Co se píše o klubu jinde...

Obecně o Perry Rhodanovi
Odpovědět
Uživatelský avatar
Atlan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 854
Registrován: 29. březen 2004, 9:39:35
Oblíbená postava: Ronald Tekener
Oblíbená loď: SOL
Oblíbený díl: Moira
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Terra, Azory
Kontaktovat uživatele:

Při hledání určité věci, jsem na jednom českém nejmenovaném serveru narazil na následující text, který IMHO zcela přesně popisuje současnou situaci v klubu:
user1 píše:
user2 píše:Ještě jsem zapoměl na jednu věc chceteli se stát členy klubu Perryho R tak je lépe být aktivním členem jako třeba já vedení klubu jsou moc bezva lidičky a jistě vás všechny rádi přivítají a my aktivní členové také... Very Happy
Lidičky tam stojí za dvě věci. Kdysi když klub začínal tak bylo lidí plno ale od té doby co jsou veškeré překlady jsou pouze pro aktívní členy a ostatní maj smolíka je tam jen pár členů.
Možná mě teď označíte za zpátečníka, ale není na čase s tím něco udělat?
Deus Vult - chcete podpořit překlad Rena Dharka? můžete zde
Uživatelský avatar
Nedor
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 176
Registrován: 2. listopad 2007, 10:24:51
Oblíbená postava: Perry Rhodan
Oblíbená loď: Stardust
Členství v klubu: Yes
Bydliště: Zliv

Já si myslím že každý kdo kdy něco pro Perryho v Čechách udělal si zaslouží dík a to že někdo udělal víc a někdo méně je dáno i tím, že každý má jiné možnosti, prostředky a také čas se tomu věnovat. Každopádně největší dík patří těm, kteří se Perrymu a dění okolo něj věnují aktivně, protože jinak by tady nebylo nic z toho, co je tady teď. Na druhou stranu je třeba podporovat i ty, kteří se Perrymu věnují jen pasivně, protože i oni svou troškou přispívají k tomu, že pořád ještě máme možnost číst příběhy vydávané oficiálně. Bohužel doba je taková, že i při nejlepší vůli by se nemělo veřejně podporovat nic co je protizákonné a to bohužel zveřejňování překladů je. Je to situace složitá a nedá se to nazvat jinak než ,,bludný kruh", nicméně i v horších dobách, kdy za protizákonné věci hrozila perzekuce mnohem větší se našla hrstka odvážlivců, kteří se aktivně věnovnali tomuto ,,undergroundu" a těm dnes patří dík největší, protože bez nich by ostatní hodně rychle zapoměli........a proto i když mají ti co o klubu někde píší v něčem pravdu, možná kdyby psali tady a projevovali aktivitu tady, nemuselo by je trápit to co je těď trápí. ::rock::
..Nedor..
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

Souhlasím s Nedorem, teda pokud to s tím undergroundem nemyslel jako srovnání disidentů za komunismu (kterým hrozily tresty za šíření protikomančských myšlenek a kdy se tajně uveřejňovala díla, která myšlenkově neodpovídala tehdejšímu režimu) s uveřejňováním skenů PR (což je prostě jen porušení cizích práv). S tím bych nesouhlasil, ale zd se, žes to myslel jinak.

Ale výrok
možná kdyby psali tady a projevovali aktivitu tady, nemuselo by je trápit to co je těď trápí.
stojí za pochvalu rofl
Uživatelský avatar
Sanyn
Inkognito
Inkognito
Příspěvky: 99
Registrován: 21. listopad 2007, 21:08:59
Oblíbená postava: Perry Rhodan
Oblíbená loď: Stardust
Oblíbený díl: Operace STARDUST
Členství v klubu: Yes
Bydliště: u Magrátky
Kontaktovat uživatele:

Wodka dovol mi trochu ti oponovat. Ty vycházíš z postulátu, kdy kopmunistická diktatura je špatná, zatímco OSA diktatura ne, protože Komunisti si tvořili své zákony, zatím co OSA k tomu lobuje v parlamentu a rozhodují jiní. Ale pojďme ještě dál a ještě jinam. Byly zákony v demokratických zřízeních, které například dávaly ženy či jiné rasy na, někdy i pod úroveň zvěře. Vím, že se na to dá vznést halda argumentů, kdo by to porovnával. Ale teď se dostanu k tomu, proč to píšu. Aby se nějaký špatný zákon změnil, nejprve na něj někdo upozorňoval. Když se nepodařilo ho změnit pouhým upozorňováním, nastala chvíle, kdy bylo nejjednoduššeji ho porušovat. Diosidenti porušvali zákony. Oni neříkají, že ne. Jen upozorňují, že to dělali, protože zákon byl nespravedlivý a oni na to tak upozornili, nebo ho museli porušit k tomu, aby mohli upozorňovat na další a jiné nešvary. Pokud postavíme porušování autorských práv do takovéto paralely, můžeme se zamyslet, zda je zákon, který nedává člověku možnostsi přeložit pro svou potřebu literární dílo, zákonem dobrým či špatným. Jelikož jde o OSA, připomenu například poplatek za prázdné médium. Když koupíš prázdné DVD, nemaně jsi se přiznal, že jsi pirát, protože na toto médium budeš pálit něco, co podléhá OSA. Vypálil jsem na jedno CD fotky, které nafotila Magrátka, jak myslíš, že dopadne, když požádá, OSA aby jí, jako autorce poslal onon autorský poplatek? Zatím co finanční úřad pošle upomínku (poštovné 25,-) na 1 ,- Kč, OSA ti nedá nic. Nedá dokonce ani kapele, která zpívá na zábavě autorské písně, přestože pořadatel OSA zaplatil. A zpět k našim skenům. Je to zákon dobrý, nebo špatný. Nikdo nemá zájem do češtiny PR překládat a vydávat ho tu. Pak považuji ty, kteří porušují tento zákon opravdu spíše než za kriminálníky za disidenty. Jen v jiné době, v jiné rovině a viné společenské nebezpečnosti.

Splácal jsem toho hodně, všem, kdo to dočtou až na konec, grtuluji. Je to takové zamyšlení, kdy jsem zkusil tok myšlenek zachytit do klávesnice. Možná jsem někde přeskočil z jednoho na druhé, ale záměrně si to po sobě nepřečtu, abych nezničil autenticitu myšlenky.
Sanyn - Perry Rhodan inkognito
Neříkám tak ani tak, ale na má slova jednou dojde
Obrázek
Uživatelský avatar
hauty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1025
Registrován: 31. březen 2004, 20:53:48
Oblíbená postava: Mirona Thetin
Oblíbená loď: GILGAMEŠ
Oblíbený díl: Cesta do Andromedy
Členství v klubu: Yes
Bydliště: M87

Sanyn: napsal jsi to naprosto skvele a ja musim jen a jen souhlasit...
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

Sanyn: hmm.. prosím abys mi řekl, kdy jsem tvrdil, že OSA je dobrá??? Kdy jsem to bral jako axiom (nebo postulát, to je fuk)??? Pokud to najdeš, koupím ti basu piv, pokud ne, prosím, abys svá slova vzal zpět. Komunismus byl špatný, hlavně ten praktikovaný u nás. Ale OSU mi do mých názorů jako dobrou věc neroubuj.

Když jsem psal, co jsem psal, měl jsem na mysli disidenty, kteří šířili SVÁ díla nebo díla zakázaná (nebyla jiná možnost jejich vydání) proti vůli TŘETÍ strany (komančů). Naše skeny byli publikovány navzdory přání AUTORŮ série PR. Zkus němcům navrhnout, že budeme jejich disidenti v ČR a uvidíš, kam tě pošlou.

Ovšem, pokud uveřejnění skenů bereš jako protest proti autorskému zákonu, jako občanskou neposlušnost, tak to pořádně deklaruj. A vůbec nechápu, proč se to furt tak řeší, šlo jen o to oddělit klub a překlady. Oddělit. Oddělit. Oddělit. (snad si to pak všichni zapamatují).

Ovšem změnit smysl mojeho názoru, převést ho na OSU (všeobecně vděčné téma), tím mě postavit na stranu příznivců OSY, abys mohl můj názor nějak popřít - to bylo zbytečné. A navíc - pro svou potřebu si to klidně přelož, ale nemůžeš to posílat dál. Resp. můžeš, ale to je proti zákonu.

Poplatky OSE mě štvou taky.

Vzhledem k tomu že vím, kam tyto diskuze vedou, a jakým způsobem se vedou, už nebudu reagovat, dokud je vše ještě v mezích. Hezký víkend všem.
p.s. Hledám lidi na FF. Kdo chce, ať se přihlásí - hlavně přednášející. Zanechme hádek, soustřeďme se na Perryho!
Uživatelský avatar
Sanyn
Inkognito
Inkognito
Příspěvky: 99
Registrován: 21. listopad 2007, 21:08:59
Oblíbená postava: Perry Rhodan
Oblíbená loď: Stardust
Oblíbený díl: Operace STARDUST
Členství v klubu: Yes
Bydliště: u Magrátky
Kontaktovat uživatele:

Wodka, ani jednou jsem nepomyslel, že bych ti vkládal do úst, klávesnice či mysli, že OSA je dobrá.
O postulátu jsem mluvil jako reakci na tvé tvrzení, že disidenti porušovali zákon (což je v pořádku) a my překladama porušujeme zákon (což není v pořádku). Necituji tě, ale takto vyznělo, co jsi napsal.
Dávej si pozor, jak to píšeš. OSE, OSY či OSU už není to co OSA, pokud to chceš skloňovat, pak snad jedině OSAe, OSAy, OSAu atd.
Nevím, kam mě pošlou autoři, a dokonce si myslím, že kdybych s nimi mluvil osobně, bez vědomí vydavatele, tak nám budou fandit.
Proč jsem zmiňoval OSA. Protože zákon v dané podobě si prosadili oni. Podívej. Přijde mi absolutně nesmyslné, abych si nemohl dílo přeložit do svého jazyka, když německy neumím.
A zpět k disidentům, oni zpřístupňovali díla, která by se jiným způsobem k lidem nedostala. Tak i zdejší překladatelé zpřístupňují díla, která nejsou jinak našim čtenářům přístupná, a to díky špatnému zákonu. Skoro bych řekl, že zákonu, který se nebojím postavit na roveň s komunistickými, nedemokratickými, monopolními zákony let dřívějších.
Sanyn - Perry Rhodan inkognito
Neříkám tak ani tak, ale na má slova jednou dojde
Obrázek
Wodka
Brigádní generál
Brigádní generál
Příspěvky: 647
Registrován: 16. duben 2007, 20:04:37
Členství v klubu: Yes

Takže se bavíme oba o něčem jiném, ale jde nám o jedno - zpřístupnit překlady. Jen se (možná) rozcházíme v tom, jak. Nebo ne. Ale jde nám o Perryho, a na tom je třeba stavět.

btw. OSA si nezaslouží, abych ji skloňoval správně :)
Odpovědět