Perry Rhodan NEO

Obecně o Perry Rhodanovi
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zoidberg
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 37
Registrován: 17. duben 2005, 23:23:25
Členství v klubu: No
Bydliště: Praha 4, Roztyly

Neznalí, nebojte se, nejedná se o crossover s Matrixem, nýbrž seriál z alternativního pojetí Perryversa, v němž se Rhodan narodil v roce 1999 a jeho příběh začíná v roce 2036.
Viz Perrypedie - http://www.perrypedia.proc.org/wiki/Perry_Rhodan_Neo .

Nečetl to už náhodou někdo tady, případně nezískal nějaký dojem "z druhé ruky"?
Uživatelský avatar
rauksul
Poručík
Poručík
Příspěvky: 128
Registrován: 30. duben 2007, 16:25:15
Oblíbená postava: Crest da Zoltral
Oblíbená loď: KARRIBO, PRAETORIA
Oblíbený díl: PR 99, Přítel lidstva
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Matriněves 23
Kontaktovat uživatele:

já se občas kouknu na perrypedii s kamarádem googlem. Vypadá to... zajímavě. Overhead tam straší už odzačátku, vyslýchají Cresta, jen nechápu toho motajícího se Gorašina (Gorašim vzpomínající v Horroru na Sibiř byl úžasný) a kdese vzat, tu se vzal nějaký hispánský teleportér. A z Mercanta je silnější mutant... Asi pokus udělat to "stejně a jinak", "uvěřitelněji a lépe". Ale nevím...
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1108
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

Je tu ještě někdo, kdo by momentálně četl/sledoval NEO a zvlášťe nový cyklus Solární unie? Já jsem z 200 byla naprosto unešená a upřímně jsem ji pasovala na jeden z nejlepších (ne-li nejlepší) díl PR, který jsem kdy četla. A musím říct, všechna čest pánům expokratům, další díly si zatím drží stejnou kvalitu. Jen to 14-denní čekání na další díl bych jim asi vytkla :D

Pozor následují spoilery:
A abych reagovala na předchozí (několik let starý příspěvek), tak zajímavé to vážně je. S Gorašinem se to může zdát složitější, protože teď tam jsou (byli) vlastně dva, oddělená siamská dvojčata. Mutanti jsou tam všeobecně o něco slabší než v EA, trochu uvěřitelnější, včetně Mercanta a Overheada. Jedním z nejsilnějších mutantů je právě onen zmiňovaný hispánský teleportér - dle mého názoru také jedna z nejotravnější nových postav. Některé aspekty opravdu uvěřitelnější jsou, četla jsem teď zároveň Třetí moc i NEO od začátku, tak mám s čím porovnávat. Jestli to je lépe, nebo ne, to už je na posouzení každého. Podle mě se o lépe nesnaží, snaží se to udělat jinak, ne jako remake, a to se mi na tom líbí :) mimo jiné :)
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1108
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

Mám prosím tři otázky:

1. Čte někdo z vás obsahy PR NEO na Databázi Multiversa?

2. Pokud ano - chcete, abych pokračovala s obsahy nejnovějších dílů?
Vzhledem k tomu, že na německé Perrypedii momentálně obsahy aktuálních dílů nejsou, znamenalo by to pro mě je sepsat z hlavy, což k mým "úžasným vypravěčským kvalitám" je za trest jak pro mě, tak následně hlavně pro ty, kteří to budou číst. Každopádně určitě dodělám Solární unii, ať máme cyklus komplet...

3. Nebo raději chcete obsahy starších dílů? Momentálně se chystám dokončit první cyklus...

Díky za náměty :)
Uživatelský avatar
Tyric
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 322
Registrován: 15. září 2004, 17:13:32
Oblíbená postava: Atlan da Gonozal
Oblíbená loď: SOL
Oblíbený díl: 850 - BARDIOC
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terra
Kontaktovat uživatele:

Ahoj,

1 - ano

2-3 - raději postupně od začátku, aniž bych měl cokoli proti Tvým vypravěčským kvalitám :-)
Baf!
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1108
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

Díky, Tyricu :)

Od začátku není problém, tam ty obsahy více méně jsou, takže jak mi čas dovolí, asi budu pokračovat. Ale já teď čtu tu aktuální řadu, takže je pro mě asi jednodušší přečíst díl a napsat obsah, když to mám v živé paměti :) Kdyby na Perrypedii byly, tak to neřeším, ale kdo ví, jestli to někdy někdo doplní...
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1108
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

Takže dílo dokonáno, obsah posledního dílu cyklu Solární unie je online. Upřímně teď nemůžu říct, že budu pokračovat, sepsání obsahu mi podle mě trvalo dvakrát tak dlouho, než přečtení celé knížky :shock:

Ale ne, na druhou stranu to stálo za to, pokud můžu hodnotit, celý tenhle cyklus se opravdu povedl. Za nejlepší díly považuji 200, 205, naopak Susan Schwartz "nezklamala" a 207 byl (dle mých očekávání) jeden z těch horších dílů i přes Tekenera v hlavní roli....

Ve čtení ale pokračovat určitě budu, nový cyklus je zatím plný zvratů a jsem zvědavá, kam to vše povede :)
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1108
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

Právě jsem do Databáze přidala obsah posledního dílu NEO-cyklu Arkon se probouzí, je opravdu hodně dlouhý, ale jinak mi to nešlo. Konečně jsme se dozvěděli, co a proč se tu vlastně děje! Za mě to byl jeden z nejlepších cyklů (až na jeden horší díl), zvláště asi díky tomu, že se vesměs odehrával na Arkonu a na některých autorech bylo opravdu vidět, že si dali záležet ::clap::
Taky jsem ráda, že mám občas nějakou odezvu od vás a sem tam slyším, že ty obsahy někdo čte, takže asi budu pokračovat. Jen doufám, že budou pokračovat i oni, pořád někde vidím zmínky o magickém čísle 249... :?

PS: Prosím, pokud sem tam objevíte nějaký technoblábol, budu ráda za feedback...
kulometcik
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 20
Registrován: 16. červenec 2007, 13:47:16
Oblíbená postava: Homer G. Adams
Oblíbená loď: STARDUST
Oblíbený díl: Hvězdný prach
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Znojmo

Já sem si včera na amazonu koupil první díl do kindlu a po půlce sem teda naprosto nadšenej. Hodně to teda kombinuju s překladačem, což u angličtiny nepotřebuju ale celkem čumím, jak kvalitně google translate překládá z NJ do CZ... na pár věcí, které si člověk musí v hlavě “přepsat” je to opravdu kvalitní překlad
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1108
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

kulometcik píše: 30. srpen 2020, 9:41:58 Já sem si včera na amazonu koupil první díl do kindlu a po půlce sem teda naprosto nadšenej. Hodně to teda kombinuju s překladačem, což u angličtiny nepotřebuju ale celkem čumím, jak kvalitně google translate překládá z NJ do CZ... na pár věcí, které si člověk musí v hlavě “přepsat” je to opravdu kvalitní překlad
Jéé, já jsem hrozně ráda, že se našel další NEO-čtenář, to je super :) člověk si o tom bohužel s nikým tady u nás moc nepopovídá... Já si je kupuju na ebook.de a překládám více méně do AJ, tam ten překlad je téměř stoprocentní a ty odbornější PR-výrazy naštěstí většinou v němčině znám...

Můžu se zeptat, co tě vlastně přivedlo k tomu, že ses vůbec pustil do čtení NEO? :)
kulometcik
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 20
Registrován: 16. červenec 2007, 13:47:16
Oblíbená postava: Homer G. Adams
Oblíbená loď: STARDUST
Oblíbený díl: Hvězdný prach
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Znojmo

Hlavně to, že sem si po letech začal procházet tohle fórum a zaujala mě tvoje chvála a byla fakt oprávněná. Ten translator je hodně kvalitní už i z NJ do češtiny. A když si s něčím nejsem jistej zkusím do do angliny, popřípadě databáze na atlanovi co se ras týče nebo perrypedie.
Rozhodl sem se že zároveň se čtením to zkouším i sepisovat česky tak uvidím jakou to bude mít kvalitu
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1108
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

Takže je to moje chyba, to mě těší :D

Pokud se opravdu rozhodneš dělat české verze, tak si myslím, že to pár lidí opravdu ocení. Měla jsem zpočátku taky takové úmysly, že bych něco přeložila... nakonec jsem tu myšlenku upřímně vzdala, kvůli těm pár lidem se mi to zdá hrozná práce, ale spíš mě nakonec odradila představa čekání na další díl, protože jsem vážně pokaždé napnutá, co bude dál :D

Na Databázi jsou kdyžtak obsahy až do dílu 16, dál se k tomu nějak nemůžu dokopat, protože současně s tím píšu i díly 100 a dál a 200 a dál. Ale kdybys potřeboval nějakou konzultaci ohledně reálií, tak jsem k dispozici :) Takhle na začátku tam každopádně zase tolik novinek ve srovnání s původní sérií ještě není...
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1108
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

Na klubových stránkách probíhá menší "soutěž". Více informací zde. ::clap::
kulometcik
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 20
Registrován: 16. červenec 2007, 13:47:16
Oblíbená postava: Homer G. Adams
Oblíbená loď: STARDUST
Oblíbený díl: Hvězdný prach
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Znojmo

Tak jsem dopsal všechny seminárky za tenhle semestr a konečně dočetl a dopřekládal první díl. Za mě pecka... pokud by se nějaké nakladatelství odhodlalo to zkusit začít vydávat a udělalo tomu alespoň malé pý ár tak si myslím, že tahle série si své fanoušky najde a možná se bude prodávat líp než Terranova..... už se nemůžu dočkat až si koupím a stáhnu druhej díl. Teď ještě dopřekládám PR NEO story jedničku a po novým roce se do toho asi dám
Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1108
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

Dnes vychází první díl nového cyklu "Temná doba Arkonu" série PERRY RHODAN NEO: https://rhodan.cz/index.php/2021/09/02/ ... y-imperia/
EliT
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 24
Registrován: 29. květen 2020, 9:30:35
Oblíbená postava: Rhodan
Oblíbená loď: Gilgamesh
Oblíbený díl: 12
Členství v klubu: Yes

Uživatelský avatar
Thora
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1108
Registrován: 29. březen 2004, 17:43:45
Oblíbená postava: Perry
Oblíbená loď: AETRON
Oblíbený díl: NEO 200
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terrania
Kontaktovat uživatele:

Další cyklus série PERRY RHODAN NEO, vycházející od ledna 2022, nese název „Leticron“: https://rhodan.cz/index.php/2022/01/01/ ... -leticron/
Odpovědět