Terra a její záhady (přesunuto)

Tady si můžete psát vše, co vás napadne
Odpovědět
Ararak
Vojín
Vojín
Příspěvky: 13
Registrován: 2. červenec 2007, 21:37:52
Členství v klubu: No
Bydliště: Liberec

Srovnávání něčeho jako sci-fi se skutečným světem je nekonečné téma, vždycky se najde nějaká ta podobnost, protože kdo hledá ten najde. Stačí si vzít třeba pramidy a její rozměry, najde se KOUMÁK který ji změří výsledný rozměr dosadí do mějakého vzorečku a pak hledá k čemu by to tak mohlo pasovat, no a protože svět a vesmír má mraky možností tak s velkou slávou najde hvězdu který vzdálenost je zhruba to číslo co mu vyšlo, no není to rozkošné :lol: .

Třeba mě ukamenujte :D .
Uživatelský avatar
Nedor
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 176
Registrován: 2. listopad 2007, 10:24:51
Oblíbená postava: Perry Rhodan
Oblíbená loď: Stardust
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Zliv

No nevim jak jste na tom Vy, ale mě stejně na těch pyramidách spousta věcí nesedí, taková čínská zeď je sice vidět i z vesmíru, ale stačí nahnat na stavbu spoustu číňanů a oni to postaví, jenže takový šutry co jsou na těch pyramidách by ani ta horda číňanů nahoru nevytáhla :P
..Nedor..
Bláža
Seržant
Seržant
Příspěvky: 69
Registrován: 6. listopad 2007, 21:05:29
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Myslím že těch záhad je mnohem více a mnohem větších než pyramydy.Třeba křišťálová lebka nebo stavby v Andách z kamenných bloků které jsou tak velký a z jiného kamene než se tam v okolí vyskytuje atp.
Stále s hlavou v oblacích
Uživatelský avatar
rauksul
Poručík
Poručík
Příspěvky: 128
Registrován: 30. duben 2007, 16:25:15
Oblíbená postava: Crest da Zoltral
Oblíbená loď: KARRIBO, PRAETORIA
Oblíbený díl: PR 99, Přítel lidstva
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Matriněves 23
Kontaktovat uživatele:

nabo stavby v Machu Pichu (či jak se to píše) a jak jin ty "šutry" perfektně zapadaj do seba... akoro jako by stavěli podle toho jaky našli šutry:-)
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Uživatelský avatar
Nedor
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 176
Registrován: 2. listopad 2007, 10:24:51
Oblíbená postava: Perry Rhodan
Oblíbená loď: Stardust
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Zliv

rauksul píše:nabo stavby v Machu Pichu (či jak se to píše) a jak jin ty "šutry" perfektně zapadaj do seba... akoro jako by stavěli podle toho jaky našli šutry:-)
To muselo dát dost práce,hledat takový hranatý šutry,jsou to borci 8)
..Nedor..
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

Nevím, kde přesně to místo je, ani jak se jmenuje. Je to někde v Jižní Americe. V hluboké džungli, obklopené močály, je místo, kde je vystavěna pyramida. To by nebylo nic zvláštního, ale kde vzali kámen, když nejbližší ložisko je přes sto kilometrů daleko? A kvádry jsou tak velké, že ani dneska, s dnešní moderní technikou, si inženýři nedokáží představit, jak byl ten kámen dopraven na místo. Kdo to postavil, a jak? Bohužel, nevím, jak se to místo jmenuje, pokud někdo víte, dejte mi vědět.
Bláža
Seržant
Seržant
Příspěvky: 69
Registrován: 6. listopad 2007, 21:05:29
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Kdysi když jsem byl ještě žákem ZDŠ jsem četl knihu od Ericha von Danikena jmenovalo se to Vzpomínky na budoucnost.Tam pokud mě moje paměť neklame byly tyto záhady popisovány ale už je to dávno "celá staletí" tak se mohu mýlit..... :D
Stále s hlavou v oblacích
Uživatelský avatar
rauksul
Poručík
Poručík
Příspěvky: 128
Registrován: 30. duben 2007, 16:25:15
Oblíbená postava: Crest da Zoltral
Oblíbená loď: KARRIBO, PRAETORIA
Oblíbený díl: PR 99, Přítel lidstva
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Matriněves 23
Kontaktovat uživatele:

bylo, prej to udělali mimozemšťani (ale o Atlanovi tam nebzlo ani slovo)
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Uživatelský avatar
Atlan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 854
Registrován: 29. březen 2004, 9:39:35
Oblíbená postava: Ronald Tekener
Oblíbená loď: SOL
Oblíbený díl: Moira
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terra, Azory
Kontaktovat uživatele:

rauksul píše:bylo, prej to udělali mimozemšťani (ale o Atlanovi tam nebzlo ani slovo)
No o něčom tam zmínka je...

Stavbu egyptskej pyramid podnítil bez Atlanova vědomí Rico, když chtěl ovlivňovat vývoj na Zemi. Rico původně chtěl postavit pyramidy asi 10x menší, ale faraónskýmu staviteli se to zdalo moc malý ;). (myslim ze je to v AHC 4 +/-)

Pyramidy ve střední americe (teda tu první) postavili Skokani, aby pomocí nich maskovali svý lodě. Kresby na planině Nazca nakreslili taky oni, používali je k navádění na přistání. To je v AHC 7.
Deus Vult - chcete podpořit překlad Rena Dharka? můžete zde
Uživatelský avatar
Nedor
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 176
Registrován: 2. listopad 2007, 10:24:51
Oblíbená postava: Perry Rhodan
Oblíbená loď: Stardust
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Zliv

No o něčom tam zmínka je...

Stavbu egyptskej pyramid podnítil bez Atlanova vědomí Rico, když chtěl ovlivňovat vývoj na Zemi. Rico původně chtěl postavit pyramidy asi 10x menší, ale faraónskýmu staviteli se to zdalo moc malý ;). (myslim ze je to v AHC 4 +/-)

Pyramidy ve střední americe (teda tu první) postavili Skokani, aby pomocí nich maskovali svý lodě. Kresby na planině Nazca nakreslili taky oni, používali je k navádění na přistání. To je v AHC 7.
To se mi líbí,takže vlastně žijeme ve světě Perryho Rhodana (skoro) :wink:
Už se těším až někde objeví kostru nějakého arkonidana (s krunýřem) :lol:
..Nedor..
Odpovědět