOBA byla upozornena vydavatelem licence na nase nezadouci aktivity. Tohle ti jako poskozeni jmena klubu nestaci? Vydavatel dila, kteremu tady snad stale vsichni fandime, si o nas mysli, ze provozujeme nezadouci aktivity? Mi to teda jako dukaz poskozeni jmena klubu staci. Neresim kdo za to muze a nehledam obeti ani viniky. Resim jak situaci napravit a toto reseni jsem tady predlozil Rade, ktera v jeho intencich zatim postupuje. A logicke zduvodneni proc? Mi staci uz to poskozene jmeno klubu, ale pridam treba jeste to, ze diky tomu nemuzeme spolupracovat s momentalne nejaktivnejsim a nejsilnejsim subjektem v oblasti Perryho Rhodana v teto zemi - MOBOU. A spolupraci nemyslim jen inzeratek, rozhodne to neni jedina vec, ktera by se teoreticky dala s MOBOU delat. Ale co by je proboha motivovalo k tomu delat cokoli jineho, kdyz ani inzeratek neotisknou?! Podle me je to proste zasadni problem klubu.
Primárně pravidelně monitoruju tato fóra/vlákna:
Jako Radní: Nařízení a oznámení, Dotazy a připomínky pro Radu
Jako XO přes cony: Cony a festivaly - příprava materiálů klubu, Cony - Arweth
Jako XO pro komunikaci s MOBOU: Komunikace s Mobou - Arweth

Omlouvám se tímto pokud to někomu činí problém. Pokud píšete do jiného fóra/vlákna a očekáváte/chcete přitom mou reakci, dejte mi prosím vědět na můj e-mail o co a kde jde, když dost rychle nezareaguju. Děkuji za pochopení...
Uživatelský avatar
Sokar
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 39
Registrován: 30. říjen 2007, 12:42:15
Členství v klubu: Yes
Bydliště: T´Kahsi
Kontaktovat uživatele:

ad Arweth:
Ohledně načasování sporu o překlady, můj omyl, nevzal jsem v potaz souvislosti a minulost tvého "boje" proti překladům jakožto aktivitě v klubu. Ovšem jak dlouho spor trvá, nebo jak dlouho máme dle tebe špatnou pověst není teď už zas tak podstatné - tedy rozhodně je důležitější o se bude dít dál.
Pokud jde o mojí komunikaci s Mobou, nemám na to pověření (nejsem XO přes toto), kontakty a nevím jestli mám potřebné kvality (určitě by se v klubu našli lépe slovně vybavení členové). Samozřejmě na VH se rád zapojím do vymýšlení návrhů, jak dál postupovat - a pokud se dospěje k tomu, že je mám nakladatelství formulovat, není problém. To jsem myslel tou zmínkou o komunikaci, že by bylo prostě dobré se zkusit domluvit, samozřejmě na základě toho, co rozhodne klub, že má v plánu do budoucna.
K logickému zdůvodnění, jsme opět u jádra, ty jsi uvedl dle tvého náhledu negativa našich překladů. Nebudu opět zmiňovat pozitiva (už bych se po x té opakoval), ale dle mého prostě převažují. Ale o tomhle asi jden druhého prostě nepřesvědčíme :-).

ad Crusher:

Všichni zůčastnění dobře vědí, že jiné fancluby provozují rozšiřování oficiálních materiálů s tématikou svého zájmu, jednotlivé cestičky a příklady nemusím tady dodávat, ale každý ví své. Není to třeba konkrétně v sekci download ale není to ani kdovíjak zašité :-)
Live long and prosper

Sokar
Arweth
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 184
Registrován: 19. červenec 2007, 9:14:03
Členství v klubu: No
Kontaktovat uživatele:

Souhlasim, ze neni priliz podstatne, jak dlouho to trva, mozna jsem to mel proste prejit, promin, proste uz mam i na tak jemne nepravdy zde vypestovanou slusnou alergii. A rozhodne souhlasim, ze podstatne je co se bude dit dal.

Ja jsem tim nemyslel, ze mas ty osobne napsat MOBE. A zformulovat to dokazu i ja, to byla jen vyzva k iniciative, pokud se na to citis, kdyz ne, nic se nedeje. :-) Spise jsme tim myslel, abys nahodil o cem se s ni mame tedy dal bavit (body, konkretnejsi temata), kdyz si myslis, ze se s nama bude MOBA bavit. Zatim jeste aspon do VH jsem tady od odeslani finalniho e-mailu ja. :-D

Dle meho proste neprevazuji, ale nehodlam te lamat. :-) Mnohem vice nez pripadna litost nad tim, ze jsem te nepresvedcil me tesi, ze jsi se mnou o tomto problemu korektne diskutoval jako prvni "z tabora oponentu". :-D

Add to skryte rozsirovani: samozrejme ze to tak je. Ale nikde se zaden klub tim neprsi jako svou aktivitou (dokonce z nejvyznamnejsich). A o to mi jde, o nic jineho. Mu postoj je, ze preklady klidne mohou byt, ale ne jako oficialni aktivita na pude klubu. Paramount, pokud je mi znamo, o zadnem nasem startrekovem klubu nemuze rict, ze zamerne siri (a je to jeho oficialni napln cinnosti) jeho dila. Oproti tomu Pabel-Moewig Verlag KG to rici nejen ze muze, ale primo rika. Je nepodstatne, ze majitel startrekovych prav pravdepodobne ani nema vuli, chut a zajem tohle rikat. Podstatne pro Perryho klub je, ze Perryho majitel prav tohle rika.
Primárně pravidelně monitoruju tato fóra/vlákna:
Jako Radní: Nařízení a oznámení, Dotazy a připomínky pro Radu
Jako XO přes cony: Cony a festivaly - příprava materiálů klubu, Cony - Arweth
Jako XO pro komunikaci s MOBOU: Komunikace s Mobou - Arweth

Omlouvám se tímto pokud to někomu činí problém. Pokud píšete do jiného fóra/vlákna a očekáváte/chcete přitom mou reakci, dejte mi prosím vědět na můj e-mail o co a kde jde, když dost rychle nezareaguju. Děkuji za pochopení...
Uživatelský avatar
Sanyn
Inkognito
Inkognito
Příspěvky: 99
Registrován: 21. listopad 2007, 21:08:59
Oblíbená postava: Perry Rhodan
Oblíbená loď: Stardust
Oblíbený díl: Operace STARDUST
Členství v klubu: Yes
Bydliště: u Magrátky
Kontaktovat uživatele:

Děkuji Sokarovi, že napsal, co napsal. Přesně vyjádřil můj názor.
My si musíme skutečně co říct co vlastně chceme.
Pokud jsme neoficiální tedy sdružení pár fandů, pak nemáme klub, jen tak nazýváve naší partu (rozdělenou na skupinky - bohužel). Tatoparta si jen tak pro radost překložila a překládá pár dílů (směšných pár dílů v porovnání s celým seriálem)
Pokud někdo, kdo vlastní práva a nevydává staré díly, ale jen nové a přerušení vydávání svádí na překlady dílů 400-500, pak to považuji sice za jeho právo, ale za absolutní demagogii. Skoro mi to připadá, jako bych já řekl, že si nebudu kupovat PR proto, že vychází od 2200 a ne od 2199.
Pokud se staneme oficiálním klubem (a k tomu já chci přispět), pak souhlasím, že by překlady neměly, až do vyřešení, být předmětem činnosti klubu.
Ale pokud nebude vůle druhé strany a debata bude jalová, pak bych přešel do protiútoku. Jak přesně, to bych zatím nechal až k tomu dojde.
Sanyn - Perry Rhodan inkognito
Neříkám tak ani tak, ale na má slova jednou dojde
Obrázek
Arweth
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 184
Registrován: 19. červenec 2007, 9:14:03
Členství v klubu: No
Kontaktovat uživatele:

Sanyn píše:Pokud se staneme oficiálním klubem (a k tomu já chci přispět), pak souhlasím, že by překlady neměly, až do vyřešení, být předmětem činnosti klubu. Ale pokud nebude vůle druhé strany a debata bude jalová, pak bych přešel do protiútoku. Jak přesně, to bych zatím nechal až k tomu dojde.
Na uvod: ja tento klub chci oficialni, povazuji jej za oficialni a od chvile co jsem o tom poprve zaslechl jsem zastaval stanovisko, aby byly radne zaplaceny prispevky do CsF.
Nelze nez souhlasit se zacatkem citace, a zalezelo by na te forme protiutoku, zda bych podporil i tento takze ano, tohle bych resil az jak by jednani dopadlo. Bohuzel ze zapisu Rady celkem jasne plyne, ze oponenti tohoto postupu z rad radnich jej predem zatratili a rozhodli se ze jednani bude neuspesne a pokud vubec maji vuli k tomu vest nejakou komunikaci s PMV tak by to odbyli nejakym formularem pro zajemce o licenci nebo prinejlepsim e-mailem.
Podle me nas klub rozhodne neni typicky zajemce o licenci, spise hledame cestu nekde mezi zajemcem o ni a pokracovanim na vlastni pest bez jejich souhlasu. S tim, ze my jsme udelali vstricny krok a deklarujeme vuli se domluvit.
Ja naopak chci aby klub sestavil oficialni dopis na hlavickovem papire, ktery ma formu a styl a pod kterym bude podepsana reprezentace tohoto klubu (klidne ho necham do nemciny prelozit na vlastni naklady, pokud tady neni schopny a ochotny nemcinar). V tomto dopise abychom vysvetlili co a proc se delo kdysi a co a proc se deje ted, co se zmenilo. A abychom v nem slusne pozadali o sdeleni, zda je nejaka moznost dohody ve smyslu, abychom mohli s nimi (PMV, MOBOU a kymkoli v budoucnu) plne spolupracovat a presto si vydavat tech par kousku prekladu rocne pro cleny klubu. A pokud ano, tak za jakych podminek. A teprve az (a pokud) tohle vse ztroskota, tak tvrdim, ze i tak by mely z oficialni aktivity oficialniho klubu preklady zmizet. Coz nevylucuje, ze neoficialne mimo klub nenaberou druhy dech a nebudou treba i trikrat intenzivnejsi a ze lide na tomto se podilejici nebudou patricne ohodnoceni v klubove hierarchi (oficialne treba za preklady pro dM a/nebo novinky) - jen proste podle meho nazoru ani pak nesmi byt spojovany oficialne s oficialnim klubem.
Primárně pravidelně monitoruju tato fóra/vlákna:
Jako Radní: Nařízení a oznámení, Dotazy a připomínky pro Radu
Jako XO přes cony: Cony a festivaly - příprava materiálů klubu, Cony - Arweth
Jako XO pro komunikaci s MOBOU: Komunikace s Mobou - Arweth

Omlouvám se tímto pokud to někomu činí problém. Pokud píšete do jiného fóra/vlákna a očekáváte/chcete přitom mou reakci, dejte mi prosím vědět na můj e-mail o co a kde jde, když dost rychle nezareaguju. Děkuji za pochopení...
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

Takže jsme se všichni (nebo skoro všichni) shodli, že počkáme do VH a pak se uvidí co dál. Jen doufám, že se nebude hlasovat proti Arwovi (myslím skrytě), ale že se opravdu bude řešit budoucnost klubu.
Bláža
Seržant
Seržant
Příspěvky: 69
Registrován: 6. listopad 2007, 21:05:29
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Tak jsem po dlouhé době opět zde na foru jestli jsem pochopil dobřer , tak se nebude dále překládat.
Takže ten rozdělaný díl co mám si asi dokončím po chvilkách jen pro sebe :?
Stále s hlavou v oblacích
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

Bláža - ale to je omyl. Resp. tenhle názor je nám podsouván. Ale jde jen o to, oddělit překlady od klubu. A vůbec, na VH se rozhodne.
Uživatelský avatar
hauty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1025
Registrován: 31. březen 2004, 20:53:48
Oblíbená postava: Mirona Thetin
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: Cesta do Andromedy
Členství v klubu: Yes
Bydliště: M87

Wodka píše:Takže jsme se všichni (nebo skoro všichni) shodli, že počkáme do VH a pak se uvidí co dál. Jen doufám, že se nebude hlasovat proti Arwovi (myslím skrytě), ale že se opravdu bude řešit budoucnost klubu.
jako do VH se pocka, stim souhlasim a nevidim v tom zadny problem. A to ze by se melo hlasovat proti Arwovi skryte, tomu trochu nerozumim. Myslim, ze neni co skryvat, nase nazory jsou vsem zname. Takze ver , ze se proti Arwovu navrhu bude hlasovat velmi otevrene.
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

Tak ještě jednou - měl jsem na mysli, aby osobní antipatie neovlivňovaly budoucnost klubu. A o tom cos prohlásil, hauty, nepochybuju. A dále, aby všichni měli na mysli, že nejdo o to, co je nám podsouváno, tedy zrušení překladů, ale o oddělení překladů a klubu.
West
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 185
Registrován: 2. květen 2007, 1:56:51
Členství v klubu: Yes

Wodka píše:Tak ještě jednou - měl jsem na mysli, aby osobní antipatie neovlivňovaly budoucnost klubu. A o tom cos prohlásil, hauty, nepochybuju. A dále, aby všichni měli na mysli, že nejdo o to, co je nám podsouváno, tedy zrušení překladů, ale o oddělení překladů a klubu.
Na to myslíš opravdu brzy, Wodko! :D Přečti si co jsi tu napsal, přečti si zápis z poslední rady, a zjištíš, že jste si udělali velikou spoustu "kamarádů", kteří budou už jenom kvůli vaším "příjemným" osobnostem na "vaší" straně! :wink: :lol:
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

West - no já šel jen po těch, co šli po mě nebo po mým známých. A pokud po nich šli hnusně. Pokud někdo píše o boření prstů do stolice na klávesnici... tak je mi šumák, co si myslí. Když je někdo slušný, mluvím s ním slušně. A schválně jsem se kouknul do tohoto vlákna.

Zatímco Arw jen klidně vysvětlil, co se děje a svůj názor + prohlášení o odchodu (viewtopic.php?f=42&t=395&st=0&sk=t&sd=a#p10368). No a do něj se pak impulsivně spontánně, a hlavně zbytečně agresivně pustil hauty.
jako ja jsem mlcel, ale mam uz toho dost!!! ty se jdi lecit, protoze menis nazory jak se to hodi a muj nazor je takovej, ze se snazis byt jen "DULEZITEJ". Uz to takle slape nejakou dobu a nic ti nevadilo, ted se objevi mail a ty z toho delas humbuk!!! Mimochodem, to ze se to nelibi nemecum uz je zalezitost stara asi 2 roky..ze jsi s tema prohlasenima neprisel uz tenkrat???
Pokud si tady hauty svými impulsivně spontánními stolicemi na klávesnici získal více příznivců - budiž, je to věc těch lidí. Úplně stačilo bavit se jako Arw se Sokarem nebo Sanynem, kdy se během krátké doby došlo k závěru, že vše se vyřeší na VH, a kdy měl Arw možnost vysvětlit svůj postoj ještě jednou (a ukázat, že byl opět špatně pochopen). A ti dva neměli potřebu psát o fekáliích na klávesnici a pod.

Takže je mi líto, ale jen proto, že jsem nebyl na srazu a nemohl agitovat osobně (resp. na netu člověk vždy působí jinak, než ve skutečnosti, a mě se skutečný hauty docela zamlouval), tak rozhodně nepřijmu verzi, že jsme to tu rozpoutali my. A už o tom nebudu mluvit, je to zbytečné, lidi vidí, jen co chtějí (a možná to platí i o mě). Ale kdo má chladnou hlavu a nezaujatě si toto vlákno přečte, tak musí vidět, že Arw to tu nerozpoutal, a že já jen reagoval na hautyho útoky.
Naposledy upravil(a) Wodka dne 24. listopad 2008, 10:46:29, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
hauty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1025
Registrován: 31. březen 2004, 20:53:48
Oblíbená postava: Mirona Thetin
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: Cesta do Andromedy
Členství v klubu: Yes
Bydliště: M87

wodka: kdyz uz pouzivas moje citace, prosim davej tam taky prispevek na ktery tim reaguji. Pak je to vytrzene z kontextu. Jestli ze to tak cinit nebudes, necituj me prispevky, nemas k tomu muj souhlas. Verim ze kdyz jsi takovy dodrzovatel prav, nebudes muj prispevek citovat bez svoleni, nebo pouze za podminek se kteryma souhlasim. Dekuji.
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

(omlouvám se za OT)

hauty:

1) proč bych ho citoval? Mě nešlo o Arwa, ale o tvůj přístup. Budiž, vložil jsem odkaz na jeho příspěvek
2) Je mi docela fuk, jestli mi k tomu zpětně dáváš souhlas či ne. Autorský zákon č. 121/2000 Sb. Podle §31, odstavce a) říká, že lze „nakládat se zveřejněným autorským dílem v odůvodnitelné možné míře pro účel citace ve svém vlastním díle“.

Pokud nechceš být citovaný, nepiš sem :) P.S. - díky za po dlouhé době slušný příspěvek, jen tak dál a bude v klubu lépe.
Uživatelský avatar
hauty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1025
Registrován: 31. březen 2004, 20:53:48
Oblíbená postava: Mirona Thetin
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: Cesta do Andromedy
Členství v klubu: Yes
Bydliště: M87

citovat klidne muzes, ale kdyz se k tomu chces vyjadrit.Ale nezda se mi fer pouzivat muj prispevek aby jsi ukazal ze ja jsem ten spatny.Mel si sem dat i odkaz na prispevek na ktery jsem timto odpovidal. Ale mas pravdu je to OT... takze toho nechame...a dika za napravu a pridani odkazu...
Uživatelský avatar
iren-ka
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 549
Registrován: 3. duben 2004, 11:58:17
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Berlin,Zatec
Kontaktovat uživatele:

Panove, uz jsem vas jednou prosila, zklidnete hormony a presunte si ty dohady nekam jinam; na ICQ, IRC, zatelefonujte si.Tady si to muze precist KAZDY.
Vubec nechapu, proc se tak dohadujete, prece nam jde vsem o stejnou vec, a to O Perry Rhodana a nas klub, aby se nedostal do zbytecnejch problemu zvenci. Ale klub, kterej je rozhadanej zevnitr, se nemuze uspesne branit eventualnim utokum zvenci.Navic vite, aspo radni, ze s nama chce navazat spolupraci jeden z nemeckych fanklubu.Jak se mame prezentovat, kdyz se neumime domluvit.Ja to vidim jako spor mezi dvema osobama a jejich sekundanty. Prosim, prestante se sporama a najdeme venujte se reseni problemu.
Mondra
Uživatelský avatar
hauty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1025
Registrován: 31. březen 2004, 20:53:48
Oblíbená postava: Mirona Thetin
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: Cesta do Andromedy
Členství v klubu: Yes
Bydliště: M87

nechapu jednu vec a to proc reagujes takle na nase posledni prispevky:" zklidnete hormony" . Nepripada mi, že by byl nejaky prispevek na tolik drsny, aby si nas musela "okrikovat". Jako je OT to nepopiram, taky jsme oba napsali, ze toho nechame. A to ze si to tady muze precist kazdy je dobre, kdyz si budeme vymenovat nazory na IRC ci ICQ tak se to ostatni clenove klubu nedozvedi a ja si myslim, ze by to videt meli. Jak jinak si muzou na nas udelat obrazek? Tady jde o urcity spor, ktery se resi a bude potreba na VH sehnat lidi aby kazda strana prosadila ten svuj navrh a nebo nejaky uplne jiny. Treba nekdo prijde s resenim, ktere bude zajimat obe strany sporu. I to se muze stat. Ale nestane se to kdyz lidi nebudou vedet o co jde. I kdyz je pravda, ze nektere prispevky z me strany se muzou zdat drsnejsi, ale ja jsem takovej, lidi me takoveho znaji a pretvarovat se nebudu. Neznamena to ale, ze dokazu jednat jen hrube ;)
Uživatelský avatar
Sokar
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 39
Registrován: 30. říjen 2007, 12:42:15
Členství v klubu: Yes
Bydliště: T´Kahsi
Kontaktovat uživatele:

ad iren-ka:
Nemyslím si, že postup od viditelnych sporů směrem k cenzuře by klubu pomohl. Vyjevit a obhájit své názory a návrhy má právo přece každý, obzvlášť před VH, kde se o nich bude hlasovat.
Live long and prosper

Sokar
Uživatelský avatar
iren-ka
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 549
Registrován: 3. duben 2004, 11:58:17
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Berlin,Zatec
Kontaktovat uživatele:

hauty, to nebyla reakce jen na posledni prispevky, ale na celou diskusy. Ale to uz mi nepripada jako diskuse k problemu. ::fight::
A nemyslim tim, ze by si to nemel precist kazdy clen, ale diskuse je pokud vim verejna, to znamena, ze si to muze precist kazdy, kdo se prihlasi. To znamena i pripadni "spioni".
Jestli jsem de nekoho dotkla s tema "hormonama" tak se omlouvam.
Mondra
Lacika
Kadet
Kadet
Příspěvky: 5
Registrován: 27. září 2008, 12:47:12
Oblíbená postava: Gucky
Oblíbená loď: Crest
Oblíbený díl: 1.
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Otrhanky
Kontaktovat uživatele:

Priznám sa, chodim tu celkom málo a zo začiatku som začal so zaujmom čitať toto fotum, ale priznám sa nedočítal som ho. prestalo ma to baviť. A vidím, že už asi aj skončilo. Napriek tomu napíšem svoj postreh. Myslím si že sa tu bavíte o ničom. Asi ako keď sa dvaja ľudia bavia o tom, či to, že prší je dobre, alebo zle. Perryho si kupujem od začiatku. Všetky diely ktoré vyšli mám zviazane a odložené. Po skončení vydávania Železným ma potešilo, že sa tu začali objavovať preklady a aj ked nemecky neviem , podarilo sa mi jeden diel preložiť a pracujem na ďaľšom. V súčasnosti vychádza PR v MOBE. Nebudem rozoberať skutočnosť že lenivci z MOBY vydaju jeden diel tuším za mesiac, či dva? Železný aspoň vydával každé dva týždne a potom ešte mesačne Thoregon. Všetky preklady odoberám a poctivo platím. Ak bude MOBA prekladať aj staršie diely, rád si ich objednám a budem čítať. Ak nechcú vydávať nerozumiem, čo im vadí na tom, že si ich budeme prekladať. Ale to nie je podstata problemu. Podstata je inde. MOBA nechce preklady. OK nebudu. Nechápem, prečo sa hádate. Utvorme nový spolok ľudí, ktorí budu mať o preklady záujem a ten čo tu tak vehementne presadzuje právo tam vobec nemusí ísť, dokonca navrhujem verejne sa od toho dištancovať. Preklady budeme používať pre vlastnú potrebu. Vlastnou potrebou rozumiem aj to, že ja to preložím a potom si to vymením za iný diel od toho, kdo preložil ten iný diel. Nerozumiem, prečo tí čo chcú preklady nepozvu na nejaké iné forum, hoci aj na skypovske kolegov, ktorí by ten preklad chceli a budeme si ho posielať mailom. A keď sa chce chrániť tento klub, tak bude mimo toho, i keď potom už celkom dobre nechápem načo tento klub vobec bude. Načo vam bude oficialna adresa klubu v strankach PR? Na to aby som si pzorel nejaké pekné obrázky? Ja mám záujem čítať príbehy PR, ak budu vychádzať denne, budem si ich denne kupovať. Ak vy o to záujem nemáte, tak to nerobte, takže tí ktorí maju záujem, spojme sa a robme si to sukromne. A propo neodsudzujte ľudí, za to, že sa o niečo snažia. Ak niekomu stačí ten jeden diel, ok veď ho nikdo nenúti tie preklady čítať. Takže ešte raz prosím nenechajme to tak, tí ktorí máme záujem pracovať, dajme sa dokopy a pracujme. A že hrozí že MOBA prestane? Bolo by to zle, ale ten jeden diel za dva mesiace by sme snáď dokázali preložiť aj sami. Ak sa s tým prestane, tak to bude veľmo zle.
::thx::
Odpovědět