Komunikace s Mobou (bez XO)

Zde pokládejte své otázky XO a RK
Crusher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 211
Registrován: 26. leden 2005, 12:18:14
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Sokar píše:...
Trzba mozna, ale zisk je neco jineho. Zisk z vydavani PR neni nijak zavratny, kdyz se zapocitaji vsechny naklady na vydavani vynalozene. Rozhodne to neni v milionech :(
Kdyby ano, vydavala by MOBA jednu radu za druhou. Kdyz zacal vychazet Hvezdny ocean, dala se MOBA slyset, ze prodejnost neni takova, jakou ocekavali, ale ze pri stavajici prodejnosti se ji veskere investice vrati a bude mit i zisk. Z toho plyne, ze pravdepodobne bude Perry jeste nejaky ten rok vychazet. Coz je dobra zprava pro nas :)
s nami nebo bez nas ? ... radeji s nami :-)
West
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 185
Registrován: 2. květen 2007, 1:56:51
Členství v klubu: Yes

Diskuse se sice zajímavě rozjela, žel bohu to není to co, nyní potřebujeme! Chce to trochu činy. Můžeme diskutovat takhle do nekonečna a ohromovat se svými lingvisticko-encyklopedicko-právnickými schopnostmi ovšem to se také klidně může stát, že se klub rozpadne nebo spadne do nečinnosti. Takže navrhuji dát dohromady co nejdříve VH, která rozhodne závazně co dál! Takhle se nikam nedostaneme!
Uživatelský avatar
Atlan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 854
Registrován: 29. březen 2004, 9:39:35
Oblíbená postava: Ronald Tekener
Oblíbená loď: SOL
Oblíbený díl: Moira
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terra, Azory
Kontaktovat uživatele:

Vzhledem k tomu, že je to teď nejsledovanější téma, píšu to sem taky:

Valná hromada svolána: viz viewtopic.php?f=37&t=457

přijďte všichni, koho to zajíma :)
Deus Vult - chcete podpořit překlad Rena Dharka? můžete zde
Milano
Vojín
Vojín
Příspěvky: 10
Registrován: 17. červenec 2007, 22:08:43
Členství v klubu: Yes

Přeji hezký dobrý večer,
jsem docela překvapen, jakou odezvu vyvolal můj příspěvek. Ale po pořádku. Omlouvám se Arweth, že jsem zcela nezakrytě napsal, že pracuje pro MOBU. To ode mě nebylo, při informacích které mám k dispozici, hezké. Pokud by taková omluva nestačila, prosím napište jak si takovou omluvu představujete a já ji zde uveřejním, nemám s tím problém.
Stojím ale za svým názorem, že člověk skrývající se za nickem Arweth, kterého osobně neznám, svým vystupování a jednáním vzbuzuje dojem, že zcela úmyslně sabotuje činnost organizace, které je členem. Důvodů může být mnoho a já zatím nemám dost informací, abych mohl odpovědně říci, který je ten pravý.
Dovolím si tedy trochu podrobněji. Na začátek bych Vás rád informoval, že jsem člověk, který vlastní několi společností které vyvíjejí a vyrábějí určité produkty, na které májí vlastnická práva a autorský zákon je můj denní spolupracovník. Nic jsem neukradl, na veškerý software, který používám mám zakoupené licence, to co MOBA vydává si všechno kupuji za své zdaněné peníze. Přeložil jsem již jeden sešit a druhý mám před dokončením. Aktivní členství jsem dosud nedostal a nic jsem tedy nestahoval. To jenom pro pořádek.
Můj příspěvek prezentoval mé skoro 20 leté zkušenosti s řízením firem jako takových. Pokud se někdy stane, a již se tak stalo několikrát, že některý z pracovníků se začne chovat a jednat v neprospěch společnosti, je to jen jeho věc ale také jen jeho odpovědnost. Moje odpovědnost je v tom, abych chránil společnost, zaměstnance, akcionáře a obchodní partnery a proto se logicky takového člověka, který jde proti zájmu většiny, musím zbavit. Může své představy, názory a nápady realizovat a prezentovat někde jinde a hlavně ne za mé peníze. Přiznám se, že nemám zkušenosti s prací pro zájmové sdružení, jakým je klub, stanovy jsem prolétl jen zběžně, protože mě nijak nezajímaly, ale určitě i v klubu má někdo odpovědnost.
Po přečtení tohoto vlákna jsem nabyl názoru, že člověk pod nickem Arweth pracuje zcela cílevědomě proti zájmům klubu, jehož je členem. Proto na celou věc mám názor, který jsem již napsal. Samozřejmě, že má i své příznivce, nebudu zde podrobně rozebírat podrobnosti takových stavů, ale je to prostě tak. Proto se znovu táži: Pane Arweth a Vaši příznivci, co Vám brání, aby jste z klubu odešli? Co budete dělat potom je Vaše věc a nikoho to nezajímá, ale můžete pokračovat ve svém svatém tažení proti pirátům, ale už to nebudete mít tak jednoduché. Proč jste stále členy organizace, kterou Vy sami nazýváte organizací pirátskou a svým vystupováním tento klamný dojem neustále zdůrazňujete. Zřejmě se řídíte známým heslem, že stokrát opakovaná lež se nakonec stane pravdou. Mohu Vás ujistit, že toto pravidlo neplatí stoprocentně a mohlo by se nakonec stát, že kdyby někdo šel do důsledku, měli by jste Vy sami problém před soudem, jak jste mi s tím v jednom příspěvku vyhrožovali. Proč jste stále členy organizace, kde nesouhlasí z Vašim názorem. Proč se stále dovoláváte nějakého obecného a neprofesionálního názoru ohledně pirátství a porušování autorského zákona. Kdyby jste tomu alespoň rozuměli a nezaplétali se do toho čím dál více, pak bych možná uznal, že Vám jde opravdu o blaho klubu. Takhle ale tedy ne. O několi příspěvků výše dokonce někdo odpovídá na příspěvek Thory, že si okopíruje co bude chtít a nikoho se nebude na nic ptát. Kouzelné a takoví lidé bijí na poplach a označují ostatní za piráty. Už jenom to označení pirát, byl bych velice rád, kdyby jej někdo opravdu relevantně definoval a ne jenom papouškoval to co slyší ve sdělovacích prostředcích. Sednu do auta a už jsem silniční pirát, pposlechnu si písničku a zase jsem pirát atd atd. To nemá cenu rozebírat, to bychom tady mohli neplodně diskutovat věčně.
Svůj názor jsem vyjádřil snad dost jasně a výslovně zde uvádím, že nebudu reagovat na jakékoliv rozebírání a kritiku mého pravopisu a pravidel českého jazyka, ani na vytrhávání jednotlivých vět z konceptu a jejich rozebírání. Je mi jedno, jaký budete mít na můj příspěvek názor a jestli s ním souhlasíte či ne. Pokud bude ze strany klubu zájem, rád pomohu.
A už se moc těším, až Vás všechny osobně poznám.
Děkuji všem, kteří věnovali svůj čas přečtení mého příspěvku až do konce a na závěr vyjádřím svůj názor, že Perryho nezlomí ani Arweth s Wodkou s MOBOU či bez ní.
Uživatelský avatar
hauty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1025
Registrován: 31. březen 2004, 20:53:48
Oblíbená postava: Mirona Thetin
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: Cesta do Andromedy
Členství v klubu: Yes
Bydliště: M87

::clap:: ::clap:: ::clap::

wodka: klidne si zjisti, ze ja to opravdu nejsem!!!
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1108
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

Milano, mluvis mi ze srdce! A myslim, ze ne jen me ;) ::rock:: ::clap:: ::clap::
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

Milano . musím říct, že tento Váš příspěvek byl mnohem srozumitelnější a stravitelnější. Obul jsem se do Vás proto, že jste používal vulgární slovník a napadal Arwa. Dle mého bezdůvodně.

Proč neodejdu například já? Sám nevím. Perry mě zaujal, díky němu jsem potkal fajn lidi (nejen v Ostravě), a líbila se mi atmosféra v klubu. Co se týče autorského zákona - nemůžu se pochlubit tak dlouhou praxí, ale pohybuju se v oblasti, kdy nám porušování autorského zákona činí potíže. Co my navrhneme, vyvineme a dáme na trh, je do pár měsícu zkopírováno v Číně a dodáno v mnohem horší kvalitě za nižší cenu. V Evropských zemích to není celkem problém, soudíme se s jedním českým řetězcem o náhradu škody, ale například v Rusku je to trochu problém. Pro stažení skenů z webu perry rhodana jsem byl víceméně od záčátku svého vstupu do klubu, byl to vlastně i impuls pro větší zapojení do klubového dění. Nechci nikoho zavírat ani udávat za porušení zákona, jen se mi zdá lepší, když jisté činnosti zůstanou pod pokličkou. To že je "pirátství" někým tolerováno neznamená, že by mělo být na vývěsním štítu. My to o vás víme, ale je dobře, že z nás neděláte blbce a nemáte to na klubovém webu - asi tak by to mohlo fungovat. Ovšem když snahu o přenesení překladů z klubu překroutíte na snahu o boj proti zájmům klubu a o zrušení překladů úplně... to se pak nemá cenu bavit.

Vzhledem k tomu, že ke klubu mám jistý vztah, nechci z něj jen tak odejít. Jako podnikatel byste měl vědět, že člověk by se neměl vzdávat, pokud má pocit, že jeho přesvědčení je správné a má šanci na úspěch. Vy máte svůj názor, bojujte za jeho prosazení. Já mám svůj. A jen proto že Vy a další členové máte jiný názor než já, tak mám odejít? Ani ne... Myslím, že se tento spor i díky Vám vyhrotil až zbytečně moc.

Proč neodejdeme - proč bychom měli odcházet z klubu my? To byla čistě hypotetická otázka. Jde o to - je takový klub více jedněch, nebo více druhých, tj. proč by například neměla odejít ta druhá strana? Jak říkám, přemítám o tom čistě hypoteticky, nechci, aby z klubu někdo odcházel. Zaprvé nevím o tom, že by zde byla skupina příznivců Arwa, i když jsou tu členové, kteří jsou mu příznivě nakloněni. Zadruhé - co je špatného na tom, mít svůj názor a prosazovat ho?

A s tím vyhrožováním soudem - klasická argumentace posílením argumentu. Já jen zmínil, že je to nactiuthání (nic proti práci pro Mobu, ale v kontextu Vašeho příspěvku to vyznělo jako urážka), křivé obvinění atd. Nikdo nikomu soudem nevyhrožoval soudem. Pokud ano, prosím o citaci.

Neřekl bych, že jsme členy organizace, která nesouhlasí s našimi názory. Prostě někteří členové s nimi souhlasí, jiní ne. Nepleťte si hautyho s klubem PR.

A žádného neprofesionálního ani obecného názoru se nedovoláváme. Ještě na staré diskuzi jsme řešili přímo autorský zákon, dokonce jsem danou věc konzultoval s právníkem, a odtud čerpám informace.

Co se týče mého vytrhování Vašich vět z kontextu - za ten předchozí příspěvek jste si ani nic jiného nazasloužil. Na hrubý pytel hrubá záplata. Nespravedlivé obviňování rád nemám, a je mi jedno, jestli za nimi stojí 20 let zkušeností, nebo ne.
Uživatelský avatar
Atlan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 854
Registrován: 29. březen 2004, 9:39:35
Oblíbená postava: Ronald Tekener
Oblíbená loď: SOL
Oblíbený díl: Moira
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terra, Azory
Kontaktovat uživatele:

Nevím, co furt fšichni máte s tím pirátstvím...

Kód: Vybrat vše

240/1996 Sb.

Definice pirátství:

Za pirátství se považují následující činy:
(a) jakýkoli protiprávní čin násilí nebo zadržení anebo jakýkoli loupežný čin spáchaný k soukromým účelům posádkou nebo cestujícími soukromé lodi nebo soukromého letadla namířené:
(i) na volném moři proti jiné lodi nebo letadlu anebo proti osobám nebo majetku na jejich palubě;
(ii) proti lodi, letadlu, osobám nebo majetku v místě, které nepodléhá jurisdikci žádného státu;
(b) jakýkoli čin dobrovolné účasti při použití lodi nebo letadla, jestliže ten, kdo se jich dopouští, ví o skutečnostech, které vtiskují této lodi nebo tomuto letadlu charakter pirátské lodi nebo letadla;
(c) jakýkoli čin, který má za účel podněcovat nebo úmyslně usnadňovat čin uvedený v pododst. (a) nebo (b).


... nevím o tom, že bychom unášeli lodě nebo letadla... snad se pletu?
Deus Vult - chcete podpořit překlad Rena Dharka? můžete zde
Uživatelský avatar
hauty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1025
Registrován: 31. březen 2004, 20:53:48
Oblíbená postava: Mirona Thetin
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: Cesta do Andromedy
Členství v klubu: Yes
Bydliště: M87

jedna vec se kterou musim s Wodkou souhlasit...opravdu si mou osobu neplette s klubem :rofl: to si me asi plete jen wodka kdyz na to narazi.
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

Ale Hauty nepodceňuj mě, nepletu. Když jsem se ke klubu přidal, nebyls v něm. A byl tu klid. To je ten klub, který si pamatuju.

Atlan - metafora - [odkaz vymazan] (co se týče pirátství)

Jinak - obeně se používá termín pirátství na softwarové krádeže a další věci, myslím že to je obecně pochopitelný pojem.



// edit by Atlan:
odkaz na cizi server porusil pravidla, proto byl vymazan
Uživatelský avatar
hauty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1025
Registrován: 31. březen 2004, 20:53:48
Oblíbená postava: Mirona Thetin
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: Cesta do Andromedy
Členství v klubu: Yes
Bydliště: M87

wodka: kdyz jsme klub zakladali tak jsi tu nebyl ty... a vse klapalo jak melo..divny.. kdyz jsem odesel tak jste se toho chopili vy a slo to vime kam.... kdyz jsem se vratil, tak jen chci aby to bylo jako driv,kdyz jsi tu nebyl...kdyby to totiz za vas klapalo tak za nama lidi nestoji jako je tomu ted ;) nad tim se zamyslete!
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

byla přednáška na FF, teď ne (nedostatek zájemců). Teď je plno nových věcí - nový web (Thora a Sanyn), novinky (Thora), hádky (hauty, Wodka, Arw)... Já uznávám práci Thory a Atlana, budu první, který řekne, že Atlan je pro klub nenahraditelný a Thora klubu přidává šmrnc (svou aktivitou). Smazáno

Jinak - to, že použiju slovo pirátství, byť v uvozovkách, neznamená, že nevím, že pirátství znamená to, co citoval Atlan. Ale, ono stačí zadat slovo pirátství do googlu, a je vidět, že dané slovo získává i jiný význam.

Podle mě by se mělo rozhodnout, kam má klub směřovat. Vzhledem ke slabé členské základně (co se týče množství aktivních členů) je to třeba uvážit. Buď půjdeme cestou práva a získáme možnost spolupracovat s například vydavateli, čímž můžeme získat na popularitě (nebo taky ne), nebo jít cestou nelegálni, a získávat členy i díky překladů. Rozhodně nikoho nezískáme hádkami. Pokud si mohu vyslovit svůj skromný názor, Arwovi šlo o toto rozhodnutí. Nesnažil se zničit klub. Pokud by klub (tedy většina členů) odsouhlasila cestu druhou, tak odstoupí a odejde z klubu. Nic víc, nic míň.
Naposledy upravil(a) Wodka dne 21. listopad 2008, 21:12:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
hauty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1025
Registrován: 31. březen 2004, 20:53:48
Oblíbená postava: Mirona Thetin
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: Cesta do Andromedy
Členství v klubu: Yes
Bydliště: M87

reknu jen jedno...to ze nekde nejsem podepsany neznamena, ze nic nedelam...ale ja tu nejsem od toho aby jsem dokazoval svoji aktivitu...ty co me znaji a spolupracuji semnou vi moc dobre co delam... ja se te taky neptam co delas ty...
a myslim , ze jine tema je zbytecny...
Arweth
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 184
Registrován: 19. červenec 2007, 9:14:03
Členství v klubu: No
Kontaktovat uživatele:

Milano: Omluvu jsem ani necekal, takze jsem prijemne prekvapen a ano, staci to uplne takto.

Na svuj nazor, byt z meho pohledu pochopitelne mylny, mas samozrejme pravo. Tve zkusenosti z byznysu jsou dost mozna opravdu zajimave a cenne pro byznys, ale jak jsi podotkl nemas moc zkusenosti se zajmovymi organizacemi. Meritka byznysu se na ne vzdy daji vztahnout, mimo jine prave v tom, ze se obvykle ve slusnych klubech nevyhazuji lide s rozdilnym nazorem jen proto, ze svuj nazor verejne zastavaji (a taky klub nema majitele, za jehoz penize by sve nazory mohli zastavat, nehlede na to, ze me klub neplati a na sve zivobyti si vydelavam sam a jinde).
O tom kdo se ridi zminenym heslem o opakovani nepravdy by se tady asi dalo celkem uspesne polemizovat... cele toto forum (a nejen toto) je prolezle napadanim a nepravdami. Pokud jsi pravdu precetl cele vlakno tak vis, ktera strana to opakovane rozpoutava, napada, vulgarizuje a siri nepodlozene nepravdy a kdo se snazi jen reagovat (v tomto smyslu ocenuju tvuj druhy prispevek) nebo se brani temto neurvalym vypadum.
A co se tyce meho odstoupeni, jiste jsi narazil na me prohlaseni i na 3 body v odpovedi, kterou jsem ti zformuloval. V klubech jako je tento neexistuji velci sefove, co mohou mavnutim ruky propoustet jako je to casto mozne v soukromych firmach. Takze jelikoz jsi aspon toto vlakno cetl jiste jsi narazil na text kde popisuji, jak se me klub muze zbavit, pokud mu tak prekazi me postoje.
Do te doby bud te dobroty a nechej me svobodne hajit me postoje jako ja nechavam tebe hlasat tve. Neodejdu dobrovolne protoze jsem jednim z prvnich clenu tohoto klubu (konkretne tricatym) a jsem s nim svazan dost dlouho. A take proto, ze si myslim, ze delam spravnou vec.
Bohuzel, ackoli je to temer nosne tema teto diskuze, pokud jsi cetl mou polemiku se Sokarem vis, ze mi nejde primarne o to, aby byl klub z pohledu zakona cisty, ale o to, aby byl cisty v ocich majitele licenci. Jestli se to kryje, je to pro me mily bonus, ale netrvam na tom. To, ze se z toho stalo ustredni tema je jiste i ma chyba, ale o to mi primarne nejde. Pokud jsi tak neucinil, doporucuju precist si log posledni Rady klubu a zjistis, co jsem tam prednesl a ceho chci dosahnout. Pokud jsi tak ucinil, nemam co bych dodal, neb tvuj text naznacuje, ze jsi to bud nepochopil a nebo to pro tebe neni podstatnym zajmem klubu. Muze byt a ja te nevyzyvam abys odesel, kdyz se mnou nesouhlasis.
Jelikoz jsi prelozil sesitek mas tusim narok na aktiva. Prijd na valnou hromadu a hlasuj za sve postoje. Budou-li me postoje prehlasovany, samozrejme splnim co jsem slibil a odejdu.

PS: Vyrozumel jsem mezi radky, ze jsi asi starsi nez ja. Jelikoz nemas zkusenosti s kluby jako je tento, timto se ti pripadne dopredu omlouvam, ze ti stale tykam, protoze v klubech a komunitach kde se pohybuji je to bezne bez ohledu na mozne vekove rozdily. Pokud je to nahodou problem staci rict, pocinaje pristim textem, bude-li jeste nejaky to napravim.
Primárně pravidelně monitoruju tato fóra/vlákna:
Jako Radní: Nařízení a oznámení, Dotazy a připomínky pro Radu
Jako XO přes cony: Cony a festivaly - příprava materiálů klubu, Cony - Arweth
Jako XO pro komunikaci s MOBOU: Komunikace s Mobou - Arweth

Omlouvám se tímto pokud to někomu činí problém. Pokud píšete do jiného fóra/vlákna a očekáváte/chcete přitom mou reakci, dejte mi prosím vědět na můj e-mail o co a kde jde, když dost rychle nezareaguju. Děkuji za pochopení...
Arweth
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 184
Registrován: 19. červenec 2007, 9:14:03
Členství v klubu: No
Kontaktovat uživatele:

Wodka píše:Pokud si mohu vyslovit svůj skromný názor, Arwovi šlo o toto rozhodnutí. Nesnažil se zničit klub. Pokud by klub (tedy většina členů) odsouhlasila cestu druhou, tak odstoupí a odejde z klubu. Nic víc, nic míň.
Tohle shrnuje cely tento chaos tady celkem vystizne. Dobrou noc.
Primárně pravidelně monitoruju tato fóra/vlákna:
Jako Radní: Nařízení a oznámení, Dotazy a připomínky pro Radu
Jako XO přes cony: Cony a festivaly - příprava materiálů klubu, Cony - Arweth
Jako XO pro komunikaci s MOBOU: Komunikace s Mobou - Arweth

Omlouvám se tímto pokud to někomu činí problém. Pokud píšete do jiného fóra/vlákna a očekáváte/chcete přitom mou reakci, dejte mi prosím vědět na můj e-mail o co a kde jde, když dost rychle nezareaguju. Děkuji za pochopení...
Uživatelský avatar
iren-ka
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 549
Registrován: 3. duben 2004, 11:58:17
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Berlin,Zatec
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem si precetla vase posledni prispevky a jen kroutim hlavou. Musim souhlasit s Crusherem i s Atlanem, ze se na tomto foru nevenuje tak primo vlastnimu problemu, ale hadate se tady jako babky na trhu. K tomu by jste si meli zalozit jiny forum, mozna "trhovci" nebo neco podobneho.
Proto vas vsechny prosim, uklidnete se, prestante se napadat a venujte se vlastnimu problemu. Dekuji.
Co se tyce mojeho ukolu spojit se s jednim ze spisovatelu PR; to muj pritel (ktery je taky clenem klubu) udelal, bohuzel do dnesnihi dne jsme nedostali zadnou odpoved.
Mondra
Arweth
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 184
Registrován: 19. červenec 2007, 9:14:03
Členství v klubu: No
Kontaktovat uživatele:

hauty píše:wodka: kdyz jsme klub zakladali tak jsi tu nebyl ty... a vse klapalo jak melo..divny.. kdyz jsem odesel tak jste se toho chopili vy a slo to vime kam.... kdyz jsem se vratil, tak jen chci aby to bylo jako driv, kdyz jsi tu nebyl...kdyby to totiz za vas klapalo tak za nama lidi nestoji jako je tomu ted ;) nad tim se zamyslete!
Mno... jen proto, ze je to tve prani, pres upozorneni sefove si dovolim se zamyslet. V dobe kdy jsi zakladal s dalsimi tento klub zde skoncilo vydavani Perryho a jedinou realnou cestou jak mit a sirit Perryho bylo delat skeny, pozdeji preklady. Uzasna vec, i ja jsem se z toho svym zpusobem tesil. A ted se zamysli ty. Co se od te doby zmenilo? Vis? ......... Napovim, PERRY TADY V CR VYCHAZI! A proto to co melo smysl a co jsem vicemene i podporoval v pocatcich uz nema smysl nyni a jiz delsi cas to na pude klubu nepodporuju. Rika se tomu reflektovat zmenu okolni situace... ty ale chces vratit klub do stavu jaky byl. To je skoro stejny nesmysl jako zavest v dnesni dobe ve Francii monarchisticke zrizeni. Stejny jako rikat, ze jsi cele mladi v tomto seniku, tehdy prazdnem, hazel na zem zapalene sirky, tak je tady chces hazet zase i ted a neberes ohled na to, ze uz je kolem seno... dal to radeji nebudu rozvadet, mohl bych se dostat k osklivym a hlavne nepodlozenym zaverum, ktere jsou domenou tve strany sporu.
Primárně pravidelně monitoruju tato fóra/vlákna:
Jako Radní: Nařízení a oznámení, Dotazy a připomínky pro Radu
Jako XO přes cony: Cony a festivaly - příprava materiálů klubu, Cony - Arweth
Jako XO pro komunikaci s MOBOU: Komunikace s Mobou - Arweth

Omlouvám se tímto pokud to někomu činí problém. Pokud píšete do jiného fóra/vlákna a očekáváte/chcete přitom mou reakci, dejte mi prosím vědět na můj e-mail o co a kde jde, když dost rychle nezareaguju. Děkuji za pochopení...
Uživatelský avatar
Sokar
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 39
Registrován: 30. říjen 2007, 12:42:15
Členství v klubu: Yes
Bydliště: T´Kahsi
Kontaktovat uživatele:

Vidím, že se toho tady opět událo hodně, k tématu více či méně. Bylo řečeno, že jsem se zabýval polemikou ztráta/zisk majitele licence - ač jsem s citováním čísel nezačal, ano, byl to jeden z argumentů, který mě napadl. Nemyslím totiž, že je z našeho hlediska irelevantní, proč MOBĚ (nebo jinému případnému vydavateli v budoucnu) naše překlady vadí a nemyslím ,že bychom to měli vzít jako fakt a bez další komunikace s překlady přestat nebo je zapírat za každou cenu.
Je pravda, že v případě PR u nás vztah vydavatel/odběratel určitě nefunguje rovnocenně, to chápu. V případě, že třeba MOBA nebude chtít dát do sešitků naší reklamu, nebo udělat/neudělat cokoli jiného, má na to samozřejmě nárok. Naopak víme, že pokud my přestaneme kupovat sešity, nic se nikomu nestane (krom nás), protože na vydávání PR určitě toto vydavatelství nestojí/nepadá.
I přesto si myslím, že není správné na základě jednoho vyjádření (byť od momentálně jediného vydavatele PR u nás) měnit zásadním způsobem (překlady jsou celkem důležitá část) politiku klubu.
A že se to děje právě z toho důvodu dokládají veškeré příspěvky s obsahem typu "ano, věděli jsme to i dřív, vadilo nám to celou dobu, ale až ted se s tím musí něco děat, protože se to MOBĚ nelíbí".
Toto téma se jmenuje komunikace s MOBOU - možná by nebylo špatné ještě trochu té komunikace provést. Třeba to nejde, ale jak shrnuji celou dobu - z mého pohledu nevidím spojitost překladů jak je děláme my s poškozováním ani jména klubu, ani zisku MOBY, ani s ničím dalším. Naopak, vzhledem k absenci jakéhokoliv jiného (třeba multimediálního) materiálu s tematikou PR, vidím konec přkladů jako zásadní utlumení aktivit klubu, které bez logického zdvodnění nevidím jako žádoucí.
Live long and prosper

Sokar
Crusher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 211
Registrován: 26. leden 2005, 12:18:14
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Sokar píše:...
Bez vyreseni tohoto problemu se ovsem o ocich MOBY a hlavne nemeckeho vydavatele klub nezbavi nalepky "prodavame kradene zbozi".

A pokud se vratim k prirovnani k ST, nikde nevidim na strankach CZ Kontinua, Trekkies nebo Subspace "mame pro vas jednotlive dily VOY, stahnete si je z casti downloads". Vsechno se deje sice podobnym zpusobem, ale hodne v pozadi. Takze je mozno sehnat v podstate cely ST, ale nikoli pres oficialni kanaly klubu. A to je postoj, ktery by mel "oficialni" fanklub zastavat, pokud se chce nazyvat oficialnim.
s nami nebo bez nas ? ... radeji s nami :-)
Uživatelský avatar
Sokar
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 39
Registrován: 30. říjen 2007, 12:42:15
Členství v klubu: Yes
Bydliště: T´Kahsi
Kontaktovat uživatele:

Tím jsme ovšem opět na začátku bludného kruhu. Jsou tu prostě v základě dva základní náhledy na věc a skupiny lidí, kteří je reprezentují. Můj stále zůstává, že když zvážím měřítko činnosti a vyplývající klady i zápory (ať už se to týká pověsti, potřeb fanoušků-členů fanclubu, budoucnost existence klubu jako celku, a mnoho dalších věcí), zůstávám za svým názorem/náhledem. Tak je to myslím i u ostatních, ať už se na to dívají jakkoli - nemyslím, že další argumentace tady už někoho přesvědčí, aby měnil úhel pohledu. Takže počkám, jak dopadne VH a na ní vyjádřená stanoviska jednotlivých členů, určitě to bude ještě hodně diskutováno.
Live long and prosper

Sokar
Odpovědět